Elche – Sevilla 1:1 (kon.) | Real Madrid – Rayo Vallecano 2:1 (kon.) | Villarreal – Cadiz 2:0 (kon.)
Real Betis – Getafe 0:1 (kon.) | Espanyol – Atlético Madrid 3:3 (kon.)
RCD Espanyol Barcelona
3:3 (0:2)
Atlético Madrid
cz Streda 24.05.2023, 22:00 • RCDE Stadium (Barcelona) • Španielska LaLiga • 36. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (23:59:21)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 13:7. Střely mimo: 3:6. Rohy: 16:1. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 6:9.

Je konec. Espanyol remizoval s Atléticem 3:3 a s udržením se v nejvyšší soutěži to bude mít velmi těžké, jelikož na 17. Cádiz ztrácí dvě kola před koncem tři body.
    Zápas dnes nabídl velké drama. Ve 21. minutě otevřel brankový účet Saúl, jenž prostřelil gólmana z velkého úhlu. Ve 33. minutě si domácí vytvořili několik šancí, ale ani jedna neskončila gólem. V závěru první půle vstřelili hosté druhou branku, o kterou se postaral Griezmann.
    Vstup do druhé části se hostům povedl skvěle, jelikož se po šestnácti vteřinách prosadil Carrasco a poslal hosty do tříbrankového vedení. Následně si ale Espanyol vytvářel obrovský nátlak a v 64. minutě se trefil Montes. V 67. minutě nebyl gól domácích uznán. V 76. minutě získal Espanyol penaltu, kterou proměnil Joselu. O tři minuty později dokázal srovnat Souza! V 83. minutě mohl být dokonán obrat, ale Joselu neproměnil svůj únik.
    Espanyol remizoval s Atléticem 3:3.

90+5

90+5
    Antoine Griezmann si pod velkým tlakem poradil hned s pětici hráčů. Atlético ale z následného útoku nevytěžilo nic vážnějšího.

90+4
    Geoffrey Kondogbia se dopustil faulu při zpracování míče, neboť zasáhl Sergiho Dardera, ale ten tomu hodně přidal.

90+3
    Fernando Pacheco vyběhl mimo své území, aby se dostal k míči dřív, než soupeř po centru z pravé strany.

90+2
    Eduardo Expósito poslal delší přihrávku na levé straně a daroval soupeři autové vhazování.

90+1
    Saúl si skvěle poradil se třemi hráči, ale následný pokus Griezmanna letěl nad svatyni soupeře.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90
    Vidalův centr propadl k Montesovi, ale ten se neprodral ke střele přes dva obránce.

90
    Espanyol získal další rohový kop! Už šestnáctý v tomto utkání.

89
    Carlos Martín uviděl žlutou kartu, jelikož mimo hru poslal soupeře k zemi.

88
    Střídání v týmu Atlético Madrid:
    ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Sergio Reguilón,
    ze hřiště odchází Koke, přichází Geoffrey Kondogbia.

87
    Atlético je opět pod velkým tlakem, ale tentokrát skončil míč z kopačky Vidala mimo hrací plochu.

86
    Aleix Vidal svým centrem hledal ve vápně Martina Braithwaitea, ale jeho volej skončila vedle a navíc se nacházel v ofsajdu.

84
    Yannick Carrasco se posléze snažil na druhé straně prostrčit míč do vápna, ale obránce Espanyolu předvedl skvělý obranný zákrok.

83
    Pokračujeme v šíleném tempu! Joselu po skvělé přihrávce běžel sám na bránu, ale Ivo Grbić jej ustál a předvedl důležitý zákrok! Málem jsme byli svědky neskutečného obratu.

Michal Raška

Góly: 64. Montes (A. Vidal), 76. Joselu (pen.), 79. Souza (A. Vidal) – 21. Saúl (Hermoso), 45+1. Griezmann, 46. Carrasco (Correa)

Karty:   66. A. Vidal (ESB), 80. Souza (ESB) – 75. Grbić (ATM), 89. C. Martín (ATM)

RCD Espanyol Barcelona: F. Pacheco – Ó. Gil (55. A. Vidal), Montes, Calero (46. Souza), Cabrera, Oliván (78. Pedrosa) – Melamed, Darder (C), De. Suárez (55. Expósito) – Puado (78. Braithwaite), Joselu.
    Náhradníci: Álv. Fernández, J. García – Bare, S. Gómez, Lazo, Koleosho, Pierre-Gabriel.

Tréner: Luis García

Atlético Madrid: Grbić – Molina, Witsel, J. Giménez, Hermoso, Carrasco (88. Reguilón) – de Paul (77. Barrios), Koke (C) (88. Kondogbia), Saúl – Griezmann, Correa (77. C. Martín).
    Náhradníci: Gomis – Doherty, A. Moreno II, M. Moreno, Bri.

Tréner: Diego Simeone

Rozhodca: López – Sevilla, Serrato