Jablonec – Teplice 0:2 (kon.) | Ostrava – Pardubice 2:4 (kon.) | Brno – Zlín 0:0 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
0:0 (0:0)
FC Zlín
cz Nedeľa 28.05.2023, 17:00 • ADAX INVEST Arena, Brno • FORTUNA:LIGA - Skupina o udržení • 5. kolo

Z naší strany je to již dnes vše. Ze smutně a naštvaně naladěného stadionu na Srbské ulici se s vámi loučíme. Přejeme vám příjemný zbytek víkendu, pohodové léto a v další sezoně se na vás budeme nejen z jihomoravské metropole těšit na počtenou! (19:02:32)

Dnešní utkání sleduje 7528 diváků.

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 7:2. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 7:8.

Situace se již pomalu uklidňuje a všechno směřuje k pozvolnému konci událostí na stadionu. Když tak přejdeme k hodnocení duelu, tak remíza 0:0 znamená jediné: Zbrojovka po roce v první lize padá znovu do té druhé. I přestože byla ve druhé půli aktivnější a více se tlačila do příležitostí, žádnou vyloženou si vypracovat nedokázala.

V brance Zlína byl velmi jistý Dostál, který se například blýskl i proti tvrdé střele Texla ze 76. minuty. Ševci neměli směrem dopředu prakticky nic, avšak remízu v závěru už udrželi a znamená to, že míří do baráže. Domácí naopak čeká minimálně jedna sezona o patro níže.

Když už se rozpustilo setkání před vchodem do útrob stadionu, tak alespoň vyběhli domácí fanoušci vstříc těm zlínským. Než ale k čemukoliv stihlo dojít, tak situaci vyřešili těžkooděnci.
    Zbrojovka padá do druhé ligy, fans na trávníku skandují na majitele Bartoňka

Klid po definitivním stvrzení sestupu Brna o patro níže dlouho nevydržel. Fanoušci okamžitě přeskočili ploty a z kotle se vydávají do útrob stadionu na Srbské! Žádají si jediné: konec Václava Bartoňka jakožto majitele klubu.

90+5

90+4
    Prudkou Hrabinovu hlavičku za sebe sebral Berkovec a urychleně rozehrál. Brno to už všechno hraje na jednu kartu.

90+4
    Zlín natahuje co nejvíc čas, brankář Dostál vyfasoval žluté napomenutí za zdržování hry.

90+4
    Žlutá karta pro tým FC Trinity Zlín (Stanislav Dostál).

90+3
    Řezníček si naskakoval na další dlouhý balon, ale byl v ofsajdové pozici. Zlín tak rozehrává a nijak nespěchá.

90+3
    Silný v souboji vybojoval vhazování u rohového praporku na útočné polovině Zlína. Ševci jsou velmi blízko účasti v baráži.

90+2
    Střílený centr z levé strany sice ještě tečoval jeden ze Zlínských, Dostál si ale i tak poradil.

90+2
    Divíšek napálil centr do prvního hráče před sebou, Brno má vhazování na útočné polovině. Ale čas už letí před očima.

90+1
    První pokus o nákop hosté odvrátili a zkoušeli brejk na Dramého, ten ale s míčem doputoval do ofsajdu.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty. Zbrojovka má opravdu poslední čtyři minuty, jak tohle zvrátit.

90
    Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
    ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Lukáš Bartošák,
    ze hřiště odchází Filip Balaj, přichází Nedeljko Kovinić.

89
    Hrubému se rýsoval potenciální brejk, míč ale proti Allimu ztratil. A tak jej alespoň na útočné polovině fauloval. Tohle začíná pro domácí vypadat špatně.