Slovensko – Čierna Hora sk 32:33 (kon.)
koniec
Slovensko
32:33 (16:14)
Čierna Hora
Štvrtok 06.08.2026, 17:30 • Sala Sporturilor, Mioveni (Rumunsko) • MS U18 - ženy • Štvrťfinále
     
    Semifinálový sen sa rozplynul, slovenské hádzanárky si o medaily na majstrovstvách sveta do 18 rokov nezahrajú. Vo štvrťfinále podľahli Čiernej Hore tesne 32:33, hoci po prvom polčase mali nakročené k postupu o niečo lepšie. Zverenkyne Pavla Streichera sa tak predstavia v boji o 5. až 8. miest, pričom sa už zajtra postavia proti výberu Maďarska. (19:03:01)
     
    Koniec zápasu. (32:33)
    60
    Gól strelil tím Slovensko (Valientová). (32:33)
     
    60
    Pre Slovensko ide už žiaľ o neriešiteľnú pozíciu, pomohol by nám už iba zázrak. Prehrávame o dva góly, pričom zostáva posledných 24 sekúnd a do útoku pôjdu naše súperky. (31:33)
     
    60
    Oddychový čas pre tím Čierna Hora. (31:33)
    60
    Gól strelil tím Slovensko (Špendlová). (31:33)
     
    60
    Sme už v poslednej minúte dnešného zápasu. Je už zrejme rozhodnuté. (30:33)
    59
    Gól strelil tím Čierna Hora (Savićová I.). (30:33)
     
    59
    A Čierna Hora sa pochopiteľne nikam neponáhľa. Pre Slovensko to už nevyzerá dobre. (30:32)
     
    59
    Sme už v poslednej dvojminútovke dnešného zápasu. Prehrávame o dva góly a Čierna Hora navyše prežila dve naše koncovky. (30:32)
    58
    Gól strelil tím Čierna Hora (Savićová I.). (30:32)
    58
    Gól strelil tím Slovensko (Gogová). (30:31)
    58
    Gól strelil tím Čierna Hora (Savićová I.). (29:31)
     
    57
    Hoci Gogová dostala lakeť do tváre, rozhodcovia si tento zákrok nevšimli. Naše súperky pokračujú v útoku. Čas sa kráti. (29:30)
     
    56
    Nepremenený sedemmetrový hod tímu Slovensko (Sekáčová).
    (29:30)
     
    56
    Sedemmetrový hod pre Slovensko, ktoré môže vyrovnať len pár minút pred koncom! (29:30)
     
    56
    Karkušová si faul nevypýtali, naše súperky ale nepremenili vďaka fantastickej Stránskej! (29:30)
     
    56
    Čierna Hora hrá už v plnom počte, smerujeme ale za vyrovnaním. (29:30)
    55
    Gól strelil tím Slovensko (Karkušová). (29:30)

    Marek Boško

    Slovensko: Stránska, Augustínová – Chrenková, Benedigová, Bölcskei, Špendlová, Gogová, Komlós, Valientová, Karkušová, Görögová, Ďuranová, Šubjaková, Cseh, Sekáčová, Némethová
    Tréner: Pavol Streicher

    Čierna Hora: Dubljevićová – Dragnićová, Jovanovićová, Tešovićová, Ulićevićová Mi., Orbovićová, Bojanovićová, Hodžićová, Gajevićová, Vujovićová, Burzanovićová, Savićová I., Delevićová, Gogićová, Savićová V., Ulićevićová Ma.
    Tréner: Miloš Perović

    Rozhodca: William Weijmans (NED) – Rick Wolbertus (NED)
    The European Business Review is a bi-monthly journal bringing you features on leadership, strategy and global economic issues. Rise above your competitors and make informed decisions with business innovation and insightful analysis from global experts. The European Business Review publishes innovative perspectives on issues that have significant influence in the world globally. We welcome research, ideas, opinions and insights on business, finance, management and industry. Contact us: info@europeanbusinessreview.com