0:0
pred zápasom
Lehečka v úvodním kole antukového svátku vyzrál na jednadvacátého nasazeného Jana-Lennarda Struffa, kterého udolal v dramatické pětisetové bitvě a přerušil tím šňůru čtyř porážek, které na antukových akcích schytal v posledních týdnech. A jelikož přehrál nasazeného hráče, rázem se stal favoritem pro druhé kolo, v němž bude mít o poznání hratelnějšího soupeře, než kým byl na první pohled Němec Struff.

Jedná se o 75. hráče světového žebříčku Marcose Girona, kterého Lehečka porazil loni na halovém Masters právě v Paříži. V kvalifikaci tehdy zvítězil český tenista 7:5, 6:3 a jelikož je Giron hráčem spíš na tvrdé povrchy, případně na halové akce s betonem či kobercem, jednalo se o cenné vítězství. Na antuce Giron předvádí spíš matné výkony, loni vyhrál jen tři ze dvanácti zápasů a letos zatím uspěl v šesti z jedenácti duelů, když si trochu překvapivě zahrál čtvrtfinále v Mnichově. Jinak ale rozhodně během antukové části sezony nezářil.

O Lehečkovi by se naopak dalo říct, že je stále hlavně antukářem, i když se z něj stává zdatný univerzál. Na antuce toho odehrál během kariéry nejvíc, de facto na ní vyrůstal a na pařížskou antuku se dokázal bohatě aklimatizovat v dlouhém prvním kole. Zatímco totiž Giron porazil srbského kvalifikanta, Lehečka se rval přes tři hodiny s favorizovaným sokem.
0:0
pred zápasom
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:05.