USA – Lotyšsko 3:4 (po pr.) | Kanada – Nemecko 5:2 (kon.)
USA
3:4 (2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)
Lotyšsko
Nedeľa 28.05.2023, 14:20Majstrovstvá sveta • O 3. miesto

Američania vyhrávali v tretej tretine 3:2, no Rubins sa najprv postaral o vyrovnanie a následne rozhodol aj v predĺžení. Lotyšsko poráža USA 4:3 a teší sa z historickej medaily, ktorá má bronzový lesk! (16:53:00)

61:22 Kristians RUBINS - 3:4

61:22
    Lotyšsko dalo gól!
    Výborný odvážny prienik predviedol kapitán Lotyšov Daugavinš, ktorý prekorčuľoval protihráča, jeho prihrávka za seba sa odrazila od korčule brániaceho Garlanda na hokejku KRISTIANSA RUBINSA a ten z pravého kruhu k bližšej žŕdke ponad rameno prestrelil DeSmitha a stáva sa hrdinom!
    Asistencie Kaspars Daugavinš, Janis Jaks.

61:07
    Úvod predĺženia je opatrný. Lotyši držia puk na hokejkách. Jaks zacúval.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po troch tretinách je skóre v zápase o bronz medzi USA a Lotyšskom nerozhodné 3:3. O malú chvíľu uvidíme 10-minútové predĺženie.
    60:00 Rodrigo Abols (LAT)

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:53
    Abols v nájazde zo strany, dostal sa cez Mackeya, prehodil si puk na forhend, no DeSmith zasiahol vyrážačkou!

59:16
    Coronatovu strelu kryje nadvakrát Šilovs.

59:05
    Ťažká prihrávka Abolsovi, ktorý sa puku nedotkol. Icing.

58:28
    Lotyši v prečíslení, Indrašisovu strelu z ľavého kruhu DeSmith kryje, prerušil hru.
    58:00 Dylan Samberg (USA)

58:00
    Samberg nebezpečne vypálil z prvej od modrej, skóre sa nemení.

57:39
    Perbixova strela presvišťala vedľa pravej žŕdky lotyšskej bránky.

56:29
    Grimaldi sa vytiahol na modrú čiaru, puk poslal na zadný mantinel, no Garlanda čisto odzbrojil Čukste.

55:33
    Ďalšia prihrávka prešla do bránkoviska, Abols a Balcers sa snažili dorážať, Američania puk odpálili.

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 10. Grimaldi (Perunovich, Bjork), 20. Grimaldi (Perunovich, Coronato), 47. Coronato (Samberg, O'Connor) – 8. Ro. Bukarts (Ri. Bukarts, Dzierkals), 17. Jaks (Ri. Bukarts), 55. Rubins (Ločmelis, Ri. Bukarts), 62. Rubins (Daugavinš, Jaks)

USA: DeSmith (Petersen) – Samberg, Perbix, Kleven, Perunovich, Thrun, Mackey, Hutson – Grimaldi, Bonino (C), A. Tuch (A) – Eyssimont, O'Connor, Garland (A) – Gauthier, Tynan, Mazur – Farrell, Brown, Coronato – Bjork.
    Lotyšsko: Šilovs (Gudlevskis) – Zile, Balinskis, Jaks, Rubins, Freibergs, Čukste, Cibuļskis – Balcers, Abols (A), Daugavinš (C) – Ro. Bukarts (A), Batna, Dzierkals – Krastenbergs, Smirnovs, Andersons – Ri. Bukarts, Ločmelis, Indrašis – Keninš.

Rozhodca: Hribik, Sewell – Hautamaki, Wyonzek