1:6
6:3
3:6
6:1
Jiří Lehečka (41.) musel v úvodním kole Roland Garros svést velmi tuhou bitvu s jednadvacátým nasazeným Jannem-Lennardem Struffem (28.), nakonec se ale může radovat z postupu do dalšího kola! Po třech hodinách a 12 minutách udolal německého soupeře 7:5, 1:6, 6:3, 3:6 a 6:1. Český tenista nevstupoval do utkání v roli favorita a důvody byly zřejmé – kromě toho, že prohrál čtyřikrát v řadě, tak Struff momentálně hraje v životní formě a na nedávném Masters v Madridu byl ve finále. Nakonec to ale německému hráči nestačilo k tomu, aby našel recept na výborně hrajícího českého hráče, jenž sice ve čtvrtém setu neudržel vedení 3:1 a prohrál pět her v řadě, ale v páté sadě už byl nezastavitelný. V dalším kole čeká na Lehečku Američan Marcos Giron (75.).
2:0
6:2
6:2
Linda Fruhvirtová (59.) se při své premiéře v hlavní soutěži Roland Garros o překvapení nepostarala. V utkání s předloňskou turnajovou finalistkou Anastasií Pavljučenkovovou (333.) prohrála za 70 minut dvakrát 2:6. Zkušená jednatřicetiletá Ruska, jež je bývalou světovou jedenáctkou, se po většinu zápasu prezentovala agresivním a strojovým tenisem. V úvodním setu se rychle zmocnila vedení 5:0, ve druhém 4:0. O třináct let mladší Češka bodovala shodně až ve druhých polovinách setů, na drama ovšem na kurtu číslo 9 nakonec nedošlo. Fruhvirtová tak zaznamenala na mezinárodní scéně už čtvrtou porážku v řadě.
0:2
0:6
4:6
Krátce po losu Roland Garros bylo zřejmé, že Sloane Stephensová (30.), která se jen těsně nevešla mezi nasazené tenistky, je jednou z nejhorších možných soupeřek pro Karolínu Plíškovou (16.). Na kurtu se to v pondělí pak potvrdilo, když česká hráčka prohrála s americkou tenistkou už popáté, tentokrát po setech 0:6, 4:6. Plíšková se v utkání, které bylo ovlivněno silným větrem, dlouho nedokázala srovnat s herním stylem bývalé finalistky Roland Garros a prohrála prvních sedm gemů střetnutí, přičemž servis si podržela až ve druhé hře druhé sady. Ve druhém setu se celkově herní projev Plíškové, která kvůli zranění kolene odehrála během antukové části sezony jen dva turnaje, zlepšil a začala být Stephensové vyrovnanou soupeřkou. Nedokázala ovšem využít svého brejku ze sedmého gemu, kterým se dostala do vedení 4:3. Stephensová okamžitě srovnala na 4:4, navíc v desáté hře přidala další brejk a zápas na returnu ukončila.
2:0
6:4
6:0
Markéta Vondroušová (57.) rozdrtila Američanku Alycii Parksovou (49.) kanárem, když během spanilé jízdy ve druhém setu ztratila pouhých pět výměn. Kdo by takový vývoj čekal po začátku zápasu, který nabídl urputnou přetahovanou, devět shod a deset brejkbolů jen v úvodních třech hrách.
Češka ztratila na úvod svůj servis, ale dokázala brzy najít recept na hru 185 cm vysoké soupeřky, která se opírala až na čestné výjimky pouze o prudké podání. Plných 49 ze 103 výměn rozhodlo rovnou podání v podobě esa, přímého bodu nebo dvojchyby.
Američanka ztratila svůj servis dvakrát po sobě a Vondroušová úvodní sadu dopodávala na 6:4. Ve druhé již soupeřka naprosto odpadla, vyhazovala míček za míčkem a suverénní Markéta Vondroušová ji zakončila čistou hrou za pouhých 20 minut.
Ve druhém kole čeká finalistku z roku 2019 těžší překážka v podobě nasazené devítky, Rusky Darji Kasatkinové
2:0
6:2
6:1
Jediným pozitívnym momentom bol pre Kristínu Kučovú začiatok zápasu, ale vôbec naň nedokázal nadviazať a veľmi rýchlo to išlo z jej pohľadu všetko dolu vodou. Aliona Bolsová Zadoinová nemusela predviesť ani nejaký výborný výkon, pretože Kučová je to až príliš uľahčila množstvom lacných nevynútených chýb. Takže po včerajšom vypadnutí Viktórie Hrunčákovej sa veľmi rýchlo lúči s Roland Garros aj Kristína Kučová a poslednou nádejou zostáva Anna Karolína Schmiedlová, ktorá však bude zakrátko čeliť jedenástej hráčke na svete Veronike Kudermetovovej. Aliona Bolsová Zadionová sa stretne v druhom kole práve s víťazkou súboja Schmiedlovej s Kudermetovovou. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok dňa!
2:0
7:67
6:2
Kateřina Siniaková (48.) vypadla na letošním Roland Garros hned v prvním kole dvouhry. Češka, jež v Paříži absolvovala první soutěžní zápas od březnového podniku v Miami, podlehla za hodinu a 39 minut turnajové debutantce Payton Stearnsové (69.) ze Spojených států po setech 6:7(7) a 2:6. Duel nabídl hned dvanáct ztracených podání, přičemž sedmkrát selhala na servisu právě rodačka z Hradce Králové. Ve francouzské metropoli tak bude po boku krajanky Barbory Krejčíkové pokračovat už jen v deblu.
0:2
3:6
1:6
Fantastické víťazstvo pre Annu Karolínu Schmiedlovú, ktorá doslova vymazala favorizovanú ruskú tenistku Veroniku Kudermetovovú. Nikto sa nebude pýtať, či jej k tak jednoznačnému víťazstvu pomohol mizerný výkon Kudermetovovej a počíta sa len výsledok, ktorý hovorí jasne v prospech Schmiedlovej. Tá sa zároveň ako jediná slovenská zástupkyňa predstaví aj v druhom kole ženskej dvojhry, v ktorom ju čaká dnešná premožiteľka Kučovej španielska tenistka Aliona Bolsova Zadoinová. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalších prenosoch z Roland Garros!
0:2
3:6
4:6
Petře Kvitové nevyšel zápas úvodního kola Roland Garros. Elisabettě Cocciarettové podlehla 3:6 a 4:6. Zápas přitom nerozehrála špatně. V úvodu vedla s brejkem, ale od stavu 3:3 pak nedokázala uhrát další bod až do skóre 0:3 ve druhé sadě. V ní pak ještě Češka zvládla snížit z 2:5 na 4:5, obrat však už do konce nedotáhla.

