25:22
(8:11)
Házenkáři Španělska dokázali v tomto zápase porazit Slovinsko 25:22 a vstupují velmi dobře do olympijského turnaje.
32:35
(15:19)
Je za námi úvodní zápas Maďarska a Egypta na olympijském turnaji. Přinesl větší drama, než se po prvním poločase očekávalo. Nejprve se zdálo, že má africký celek vše pod kontrolou a dokráčí k pohodlnému vítězství. Jenže Maďarsko během druhé půle dokonce na chvíli srovnalo skóre a minutu před koncem prohrávalo jen o branku. Následné vyloučení nadobro pohřbilo veškeré šance Evropanů na body. Egypt si tak připisuje do tabulky body po vítězství 35:32.
0:0
pred zápasom
Chorvatsko se poslední olympiády v Tokiu nezúčastnilo, na letošní se však kvalifikovalo skrz kvalifikační skupinu. Výsledky na šampionátech Chorvatům účast nezajistily – v roce 2023 na mistrovství světa obsadili deváté místo, o rok dříve na mistrovství Evropy skončili osmí. V přípravě Chorvati odehráli dva zápasy a porazili Egypt a prohráli s Francií.

Japonsko dokázalo v posledním vzájemném klání s Chorvatskem na mistrovství světa 2021 vybojovat remízu. Jinak ale pravidelně s tímto soupeřem prohrávalo. Na poslední mistrovství světa se Japonci ani nedokázali kvalifikovat, nicméně na olympiádu do Paříže se dostali přes asijskou kvalifikaci. Předpokládá se, že se bude jednat o otloukánka skupiny A, vždyť dalšími týmy jsou Německo, Španělsko, Slovinsko a Švédsko.
0:0
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z házené. V sobotu je na programu první kolo mužského turnaje v házené. V něm na sebe ve skupině B narazí týmy Norska a Argentiny. Míč bude uveden na Výstavišti Porte de Versailles do hry v 16:00.
0:0
Švédsko

Švédové mají na olympijských turnajích zajímavou úspěšnost, když z devíti účastí vydolovali čtyři stříbrné medaile (1992, 1996, 2000 a 2012). Naposledy v Tokiu skončili po čtvrtfinálové prohře pátí.

Mistrovství světa Švédové vyhráli čtyřikrát, poslední triumf je však už poměrně vousatý (1999 v Egyptu). Právě v Egyptu v roce 2021 dokázali získat stříbrné medaile, naposledy pak skončili čtvrtí. Z evropských šampionátu má Švédsko pět titulů, naposledy předloni v Maďarsku a na Slovensku. Na letošním šampionátu v Německu po zmíněné výhře nad domácím týmem v souboji o třetí místo získalo bronzové medaile.
0:0

DÁNSKO

Podobně jako domácí tým patří Dánové také k velkým favoritům olympijského turnaje. Severská země se totiž dokázala na posledních dvou těchto akcí probojovat do finálového střetnutí. V obou případech to bylo právě s francouzským mužstvem a v Riu de Janeiru slavila zlato, ale naposled v Japonsku to nevyšlo. Svému soupeři má Dánsko co vracet, protože v lednu s ním prohrálo ve finále evropského šampionátu a to po prodloužení. Od té doby tento národní tým nepoznal chuť porážky, což sčítá pět zápasů v řadě. Zejména dominance byla znát z posledních dvou, kdy vysokými rozdíly porazil Argentinu.

Vrátí Dánsko hostitelské zemi porážku z Mistrovství Evropy?