Dánsko – Švédsko 1:3 (kon.) | Fínsko – Česko 0:4 (kon.)
koniec
Dánsko
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Švédsko
cz Streda 03.04.2024, 17:00 • Adirondack Bank Center, Utica, USA • MS žien • Skupina B
Predzápasové kurzy
Partner:
  51:26 Nicoline JENSENOVÁ - 1:3
   
  51:26
  Dánsko právě vstřelilo branku!
  Söderbergová v rozehrávce chybovala a napálila jen nataženou hokejku napadající Ranumové, která tak způsobila v defenzivě Švédska ohromné zmatky. Forsgrenová se snažila zahrát do bezpečí, avšak jen tím přihrála NICOLINE JENSENOVÉ, která prudce vypálila po ledě a svůj pokus ještě na brankové čáře nekompromisně dorazila. 1:3. Asistence: Olivia Ranumová.
  44:11 Josefin BOUVENGOVÁ - 0:3
   
  44:11
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Dánky jsou potrestány za svou pasivitu! JOSEFIN BOUVENGOVÁ obkroužila branku Nordströmové a zpoza klece vypálila do brusle Skottové, od které se kus černé gumy odrazil do betonu bezmocné brankářky a do sítě. 0:3. Asistence: Josefin Bouvengová. Asistence: Sara Hjalmarssonová a Sofie Lundinová.
  38:54 Lina LJUNGBLOMOVÁ - 0:2
   
  38:54
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Švédky využívají přesilovku a dostávají se už do dvougólového vedení! Rychlou kombinaci využila k prudké ráně z mezikruží LINA LJUNGBLOMOVÁ, jenž našla mezírku mezi rukou a tělem přesouvající se Nordströmové. 0:2. Asistence: Hilda Svenssonová a Sofie Lundinová.
  32:19 Felizia WIKNER-ZIENKIEWICZOVÁ - 0:1
   
  32:19
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Z velmi nenápadné akce se Švédky ujímají vedení! FELIZIA WIKNER-ZIENKIEWICZOVÁ zatáhla kotouč do útočného pásma, kličkou si navedla puk mezi kruhy a nečekanou ranou do protipohybu překonává dosud bezchybnou Nordströmovou! 0:1. Asistence : Maja Nylén-Perssonová.

  Štěpán Navrátil

  Góly a asistencie: 52. Jensenová (Ranumová) – 33. Wikner-Zienkiewiczová (Nylén-Perssonová), 39. Ljungblomová (Svenssonová, Lundinová), 45. Bouvengová (Hjalmarssonová, Lundinová)


  Dánsko: Nordströmová (Bjergstadová) – Melbergová, Andersenová, Rasmussenová, Asperupová (A), Refsgaardová, Skottová, Søndergaardová, Russellová – Jensenová (C), Skriverová, Friis-Hansenová – Gludová, Kielstrupová, Fossová – Petersová, Oksbjergová, Knudsenová – Ranumová, Sorensenová (A), Stauningová.
  Tréner: Bjorn Edlund

  Švédsko: Söderbergová (Bomanová) – Jungäkerová, Nylén-Perssonová (A), Karlssonová, Bergströmová, Forsgrenová, Kjellbinová (C), Anderssonová – Svenssonová, Ljungblomová (A), Olssonová – Bouvengová, Lundinová, Hjalmarssonová – Johanssonová, Hedqvistová, Hallinová – Sundinová, Blomová, Thuviková – Wikner-Zienkiewiczová.
  Tréner: Ulf Lundberg

  Rozhodca: Kainbergerová, Tassoniová – Gutauskasová, Welshová

  Diváci: 3255