Opava – BK Armex Děčín 0:0 (17:10)
pred zápasom
BK Opava
0:0 (-:-, -:-, -:-) Stav série: 1:0
BK Armex Děčín
cz Nedeľa 28.05.2023, 17:10Kooperativa NBL • Finále
Stavte
Videoprenos
   
  První finálový zápas Děčín – Opava 76:80

  V úvodním duelu byla k vidění parádní bitva o první sériový bod, duel byl nesmírně vyrovnaný, v závěru poslední části hry ale Opava strhla vedení na svou stranu a nakonec ho udržela. Děčín tedy porazila 80:76 a v sérii hrané na tři vítězné zápasy se ujala vedení 1:0. Děčín tak v neděli jede do Opavy sérii vyrovnat. Pokud by znovu prohrál, musel by odvracet dva mečboly soupeře. (12:15:00)
   
  BK Armex Děčín

  Basketbalisté děčínského týmu skončili po základní části na třetím místě v tabulce a do čtvrtfinále tak šli na Ostravu, která skončila na místě šestém. Do této čtvrtfinálové série tak vstupovali jako favorité a tuto roli po dvou utkáních splňovali. Dostali se do vedení 2:0 na zápasy. Ovšem Ostravané snížili na 1:2 a byli zpět v sérii. Nakonec ale poté znovu dvakrát prohráli a děčínští Válečníci tak přehráli svého soka 4:1 na zápasy a v semifinále na ně čekali pardubičtí basketbalisté. Dva domácí duely Děčínští zvládli a za stavu 2:0 se vše stěhovalo do Pardubic, kde jejich hráči byli taktéž stoprocentní a ztrátu vymazali a bylo vyrovnáno. Pátou bitvu doma děčínští basketbalisté zvládli a ujali se vedení 3:2 na zápasy. Jenže Pardubičtí nakonec utekli hrobníkovi z lopaty a mečbol soupeře odvrátili – 3:3. Rozhodující souboj pak Válečníci doma zvládli a po výsledku 90:69 tak mohli slavit postup do finále.
   
  BK Opava

  Opavští hráči měli cestu do finále soutěže o něco těžší, než Děčín, který hrál až čtvrtfinále. Museli totiž ještě projít přes osmifinále, kde narazili na pražskou Slavii. To se hrálo na tři vítězné zápasy a souboj musel rozuzlit až třetí duel, který Opava vyhrála 111:78 a vybojovala čtvrtfinále. S Brnem se hrálo na šest duelů. Za stavu 3:2 na zápasy jeli Brňané do Opavy s cílem sérii vyrovnat a vynutit si rozhodující sedmý zápas, ovšem Opavští byli proti a doma vyhráli 97:65. Zajistili si tak semifinále, kde na ně čekal těžký Nymburk, který do té doby byl dlouhodobě vládcem soutěže. Narazil však na houževnatého soupeře, který se překvapivě dostal do vedení 3:1 na zápasy. Nymburští ale odvrátili dva opavské mečboly a sérii srovnali a poslali ji do rozhodujícího sedmého duelu. Zázrak v podobě otočení série se nekonal. Opava v Nymburce vyhrála 81:66 a postoupila do finále. Naopak to si po dlouhých jednadvaceti letech nezahraje Nymburk.
   
  Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům bezedných košů. Česká nejvyšší soutěž dospěla už do finále, do kterého se probojovaly týmy BK Armex Děčín a BK Opava. Dnes je na programu druhý zápas, který se hraje v Opavě.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.
   
   
  BK Opava:
  BK Armex Děčín:
  Štvrtiny: -:-, -:-, -:-, -:-
  Opava 1 0 BK Armex Děčín
  #1 Piatok 26.05.2023 • 18:30
  BK Armex Děčín - Opava 76:80
  #2 Nedeľa 28.05.2023 • 17:10
  Opava - BK Armex Děčín
  #3 Utorok 30.05.2023 • 18:30
  BK Armex Děčín - Opava