Kvitová se trápila s přesností úderů a také se nemohla tolik opřít o svůj první servis. Zřejmě se projevilo i to, že toho letos na antuce mnoho neodehrála.
2:0
6:3
7:5
Jelena Ostapenková postupuje přes Terezu Martincovou po setech (6:3, 7:5). První set se hrál ve velkém tempu a trval jen 36 minut, Tereza v něm získala výhodu brejku, ale brejk nepotvrdila a ze stavu 2:3 to skončilo 6:3 pro Ostapenkovou. To druhý set vypadal jinak, Ostapenková začal při jejím agresivním tenise dělat spoustu nevynucených chyb a prohrávala 1:5, Martincová následně za stavu 4:5 nevyužila setbol a celý druhý set prohrála 7:5. Jelena Ostapenková celý zápas spoléhala na velmi přesné a tvrdé údery z forhendu, Martincová se s tím nedokázala vyrovnat a možná i to byl jeden z důvodu její prohry. Ostapenková v dalším kole narazí na Američanku Staernsovou, která dnes porazila Katku Siniakovou po setech (7:6, 6:2).
2:0
6:4
6:3
Po 83 minutách hry končí první zápas turnaje v italské Vincenze pro Dalibora Svrčinu, který dokázal překonat Japonce Nogučiho poměrem 6:4 a 6:3. Největším rozdílem ve statistikách obou hráčů je počet získaných bodů po prvním podání, v této statistice je jasně lepší Svrčina se ziskem 71 procent bodů, Noguči dokázal uhrát pouze 57 procent.

Svrčina dokázal proměnit klíčové příležitosti, pětkrát zlomil podání svého soupeře a ani ve chvíli, kdy to s ním ve druhé sadě za stavu 0:3 a 15:30 nevypadalo nikterak růžově nezačal zmatkovat, ale pokračoval v bojovném udatném výkonu a skvělé kombinaci rychlosti a kvalitní techniky a postupuje do osmifinále. V něm bude jeho oponentem vítěz italského derby mezi Lucianem Darderim a Lucou Nardi, které se odehraje dnes večer. Mírným favoritem je Luca Nardi, který je v žebříčku 151. a je nasazenou dvojkou turnaje.

Zápas druhého kola samozřejmě rovněž budete mít možnost sledovat prostřednictvím našeho onlajnu, doufám, že se opět setkáme. Do té doby přeji všem top čas!