0:2
6:76
4:6
Lukáš Rosol (278.) vybojoval postup do závěrečného kola wimbledonské kvalifikace postupem přes Christophera Eubankse (161.) ve dvou setech!
Celý zápas byl o drtivém podání obou tenistů a čekání na výjimečné zaváhání. První set nabídl jediný brejkbol a zároveň setbol pro Američana v desátém gemu, který však Rosol sérií přímých bodů nakonec urval. V tie-breaku prohospodařil český tenista dva setboly, ale třetí na 8:6 již proměnil.
Rozjetý Rosol poté odvrátil dva brejkboly soupeře další sérií bodů z podání, poprvé prolomil Eubanksův servis a za stavu 5:2 z takřka samých čistých her zápas pádil k rychlému konci. Rosol však nechtěně zdramatizoval koncovku, když na svém podání nevyužil tři mečboly, ale dokázal zmobilizovat síly a celkově pátý mečbol, který mu Eubanks nabídl dvojchybou, již na příjmu využil.
1:0
6:1
2:0
skreč 2
Nevýrazný výkon Maria Vilellay Martíneze byl zřejmě způsobem nějakými zdravotními problémy! Španěl totiž poté, co ukončil gem dvojchybou, duel skrečoval! Zdeněk Kolář tak postupuje do finále kvalifikace.
1:2
6:0
3:6
6:74
Po více než dvou hodinách je dobojováno, Dalibor Svrčina se do hlavní fáze Wimbledonu nepodívá a zlobit se může především na sebe. První set ovládl, v tom druhém začal dobře, ale nakonec jej vlastními chybami ztratil. V tom třetím vedl 4:1 a 5:2, chyběl mu jeden vyhraný gem, jenže k mečbolu se nedopracoval a poté ve zkrácené hře duel ztratil. Devětkrát zaznamenal dvojchybu, zatímco eso žádné.
2:1
3:6
7:62
7:5
Vít Kopřiva (128.) smolně ztrácí dobře rozehraný zápas, ve kterém dokonce disponoval mečbolem. V prvním setu byl český tenista lepším hráčem, dvakrát prolomil soupeřovo podání a získal ho poměrem 6:3.
Na úvod druhého Kopřiva ztratil servis, ale okamžitě si ho vzal zpět a přestože na obou stranách bylo několik příležitostí k dalším brejkům, dospěla sada do tie-breaku. Předtím Kopřiva nevyužil mečbol na 7:5 a zkrácenou hru jasně ovládl Rakušan.
Také rozhodující dějství začalo prolomeným podáním, Kopřiva se opět dotáhl z 0:2 na 2:2 a další brejk přišel až na závěr zápasu, když Sebastian Ofner (222.) vzal Kopřivovi podání čistou hrou.
Zajímavá konfrontace vítězů dvou nedávných challengerů na české půdě tedy vyzněla po obrovské bitvě lépe pro Rakušana, který zabojuje v posledním kvalifikačním kole o postup do hlavní soutěže.
WTA Eastbourne (Tráva)
1:2
7:5
0:6
5:7
Petra Kvitová nakonec zdolala pětadvacetiletou Britku a postupuje do čtvrtfinále turnaje v Eastbourne. Zápas trval téměř dvě a půl hodiny. Kvitovou čeká v dalším zápase lepší z dvojice Dartová – Kosťjuková. Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.