Žilina – Ružomberok 3:1 (kon.)
MŠK Žilina
3:1 (1:0)
MFK Ružomberok
Piatok 26.05.2023, 17:30 • Štadión MŠK Žilina • Niké liga - play-off o EKL UEFA • Finále

Odo mňa je to nielen pre dnes, ale i pre celú aktuálnu sezóne ligy všetko, ďakujem za pozornosť a želám krásny zvyšok piatkového večera. Verím, že sa spolu stretneme znovu v lete pri štarte novej sezóny Fortuna ligy a európskych pohárových súťaží. Dočítania priatelia! (19:22:42)

Žilina vo finálovom zápase play-off víťazí nad Ružomberkom 3:1 a v budúcej sezóne sa predstaví v Európskej konferenčnej lige!

90+3

90+3
    Kelemen loptu predĺžil na Adama Tučného, ktorý sa oprel do strely z diaľky. Mieril však hodne nepresne.

90+2
    Dlhý center hostí predĺžil Boďa presne do rukavíc Ľubomíra Belka.

90+1
    Po hlavičkovom súboji ostáva ležať na trávniku Adrián Kaprálik, po krátkom čase je však späť na nohách.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Smolák nadstavovať minimálne tri minúty.

89
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok:
    z ihriska odchádza Martin Chrien, prichádza Marko Kelemen,
    z ihriska odchádza Matej Madleňák, prichádza Viktor Úradník.

89
    Striedanie v tíme MŠK Žilina:
    z ihriska odchádza Samuel Gidi, prichádza Benson Anang.

89
    Strela Domonkosa z diaľky bola nepresná.

88
    Hostia spod Čebraťa kombinujú na žilinskej polovici trávnika, snažia sa ešte prekvapiť domácu obranu.

87
    Tučného center z priameho kopu po faule Gidiho bol nepresný, hosťom sa kráti čas na zvrat v dnešnom zápase.

87
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Samuel Gidi).

83
    Adda v hlavičkovom súboji v Malým ťahal za kratší koniec, dopredu tak pôjdu futbalisti Ružomberka.

82
    Javorček dlhým centrom na hrot hľadal Henryho Adda, situáciu však vyriešil Malý v spolupráci s Krajčírikom.

81
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 10 minút. Žilina vedie nad Ružomberkom 3:1 a aktuálne kráča za postupom do európskej súťaže číslo tri.

80
    Situácia po rohovom kope hostí bola ešte skúmaná systémom VAR, napokon však môžeme pokračovať v zápase ďalej.

79
    Rohový kop hostí zakončil Boďa hlavičkou do jedného z hráčov Žiliny. Po teči tak bude nasledovať ďalší rohový kop pre hráčov z Liptova.

78
    Matej Madleňák si robil priestor na strelu na hranici žilinskej šestnástky. Jeho strela bola však tečovaná na rohový kop.