OH - dvojhra muži (Tvrdý povrch)
0:0
pred zápasom
Vitajte pri sledovaní olympijského tenisového turnaja, ktorý sa naplno rozbehol včera a dnes bude mať Slovensko v Tokiu hneď trojnásobné tenisové zastúpenie. Do dvojhry sa dostanú Lukáš Klein a Norbert Gomboš, okrem toho však Klein bude hrať aj vo štvorhre s Filipom Poláškom. Teraz sa zameriame na vystúpenie Kleina vo dvojhre, ktorý vyzve austrálskeho tenistu Jamesa Duckwortha. Ten je favoritom, pretože je v rebríčku o dosť vyššie postavený, ale olympijský turnaj má svoje špecifiká a ani na ňom nie je núdza o prekvapenia, preto by sme boli radi, ak by sa Klein o jedno postaral.

Lukáš Klein: Slovenský tenista, ktorý sa vo svetovom rebríčku nachádza v polovici tretej stovky, prišiel do Tokia hlavne pomôcť ako partner Poláškovi vo štvorhre. Situácia sa však vyvŕbila tak, že po odstúpení Berrettiniho dostal šancu štartovať vo dvojhre ako náhradník, a preto sa jej ihneď chopil. Klein v tejto sezóne na tvrdom povrchu odohral iba štyri zápasy, takže aj to môže byť menšia nevýhoda pre nášho tenistu. Na druhej strane Klein rozhodne nemá čo stratiť a môže sa celému tenisovému svetu v Tokiu ukázať v pozitívnom svetle.

James Duckworth: Austrálsky tenista je až o šesť rokov starší, ale jeho vzostup zastavilo zranenie, a preto v kariére už asi úplne nenaplní svoj potenciál. Na rozdiel od jeho súpera Duckworth dokázal nazbierať pomerne veľké úspechy na úrovni challenger, keď má na svojom konte už 11 titulov. V súčasnosti sa snaží opäť predierať vyššie tenisovým rebríčkom a naposledy na Wimbledone došiel do tretieho kola, čo je preňho najlepší výsledok na grandslame.
ATP Gstaad (Antuka)
0:2
3:6
0:6
Vít Kopřiva ve Gstaadu skalp dalšího favorita nezískal. Přemožitel nasazené jedničky a světové desítky Kanaďana Shapovalova v semifinále nestačil na turnajovou trojku Caspera Ruuda. S hvězdným Norem držel rodák z Bílovce krok jen do stavu 3:3. Poté prohrál devět gemů v řadě a tím i poměrem 3:6, 0:6 celý zápas. Po zásluze ovšem čtyřiadvacetiletého Kopřivu vyprovázel z kurtu bouřlivý potlesk, ke kterému se připojil i sám Ruud. Tenista ze třetí stovky žebříčku si zahrál na okruhu ATP vůbec poprvé v kariéře a rovnou došel mezi čtyři nejlepší účastníky. Klobouk dolů a jen tak dále. Ruud se v neděli utká o titul s Francouzem Hugem Gastonem, proti němuž bude znovu velkým papírovým favoritem.
0:0
2:5
skreč 1
Barbora Krejčíková strávila při své olympijské premiéře na centrálním dvorci pouhou půlhodinu. Během ní stačila zaznamenat proti Zarině Dijasové hned tři brejky. Kazaška se za stavu 2:3 nechala ošetřit a po dalších dvou gemech duel pro zranění levého lýtka skrečovala. Ve druhém kole narazí česká grandslamová vítězka a nasazená osmička na nejmladší účastnici olympijského turnaje. Tou je v Tokiu osmnáctiletá Kanaďanka Leylah Annie Fernandezová, 72. tenistka žebříčku WTA.
1:2
4:6
6:3
4:6
V dalším kole olympijského turnaje narazí Markéta Vondroušová na vítězku duelu mezi Američankou Alison Riskeovou a Rumunkou Mihaelou Buzarnescuovou.
0:0
pred zápasom
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
2:0
6:3
6:0
Ve finále se Lehečka utká s vítězem zápasu mezi Argentincem Nicolasem Kickerem a Boticem Van de Zandschulpem z Nizozemska.