Bochum – Leverkusen 3:0 (kon.) | Dortmund – Mainz 2:2 (kon.) | Frankfurt – Freiburg 2:1 (kon.)
Kolín nad Rýnom – Bayern 1:2 (kon.) | Mönchengladbach – Augsburg 2:0 (kon.) | Lipsko – Schalke 4:2 (kon.)
Stuttgart – Hoffenheim 1:1 (kon.) | Union Berlín – Brémy 1:0 (kon.) | Wolfsburg – Hertha 1:2 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
2:0 (2:0)
FC Augsburg
cz Sobota 27.05.2023, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Nemecká Bundesliga • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Borussia Mönchengladbach: Omlin – Binsibajní, Elvedi, Itakura – Netz, Neuhaus, Weigl, Lainer – Stindl (C), J. Hofmann – Thuram.
    Náhradníci: Olschowsky – O. Fraulo I, Jantschke, Herrmann, Friedrich, Ngoumou, Pléa, Scally, H. Wolf.
    Trenér: Farke D.

FC Augsburg: Koubek – Gumny, Gouweleeuw (C), Veiga, M. Pedersen – Rexhbecaj, Dorsch – Maier, Engels, Demirović – Beljo.
    Náhradníci: Klein – Bauer, Čolina, Caligiuri, Mbuku, Sarenren-Bazee, Vargas, Yeboah.
    Trenér: Maassen E.

Rozhodčí: Jollenbeck M.

1

3
    Obrana Augsburgu se v nejbližších minutách bude soustředit na standardní situaci soupeře z pravé strany.

3
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Autorem branky je LUCA NETZ. Krásná akce domácího celku, když po dlouhém nákopu soupeře a odraženém míči přebral míč Thuram, našel volného Hofmanna na pravé straně, který jen přihrál míč přes celé vápno na osamoceného Netze. Německý mladík si dokázal poradit a nekompromisně zakončil do odkryté brány.Asistence: Jonas Hofmann.

6
    Velká šance Mönchengladbachu, Florian Neuhaus se po krásné přihrávce dostal ke střele, jeho pokus skvělým zákrokem zlikvidoval Tomáš Koubek.

8
    Obrovská šance domácího týmu, Marcus Thuram utekl s míčem obraně soupeře a zakončil, po zemi k tyči. Brankář Koubek skvělým zákrokem vyrazil do bezpečí.

10
    Velký závar ve vápně Augsburgu skončil míčem v náruči Koubka.

11
    Augsburg nedokázal pod velkým tlakem rozehrát a na míči tak bude opět domácí tým.

14
    Dlouhý nákop dokázal pokrýt Maier v červeném dresu.

16
    Další dobrá šance, kterou však nedokázal proměnit Marcus Thuram, střela francouzského útočníka skončila těsně vedle levé tyče augsburské brány.

18
    Kombinace domácího týmu na vlastní polovině pokračuje, týmový pressink Augsburgu zatím není efektivní.

19
    Stindl si na polovině hřiště dobře pokryl míč a byl následně faulován.

20
    Tak teď asi nikdo v Borussia Parku nechápe jak tato šance nemohla skončit gólem! Binsibajní z rohu vápna střílel křiknou střelou na zadní tyč, jeho pokus mířil těsně vedle pravé tyče, ale Thuram ještě skluzem netrefil z velké blízkosti míč do brány.

22
    Útočné snažení Augsburgu skončilo ofsajdem Maiera.

24
    Engels si našel odražený míč za vápnem, jedním dotykem ho převzal a druhým pálil. Jeho střela skončila v rukavicích brankáře Omlina.

25
    Thuram neskutečnou přihrávkou patičkou našel ve vápně jednoho ze svých spoluhráčů, bohužel této krásné akci předcházel dvoumetrový ofsajd.

26
    Aktuálně dochází k ošetřování českého brankáře Koubka, který se drží za tříslo, vypadá to, že by měl být v pořádku.

29
    Akce Mönchengladbach do otevřené obrany skončila pomalou střelou doprostřed brány, kterou lapil Koubek.

32
    Marcus Thuram byl seslán ve vzdušném souboji k zemi, aktuálně nepřežívá Francouz nejlepší momenty, když se drží za krk.

35
    Vypadá to, že Thuram bude v pořádku, hra tak opět začíná.

37
    Standardní situace domácího týmu skončil trefením trojčlenné zdi.

39
    Útočná akce Mönchengladbachu skončila nepřesnou finální přihrávkou.

