1:2
4:6
6:2
4:6
Sledovali jsme velmi zajímavé utkání, po němž je šťastnější Petra Kvitová, která pronikla do finále! Česká hráčka do souboje velmi dobře vstoupila a prvnímu setu dominovala. Jenomže Australanka se rozjížděla postupně a ve druhé části hry nedala soupeřce šanci. Dočkali jsme se proto rozhodujícího setu! Třetí set nám nabídl velmi napínavou podívanou a hrál se vyrovnaný tenis. Ovšem Petra Kvitová se znovu herně zvedla, přestala kazit a zaslouženě jí uvidíme v utkání o trofej.
Challenger Pau (Krytý tvrdý povrch)
2:0
7:63
7:65
Dva tie-breaky zařídily nejvýše nasazenému hráči challengeru ve francouzském Pau postup do semifinále. Čerstvě osmnáctiletý domácí talent Harold Mayot ovšem neodevzdal kůži lacino, jako první sebral Čechovi podání a v obou setech rozhodovala až koncovka. Veselý se mohl opřít o výborné podání, nastřílel 22 es a navzdory jen průměrné mezihře v rozhodujících okamžicích přece jen potvrdil roli jasného favorita.
Jiří Veselý se o finále utká zítra se zkušeným Polákem Jerzym Janowiczem.
WTA Dauhá – čtyřhra (Tvrdý povrch)
2:1
6:2
5:7
10:2
Barbora Strýcová se Su-wej Sie slaví v letošní sezoně již třetí titul! Po dramatickém finále v Dauhá přetlačily Gabrielu Dabrowskou a Jelenu Ostapenkovou 6:2, 5:7 a 10:2.

Úvod zápasu nebyl z pohledu nasazených jedniček optimální. Su-wej Sie ztratila servis čistou hrou a ani v následném gemu česko-tchajwanský pár nebodoval. Následovala ale série devíti vyhraných gemů v řadě a tím i zisk první sady pro Strýcovou se Sie. Také ve druhém dějství si favoritky vybudovaly luxusní vedení, ale ani náskok 3:0 nebo 4:1 nestačil. Barbora Strýcová měla několik šancí ve středu setu, ale v rozhodujících výměnách selhala. Dabrowská s Ostapenkovou se dotáhly a následně dokonce v koncovce získaly druhou sadu pro sebe. V supertiebreaku už poté výrazné favoritky dokázaly vybudované vedené o šest bodů uhájily a mohou se tak radovat již ze třetí společné trofeje v tomto roce.