Angers – Troyes 2:1 (kon.) | Clermont Foot – Lorient 2:0 (kon.) | Lens – Ajaccio 3:0 (kon.)
Lille – Nantes 2:1 (kon.) | Lyon – Remeš 3:0 (kon.) | Marseille – Brest 1:2 (kon.)
Montpellier – Nice 2:3 (kon.) | Rennes – Monaco 2:0 (kon.) | Štrasburg – Paríž 1:1 (kon.)
Toulouse – Auxerre 1:1 (kon.)
Clermont Foot
2:0 (1:0)
FC Lorient
cz Sobota 27.05.2023, 21:00 • Stade Gabriel Montpied • Ligue 1 Uber Eats • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Přejeme hezký den při sledování předposledního kola francouzské Ligue 1. Konkrétně půjde o duel Clermont Foot a FC Lorient. Pro oba týmy bude motivace už pouze to, že jde o vzájemné sousedy v tabulce. Ani jeden tým nemůže pomýšlet na pohárové pozice nebo na boj o záchranu.

Domácí celek je totiž v tabulce na 8. místě s 53 body za 15 výher, osm remíz a 13 proher. To vše při skóre 40:47. Clermont z posledních pěti zápasů vyhrál třikrát, jednou remizoval a jednou prohrál. I díky této slušné bilanci bojuje o aktuální osmou příčku.

Lorient ale ztrácí z 10. místa jen jeden bod. A tudíž půjde ve vzájemném souboji o důležité body v boji o konečné umístění. Lorient má vyrovnané skóre 50:50 (14 výher, 10 remíz a 12 proher). Z posledních pěti utkání dvě vyhrál i prohrál a jednou remizoval.

V posledním vzájemném utkání, které se hrálo již v srpnu 2022, vyhrál Lorient těsně po boji 2:1.

Clermont Foot: Diaw – Seidu, Wieteska, Caufriez – Zifán, Gonalons (C), Gastien, Neto Borges – Cháwí, Maurer – Kyei.
    Náhradníci: Djoco – Allevinah, Andrić, Bela, Konaté, Saračević, Magnin, Rašani, Ogier.
    Trenér: Pascal Gastien

FC Lorient: Mvogo – Laporte, Tálbí, Le Goff – Kalulu, Makengo, Abergel (C), Yongwa – Faivre, Le Fée – I. Koné.
    Náhradníci: Pollersbeck – S. Diarra, Doucouré, Cathline, Le Bris, Innocent, A. Kari, Meïté, Ponceau.
    Trenér: Regis Le Bris

Rozhodčí: Batta.

1

2
    Hosté hrají v bílých dresech, domácí mají červenomodrou kombinaci.

3
    Zatím drží balon hráči Lorientu. Hraje se ale mezi šestnáctkami.

4
    Domácí Gastien zůstal ležet na hrací ploše. Hra je přerušena.

5
    Gastien bude v pořádku a hra může pokračovat. Vypadá to, že mu někdo přišlápl po souboji ruku.

6
    První střelu na branku zapisuje domácí Maurer. Lehká přízemní střela ale nenadělala Mvogovi problémy.

7
    Do vápna se dostali i hosté, obrana Clermontu byla ale pozorná.

9
    Sledujeme vyrovnaný zápas bez šancí. Hraje se oboustranně opatrně.

11
    Obraz hry je stále stejný, hraje se převážně mezi šestnáctkami bez šancí.

13
    Ani teď to hostům nevyšlo, i když to zkusili po rychlém protiútoku středem.

14
    Domácí hráči se na sebe hodně zlobí, že nejsou při přistupování k soupeři agresivnější.

15
    Zifán si obhodil protihráče a následně vybojoval aut u vápna soupeře.

17
    Po dlouhém autu se míč postupně vrátil do vápna Lorientu. Tam číhal Caufriez, který tvrdou ranou z první orazítkoval břevno! Hosté měli navíc štěstí i po odrazu, jelikož se míč odrazil těsně před brankovou čáru!