40
    Další z povedených akcí domácího týmu, když šli Hofmann, Stindl a Thuram do otevřené obrany, první dva jmenovaní si dvakrát vyměnili míč a JONAS HOFMANN zakončil chytrou technickou střelou do protipohybu brankáře Koubka. Asistence: Lars Stindl.

43
    Mönchendgladbach poklidně kombinuje na vlastní polovině, zatím bez známky pressinku soupeře.

44
    Dlouhý nákop na Nica Elvediho skončil ztrátou míče.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec prvního poločasu.

45+2
    Thuram padá ve vápně a rozhodčí píská pokutový kop!

45+3
    Ale pozor! Je tu jedno velké ale. Thuram se možná nacházel v ofsajdu, a tak se penalta možná odvolá.

45+3
    Červená karta pro tým FC Augsburg (Robert Gumny).

45+4
    Rozhodčí penaltu odvolal, místo pokutového kopu se bude kopat přímý trestný kop za hranicí vápna.

45+4
    Červenou kartu taky místo žluté karty viděl Robert Gumny, jelikož fauloval Thurama, jakožto poslední hráč.

45+5
    Velká šance domácích! Stindl střílel z přímého volného kopu, Koubek jeho tvrdou ránu vyráží na rohový kop.

45+6

První poločas nám nabídl jednoznačnou dominanci od Mönchengladbachu, skóre otevřel již ve třetí minutě Luca Netz, ve 40. minutě zvýšil náskok domácích Jonas Hofmann. V nastaveném čase obdržel červenou kartu Robert Gumny. Augsburg to tak bude mít ve druhém poločase velmi těžké a my se můžeme těšit na další herní dominanci od domácích.

Druhý poločas začne již za malý moment.

46

46
    Střídání v týmu FC Augsburg:
    ze hřiště odchází Dion Drena Beljo, přichází Ruben Vargas,
    ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Maximilian Bauer.

49
    Útočná akce domácího celku do soupeře postaveného v bloku skončila neúspěšnou přihrávkou.

51
    Po sraženém centru Jonase Hofmanna bude následovat rohový kop ve prospěch Mönchengladbachu.

54
    Thuram zpracoval těžký míč, aktuálně díky tomu kombinuje domácí tým na polovině soupeře.

55
    Leinerův centr byl zblokován na rohový kop.

57
    Hráči Mönchengladbachu si rozehrávku od rohového kopu zopakují.

58
    ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Kelvin Yeboah.

60
    Augsburg bude v 60. minutě zahrávat svůj první rohový kop v zápase.

61
    Velký závar před bránou Mönchengladbachu nakonec končí odkopem Stefana Lainera.

64
    Na centr z pravé strany nabíhal Marcus Thuram, míč před ním dokázal ubránit obránce Augsburgu.

65
    Augsurg bude zahrávat rohový kop.

66
    Po tečované střele Pedersena bude Augsburg kopat roh.

67
    DOmácí tým ve druhé polovině značně polevil, Augsburg tak i v deseti občas obléhá vápno soupeře.

68
    Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Mads Pedersen).

69
    Luce Netz si nedovoleně počínal v souboji s Yeboahem, Augsburg bude mít standardní situaci ze střední vzdálenosti.

70
    Vargas trefil zeď a z následné dorážky přestřelil.

71
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Alassane Pléa,
    ze hřiště odchází Luca Netz, přichází Hannes Wolf.

73
    Dravý průnik Rubena Vargase zajistil Augsburgu rohový kop.

75
    Möchengladbachu se ve druhém poločasu nedaří pronikat do vápna tak, jako se jim to dařilo v prvním poločase.

78
    Binsíbajní tvrdě fauloval Yeboaha, hosté budou kopat standardní situaci z pravé strany.

78
    Velká šance Augsburgu, po nadýchaném centru z pravé strany zakončoval Demirović, jeho hlavička končí v rukavicích Omlina.

79
    Obrovská šance i na druhé straně, Omlin po zákroku okamžitě založil brejk a našel Hofmanna, ten se snažil lobovat vyběhnutého Koubka, ale jeho pokus skončil těsně vedle.

81
    ze hřiště odchází Arne Engels, přichází David Čolina.

83
    Mönchengladbach vstřelil gól, ale pomezní rozhodčí okamžitě zvedl praporek, jelikož celé akci předcházel metrový ofsajd.

85
    ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Patrick Herrmann.

88
    Kombinace Mönchengladbachu v pokutovém území Augsburgu nakonec končí odkopem do autu.

90
    ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Tony Jantschke,
    ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Marvin Friedrich.

90
    Hlavní rozhodčí přidává 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+3
    Ofenzivní akce domácích skončila nepřesnou přihrávkou a bude se tak kopat od brány.