Jablonec – Teplice 0:2 (kon.) | Ostrava – Pardubice 2:4 (kon.) | Brno – Zlín 0:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
2:4 (1:1)
FK Pardubice
cz Nedeľa 28.05.2023, 17:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA - Skupina o udržení • 5. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou. (18:56:37)

Je dobojováno a poslední duel Ostravy nevyzněl dobře pro domácí. A přitom to byli Ostravané, kdo se po půlminutě ujal vedení. Po chybě Vlčka se radoval Muhamed Tijani.Jenže v poslední minutě první půle srovnal po chytrém zakončení Denis Darmovzal.

Po přestávce jako by domácí ještě zůstali v šatně. Ve 48. minutě se prosadil Ladislav Krobot a o tři minuty později také Denis Darmovzal. Z pohledu domácích jiskru naděje ještě vykřesal proměněnou penaltou Muhamed Tijani, ale výhru hostů v poměru 4:2 pečetil Leandro Lima.

90+3

90+2
    Kuzmanović se hnal neohroženě do další šance. Markovičovi míč vypíchl a poté se snažil zakončit, ale jeho snahy uťal pomezní sudí, jenž odmával ofsajd.

90+1
    Nepřesný centr z pravé strany nikdo nezasáhl a Hrubý může odkopávat od své brány.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

89
    Při další akci mířili hosté do rozhozené obrany a nakonec zakončoval z dobré pozice za vápnem Vacek. Ranou bez přípravy ale přestřelil.

87
    Před vápnem se následně dopustili útočného faulu domácí a Markovič bude moci v poklidu rozehrávat.

86
    Ostravané se však z této standarky neprosadili, ale stále pokračují s míčem na polovině soupeře.

86
    Baník ale neskládá zbraně! Na levé straně vápna se do výborné pozice dostal Fleišman, jehož střelu na přední tyč vyrazil Markovič na roh.

86
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Dominik Holaň, přichází Muhammed Sanneh.
    83. Leandro LIMA - 2:4

83
    Pardubice právě vstřelily branku! Pro Baník to již vypadá bledě! Po přihrávce Hufa se dostal k balonu LEANDRO LIMA, jenž zamířil přesně mimo dosah Hrubého.

80
    Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Dominik Janošek).

80
    Další velká šance Pardubic! Po kombinaci na pravé straně se do tutovky dostal zřejmě Huf, ale Hrubý jeho pokus skvěle vyrazil.

79
    Nepřesná rozehrávka Pojezného končí v autu a hosté mohou vhazovat.

78
    Hrubý musel bleskově vystartovat z brány, aby odkopl balon před sprintujícím soupeřem. Podařilo se a pro domácí tak vše dobře dopadlo.

78
    Fleišman se pokusil odcentrovat z první, ale nabídka letěla vysoko nad až k tribuně domácího kotle.

77
    Střídání v týmu FK Pardubice:
    ze hřiště odchází Vojtěch Sychra, přichází Leandro Lima.

Radomír Fukala

Góly: 1. Mu. Tijani, 74. Mu. Tijani (pen.) – 45. Darmovzal (Sychra), 48. Krobot (Helešic), 51. Darmovzal (Icha), 83. Lima (Huf)

Karty:   53. Buchta (OVA), 61. Holaň (OVA) – 37. Vlček (PCE), 80. Janošek (PCE)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:9. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:11.
    FC Baník Ostrava: M. Hrubý – Juroška, Bitri, Pojezný, Fleišman (C) – Holaň (86. Sanneh) – Jaroň (57. Svozil), Cadu (64. Mišković), Buchta (64. Kuzmanović), Šehić (57. Smékal) – Mu. Tijani.
    Náhradníci: Letáček – Měkota, Frydrych.

Tréner: Pavel Hapal

FK Pardubice: Markovič – Icha, Hranáč, Vlček (70. Koukola), Helešic – Vacek (C) – Sychra (77. Lima), Tischler, Darmovzal (60. Janošek), Pikul (60. Hlavatý) – Krobot (70. Huf).
    Náhradníci: Budinský.