St. Louis – Chicago 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 3:4 (po pr.) | Colorado – Minnesota 4:2 (kon.)
NY Rangers – Philadelphia 2:4 (kon.) | Boston – Detroit 4:1 (kon.) | Boston – Detroit 4:1 (kon.)
Boston Bruins
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Detroit Red Wings
Nedeľa 20.04.2014, 21:00 • TD Garden, Boston • Play-off NHL

To je odo mňa na dnes všetko, prajem všetkým dobrú noc a ďakujem za priazeň. (23:58:28)

Tomáš Tatar okrem dvoch striel, 4 trestných minút zaznamenal počas 14 minút a 48 sekúnd jeden mínusový bod.
    Tomáš Jurčo počas 13:25 minút zaznamenal až 4 strely!

Zdeno Chára odkrúžil 25 a pol minúty, strelil gól, na Howarda vystrelil dvakrát, odsedel si dve minúty a s dnešným výkonom môže byť nadmieru spokojný.
    Andrej Meszároš si okrem dvoch striel pripísal aj jeden plusový bod počas času 16:16 strávených na ľade.

Máme za sebou kvalitné stretnutie, ktoré prinieslo päť gólov. Dnes dominoval domáci Boston, Rask bol dnes jednoducho neprekonateľný. Gól strelil len Glendening, no ten ani zďaleka nestačil. Gól v dnešnom stretnutí zaznamenal aj Zdeno Chára! Zvyšoval na konečných 4:1. Góly strelili ešte Floreka, R. Smith a Lucic. Na zápasy to je teda 1:1. Séria sa sťahuje do Joe Louis Arény v Detroite. Tretí zápas je na programe v noci z utorka na stredu o 1:30. Nenechajte si ujsť tento zaujímavý duel!

60:00

59:53
    Puk v strednom pásme, hluk fanúšikov, žlté šály nad hlavami, je koniec!

59:34
    Drew Miller sa snažil ešte na záver stretnutia prekonať Raska, nepodarilo sa.

59:06
    Standing ovation v TD Garden, o víťazovi dnešného zápasu je už dávno rozhodnuté!

58:50
    Howard späť v bráne, zrejme Detroit už riskovať nebude.

58:25
    Zápas sa už v podstate len dohráva. Obrana Bostonu pracuje na jednotku, Detroit má problém dosatať sa do pásma.

57:50
    Milan Lucic strelil gól do prázdnej brány. Kvôli ofsajdu však gól platiť nemôže!

57:03
    Puk je v obrannom pásme Detroitu, avšak v moci majú puk hráči Bostonu. Gól však nestrelili.

56:52
    Time out pre Detroit. Howard na striedačke!

56:30
    Quincey bez prilby po súboji s Iginlom. Medzičasom prikryl puk – další brejk.

55:58
    Dacjuk tancoval s pukom až pred Raska, nerozhodol sa pre strelu, ale prihral na pravú stranu voľnému spoluhráčovi. Ten sa však k strele nedostal, nakoľko nestihol spracovať naservírovaný puk.

54:37
    Kronwallova delovka od modrej svetlo na konci tunela nepriniesla. Dneska to zrejme nepôjde bombami od modrej. Na vyrovnanie je už veľmi málo času. Ba čo viac, na druhý gól si nie som istý, či hostia dosiahnu.

53:43
    Boston ako keby dostal druhý dych, stále sú pri chuti, Howard si musí vypiť kalich krvi až do dna.

52:47
    Tak teraz sa zrážalo jedna radosť! Najskôr hráči Detroitu a Bostonu, to by bolo v poriadku, ale v tom návale a snahe o gól sa zrazili aj vlastní spoluhráči Bruins!

51:52
    Sheahan dostal puk na červenú čiaru, urobil dva rýchle kroky a vystrelil, Rask vyráža betónmi do rohu klziska.

51:36
    Abdelkader sa dostal k strele po Alfredssonovej dobrej prihrávke. Opäť skvelý Rask – nasleduje ďalší reklamný brejk.

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 8. Florek, 11. R. Smith (Eriksson, Bergeron), 39. Lucic (Iginla, Krug), 43. Chára (Iginla, Krug) – 34. Glendening (Helm, D. Miller)

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Hamilton, Chára, Boychuk, Meszároš, K. Miller, Krug – Iginla, Krejčí, Lucic – R. Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Soderberg, Florek – Thornton, Campbell, Caron
    Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – B. Smith, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Kindl – Abdelkader, Dacjuk, Franzen – Tatar, Sheahan, Nyquist – Alfredsson, Helm, Jurčo – Legwand, Glendening, D. Miller

Rozhodca: Lee, St. Laurent – Devorski, Nansen