19
    Caufriez byl znovu vidět, tentokráte ale kvůli zranění. Hra je přerušena.

20
    Domácí obránce je již mimo hrací plochu, hra tak může pokračovat.

21
    Domácí tým si v ofenzivě pomohl nedovoleně, míč tak musí odevzdat. Mezitím je Caufriez zpět na hřišti.

22
    Hostující Faivre byl faulován asi 16 metrů před vápnem, hra je ale přerušena i pro velmi nepříjemné zranění Koneho, který má po souboji s Wieteskou na achylovce velký krvavý šrám. Tohle pro hostujícího útočníka nevypadá dobře.

24
    Kone je již za lajnou, kam nakonec odkulhal. Hra může pokračovat a hosté budou pravděpodobně střídat.

25
    Maurer se nedokázal ve vápně soupeře prosadit, vykopávat tak bude brankář Mvogo.

26
    Koné je nakonec po ošetření zpět na hřišti, zkusí to, jestli noha vydrží.

28
    Abergel nešetrně zajel do Gonalonse a může být rád, že nevidí žlutou kartu.

30
    Maurer je další, kdo si proti soupeři počínal ve skluzu velmi tvrdě. I on však vyvázl jen s domluvou.

31
    Yongwa si ve vápně udělal kličku proti Seiduovi a skončil na zemi. Sudí ale jasně ukázal, že o penaltu se nejednalo.

32
    Domácí celek rozehrává nakrátko a kombinuje na své polovině.

34
    Domácí celek se sice dostal do zakončení. Oba pokusy ale zastavila obrana. Mvogo vůbec zasahovat nemusel.

35
    Borges přišlápl zezadu Le Féeho, který zůstává ležet na hrací ploše s bolestivou grimasou. Hra je přerušena.

37
    Le Fée je za lajnou a hra tak může pokračovat.

39
    Pěkná kombinace kolem domácího vápna od hráčů Lorientu nakonec ke střele nevedla.

40
    Blíží se závěr prvního poločasu, který kromě střely Caufrieze toho moc neukázal.

41
    Tak jsem to přivolal! Po centru do vápna Lorientu propadl nečekaně míč přes dva hráče a Mvogo musel ukázat výborný reflex!

42
    Hosté budou po protiútoku kopat pokutový kop! Gastien ve skluzu trefil nohu Faivreho!

43
    Míč si postavil Koné...

43
    ... a Koné zahrál penaltu sice tvrdě, ale jen do míst, kam skákal Diaw, který tak svůj tým podržel!

44
    Clermont Foot právě vstřelil branku!
    Po ukázkovém a bleskovém protiútoku se ale radují na druhé straně domácí! Maurer dostal do vápna výbornou přihrávku a místo střelu z úhlu volil velmi chytrou zpětnou přihrávku na naběhnutého SAÍFA CHÁWÍHO, který otevírá skóre!

45+1
    První poločas bude nastaven o tři minuty.

45+2
    Talbi byl nedovoleně atakovaný na polovině hřiště a je pískáno.

45+3

První poločas toho moc nenabídl a divákům se mohl jen těžko líbit. Tedy až do 41. minuty. Pak se nejprve z gólu málem radovali domácí, následně hosté neproměnili penaltu a ihned poté z protiútoku otevřel skóre clermontský Cháwí. Závěr poločasu tedy byl velmi dobrý a doufejme, že podobný bude celý druhý poločas.

46

47
    Druhý poločas začal beze změn v sestavách.

48
    Po špatné domluvě obrany Lorientu je tu rohový kop pro domácí...

49
    ... do vápna Lorientu nakonec letěly tři centry. První dva odvrátila obrana, třetí už našel adresáta. Kyei ale hlavičkoval slabě a jen do míst, kde stál Mvogo.

50
    Hosté to zkusili po levé straně, Faivre ale přes protihráče neprošel.

51
    Hostující Makengo napřáhl z nějakých dvaadvaceti metrů a krásnou ranou orazítkoval spojnici tyče a břevna!

52
    Lorient vycítil šanci a je teď aktivnější. Hraje se na domácí polovině.

53
    Závar byl ale nakonec na druhé straně. Kyei ale nechal vyniknout jen brankáře Mvoga, který předvedl výborný reflex!

