2:1
7:65
3:6
7:63
Na stejném kurtu začne za zhruba 15 minut souboj dvou českých daviscupových reprezentantů Zdeňka Koláře a Jiřího Veselého. I tento zápas vám nabídneme v podrobné reportáži.
2:0
7:67
6:3
Dvou a půl hodinová bitva české jedničky s trojkou skončila tak trochu překvapením. Zdeněk Kolář (185.) si vyšlápl na slavnějšího krajana Jiřího Veselého (89.) a porazil ho po setech 7:6(7) a 6:3. V první sadě promarnil Kolář náskok 4:1, v němž byly ukryty dva brejky. Za stavu 5:6 odvrátil Kolář soupeřův setbol, další pak za stejného skóre v tiebreaku a nakonec ho sám získal poměrem 9:7. Ve druhém setu nabral Kolář manko 0:2, pak se ale vítěz dvou letošních challengerů nadechl k obratu na 5:2 a zakrátko dovedl duel do vítězného konce. V osmifinále čeká rodáka z Bystřice nad Pernštejnem Jay Clarke (202.) z Velké Británie.
WTA Luxemburg (Krytý tvrdý povrch)
2:0
6:2
6:3
Nasazená pětka Markéta Vondroušová (35.) zahájila svou misi na halovém turnaji WTA v Lucemburku výhrou 6:2 a 6:3 nad Belgičankou Alison Van Uytvanckovou (57.). Česká favoritka se na kurtu zdržela pouze hodinu a 13 minut. Vondroušová si zajistila úspěch v prvním setu díky brejkům z první a třetí hry. Druhé dějství mělo o poznání divočejší průběh, když nabídlo hned osm proměněných brejkbolů. Dvaadvacetiletá Češka sice za stavu 6:2 a 5:2 duel nedoservírovala, hned v následujícím gemu ale utkání uzavřela na returnu. Její osmifinálovou soupeřkou bude Chorvatka Jana Fettová (227.).
Challenger Rennes (Krytý tvrdý povrch)
0:2
1:6
1:6
Tomáš Macháč se v rámci prvního kola challengeru v Rennes nezdržel na kurtu ani hodinu, domácímu Calvinovi Hemerymu povolil pouhé dva gemy.

Dvacetiletý rodák z Berouna vykazoval vyšší kvalitu od prvních výměn. První gem sice uhrál na podání Francouz, ale zbylých šest her v prvním setu urval favorizovaný Macháč. Druhá sada se průběhem hodně podobala té první. Hemery si udržel svůj první servis, čímž srovnal na 1:1, ale nic dalšího už nepředvedl a zbylých pět gemů získal český tenista, jenž na podání proměnil třetí mečbol, po němž mohl začít slavit postup do další fáze turnaje.

V osmifinále se Tomáš Macháč utká s německým tenistou Matsem Moraingem.
WTA Portorož (Tvrdý povrch)
2:0
6:4
6:1
Tereza Martincová víťazí v tomto zápase prvého kola na turnaji WTA 250 v slovniskom Portoroži and Kristínou Kučovou po setoch 6:4 a 6:1.
Martincová začala do zápasu vynikajúco, keď viedla 4:0. Aj keď sa slovenskej hráčke tento náskok podarilo zmazať, tak nakoniec Martincová potvrdila, že na rýchlejších povrchoch má lepšiu formu a v zápase zvíťazila.
V ďalšom kole Češka narazí na nasadenú štvorku, Soranu Cirsteovú z Rumunska.