5:7
3:6
6:4
6:77
Jiří Veselý si zahrál v prvním kole na Roland Garros na centrálním kurtu Philippa Chatriera, vítěznou radost ale neokusil. Narazil totiž na nasazenou pětku Stefanose Tsitsipase, a byť finalistovi RG z roku 2021 nedal nic zadarmo, nakonec s ním padl za tři hodiny a 16 minut po setech 5:7, 3:6, 6:4 a 6:7(7). Český tenista nehrál vůbec špatně a už v prvním setu byl blízko úspěchu. Vedl totiž 5:3 a mohl následně v desátém gemu podávat na vítězství v úvodním dějství. Čtyřmi hrami v řadě však první set ztratil a neuspěl následně ani ve druhé sadě, kterou prohrál po ztrátě servisu v šestém gemu. Veselý se ale nevzdával, ve třetím setu zpřesnil své podání a v desátém gemu se mu dokonce povedlo urvat brejk, díky čemuž si vynutil čtvrté dějství. V něm došlo k opravdu tuhé bitvě, Tsitsipas neudržel náskok brejku, pak čelil dvěma brejkbolům v osmé hře a sám neproměnil tři příležitosti v devátém gemu. Rozhodnout musel tiebreak, ve kterém si Veselý dokázal vypracovat hned čtyři setboly. Ani jeden ale nevyužil, Tsitsipas v klíčových chvílích zabral a protažení zápasu do rozhodujícího setu odmítl, když třemi míčky v řadě otočil z 6:7 na 9:7 a utkání zakončil.
0:2
0:6
3:6
Úspěšná kvalifikantka Sára Bejlek (180.) ani na třetí pokus nedokázala přejít přes brány prvního kola grandslamového turnaje. Na antukovém Roland Garros jí stopku vystavila Ruska Kamilla Rachimovová (85.), která zvítězila za pouhých 58 minut po setech 6:0, 6:3. Českou tenistku velmi srážely nevynucené chyby, kterých zahrála celkem 24 oproti 16 ze strany Rachimovové, která ovšem byla v utkání mnohem více aktivnější a svými útoky si vynutila na své soupeřce i dalších 19 vynucených chyb. Do prvního setu nenastoupila Bejlek vůbec dobře a tempo Rusky nestíhala. Ve druhé sadě se sice výrazněji zlepšila a dokázala se i dvakrát prosadit na returnu, ale její obrovské problémy při vlastním podání jí nakonec nedovolily být Rachimovové konkurenceschopnou.
0:2
6:75
5:7
Máme tu první výraznější překvapení na letošním turnaji, 8. nasazená hráčka Maria Sakkariová vypadla v 1. kole s českou tenistkou Karolínou Muchovou v dvou setech (7:6, 7:5). Muchová celý zápas disponovala velmi kvalitní hrou a dařilo se ji na servisu. Zato Sakkariovou celý zápas trápil nestabilní servis a velká spousta nevynucených chyb. Karolína Muchová nakonec zápas zvládla a vylepšila si tak bilanci s řeckou tenistkou na 3/1 a může se těšit v dalším kole na Argentinku Podoroskou.