Dánsko – Švédsko 1:3 (kon.) | Fínsko – Česko 0:4 (kon.)
koniec
Fínsko
0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Česko
cz Streda 03.04.2024, 21:00 • Adirondack Bank Center, Utica, USA • MS žien • Skupina A
Predzápasové kurzy
Partner:
  57:44 Tereza PLOSOVÁ - 0:4
   
  57:44
  Česko právě vstřelilo branku! Další gól do prázdné branky. Dává ho TEREZA PLOSOVÁ, která zachytila nahrávku Tejralové, dojela s pukem až za červenou čáru, a pak ho poslala do prázdné branky. Asistence: Aneta Tejralová
   
  57:20
  Finky znovu hrají bez brankářky!
  56:54 Natálie MLÝNKOVÁ - 0:3
   
  56:54
  Česko právě vstřelilo branku! Finkám ale risk nevychází. NATÁLIE MLÝNKOVÁ ve vlastním pásmu zachytila rozehrávku a puk se zastavil až v opuštěné finské kleci. Asistence: Adéla Šapovalivová.
   
  56:38
  Aholaová míří na střídačku a Finky to zkouší v šesti bez brankářky.
  36:58 Klára HYMLÁROVÁ - 0:2
   
  36:58
  Česko právě vstřelilo branku! Hezká akce znamená druhý český gól! KLÁRA HYMLÁROVÁ přejela modrou čáru a vyslala střelu, kterou Aholaová vyrazila. K dorážce se dostala právě Hymlárová, která si zpracovala bruslí kotouč, a pak ho dorazila do odkryté branky. Asistence: Tereza Radová.
   
  33:38
  Peslarová vyjela z brankoviště a česká branka byla zcela prázdná, ale naštěstí nikdo z Finek nedokázal poslat puk do sítě. Peslarová se pak stihla vrátit zpět do své pozice.
  27:23 Adéla ŠAPOVALIVOVÁ - 0:1
   
  27:23
  Česko právě vstřelilo branku! Je tu první gól! ADÉLA ŠAPOVALIVOVÁ nejprve za finskou brankou vybojovala puk, a pak si ho vyměnila s Mlýnkovou. Její ránu z levého kruhu vyrazila Aholaová jen před sebe, kde byla nachystaná právě Šapovalivová, která z pozice před brankou uklidila puk bekhendem a zvedla ho nad beton Aholaové. Asistence: Natálie Mlýnková a Klára Hymlárová.
  23:56 Vanišová propásla šanci na uklízení puku do finské branky
   
  23:56
  Vanišová dorážela před brankou, ale Aholaová skvěle zasáhla na brankové čáře na poslední chvíli, když puk odpálila lapačkou do bezpečí.
   
  11:17
  Dopředu se vydala Neubauerová, ale ze slotu branku minula.

  Mateo

  Góly a asistencie: 28. Šapovalivová (Mlýnková, Hymlárová), 37. Hymlárová (Radová), 57. Mlýnková (Šapovalivová), 58. Plosová (Tejralová)


  Fínsko: Aholaová (Keisalaová) – Hiirikoskiová, Yrjöläová, Savolainenová, Rantalaová, Laitinenová, Parkkonenová, Savanderová – Karvinenová, Tapaniová, Nieminenová – Liikalaová, Tulusová, Vainikkaová – Holopainenová, Nylundová, Vesaová – Sundelinová, Vanhanenová, Schalinová – Antti-Roiková.
  Tréner: Juuso Toivola

  Česko: Peslarová (Škodová) – Tejralová, Pejšová, Čajanová, Radová, Trnková, Kosinová, Jandušíková – Křízová, Pejzlová, Vanišová – Šapovalivová, Hymlárová, Mlýnková – Plosová, Přibylová, Neubauerová – Kalová, Čabelová, Pištěková.
  Tréner: Carla MacLeodová

  Rozhodca: Rapinová (USA), Nearyová – Clarkeová (obě CAN), Ernstová (GER)

  Diváci: 288