55
    Kalulu si ve vápně soupeře pomohl rukama a je pískán útočný faul.

56
    Cháwí a Le Fée jsou po vzájemném souboji na zemi a na hřiště musí lékařské týmy.

58
    Domácí hráč už je připraven, čeká se na Le Féeho, který pomalu už také vstává.

60
    Máme za sebou hodinu zápasu. Hra se teď poměrně hodně rozkouskovala a čekáme na další šanci. Hraje se na polovině hřiště.

61
    Clermont vybojoval rohový kop...

62
    ... Zifánův centr končí jen v rukavicích Mvoga.

63
    Je tu další přerušení pro zranění hostujícího Yongwa, který musí být vystřídán za Le Brise.

65
    Aktivní Maurer vybojoval rohový kop pro Clermont...

66
    ... míč si vzal sám Maurer, rozehrál s pomocí spoluhráče nakrátko a až poté centroval. Míč byl ale příliš krátký a v pohodě ho odvrátila obrana Lorientu.

68
    Le Bris se při útoku nepochopil se spoluhráčem a balon tak končí až v zámezí. Vykopávat bude brankář Diaw.

69
    Koné se dostal ve vápně ke střele, kterou zablokovala obrana domácích.

70
    Střídání v týmu Clermont Foot:
    ze hřiště odchází Aiman Maurer, přichází Muhammed Cham Saračević,
    ze hřiště odchází Sajfeddín Cháwí, přichází Elba Rašani.

72
    Hosté vybojovali standardní situaci ze třiceti metrů...

73
    ... centr Le Féeho šel do klubka těl, kde se od jednoho z hostů balon odrazil do zámezí. Míč pro brankáře domácích.

73
    Střídání v týmu FC Lorient:
    ze hřiště odchází Jean-Victor Makengo, přichází Ayman Kari.

74
    A je to o dvě branky! Po rohovém kopu se míč odrazil přesně k MAXIMILIANOVI CAUFRIEZOVI, který ho umístil přesně k pravé tyči! Brankář Mvogo byl bez šance!

76
    ze hřiště odchází Maxime Gonalons, přichází Yohann Magnin,
    ze hřiště odchází Mahdí Zifán, přichází Jim Allevinah.

77
    Domácí fanoušci se fotbalem baví a vytvářejí velmi pěknou kulisu.

78
    Saračević to zkusil z dálky, míč byl sražen na rohový kop...

79
    ... Saračevićův centr odvrátila obrana Lorientu jen před vápno, kde byl připraven Seidu. Jeho tvrdá dělovka pořádně provětrala rukavice Mvoga, který si připsal další dobrý zákrok!

80
    Domácí tým je teď jasně lepší a hraje se výhradně na polovině Lorientu.

81
    Caufriez si vedl balon přes 20 metrů až k vápnu, kde to zkusil tvrdou ranou. Míč sice prošel přes obranu, branku ale asi o metr minul.

82
    ze hřiště odchází Ibrahima Koné, přichází Siriné Doucouré,
    ze hřiště odchází Gédéon Kalulu, přichází Yoann Cathline.

83
    Kari fauloval Saračeviće a domácí tak mají velmi dobrou standardní situaci z nějakých osmnácti metrů...

84
    ... Saračević ale trefil tvrdou střelou jen jednoho z obránců ve zdi.

85
    Domácí hrají v pohodě a hlídají si závěr utkání. Už to vypadá, že Lorient nemá síly s výsledkem něco udělat.

87
    Hraje se stále na polovině hostujícího celku. Lorient se jen brání.

88
    Clermont bez problémů kombinuje na polovině hřiště a nikam nechvátá.

89
    Po faulu na útočné polovině dostává balon hostující tým. Zkusí ještě zaútočit?

90
    Základní hrací doba je u konce, čekáme, kolik sudí nastaví.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty. Moc přerušení jsme neviděli, není důvod nastavovat více.

90+2
    Domácím je pískán útočný faul, moc jim to ale nevadí. Rozehrávat se bude daleko od branky Diawa.

90+3
    Nastavený čas už vypršel, sudí Batta kontroluje hodinky. Za chvíli odpíská konec.

90+4

Domácí Clermont přidal ve druhém poločase ještě jeden gól a poráží tak svého souseda v tabulce z Lorientu 2:0. Od 40. minuty jsme viděli velmi svižný zápas, který musel diváky bavit. To je z utkání vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu. (22:50:32)