27:24
(12:13)
koniec
To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji příjemné sledování olympijských přenosů a u dalších akcí se budu těšit na shledanou.
33:27
(12:10)
koniec
Francie čeká v pondělí ve 2:00 SEČ Brazílie a opět bude (asi) favoritem. Argentina si to o dvě hodiny později rozdá s Německem.

Děkujeme za pozornost.
32:31
(16:18)
koniec
To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek soboty. Na počtenou příště!
27:28
(13:12)
koniec
To je ode mě pro dnešek z tohoto utkání s konstatováním těsného vítězství Španělska vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z nadcházejících házenkářských utkání. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou!
31:37
(15:15)
koniec
Děkujeme za pozornost, hezký den.
47:30
(25:14)
koniec
Dánsko – Japonsko 47:30 (25:14)
Nejvíce branek: Holm 9, Saugstrup Jensen 9, M. Hansen 6/4 – Motoki 8/3, Baig 5, Kasahara 4. Rozhodčí: Schulze, Tönnies (oba GER). Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3. Vyloučení: 1:4.
0:0
pred zápasom
Japonky budou plnit roli outsidera. Reprezentace pořadatelské země se na hrách letos objevila poprvé od roku 1976, přičemž na světových šampionátech nejčastěji končí jen kolem 16. pozice. Na tom dosud posledním však přetavila výhodu domácí půdy v solidní 10. místo a uvidíme, jestli se jí podaří zabrat i teď.
0:0
pred zápasom
Brazílie
Ženská brazilská házená zažila svůj vrchol před osmi lety, kdy Brazilky vyhrály ve finále mistrovství světa a mohly začít slavit historicky první zlato ze světového šampionátu. Brazílie tehdy zvítězila v duelu proti domácímu Srbsku, kterému nebyla nic platná ani podpora skoro dvaceti tisíc fanoušků. Srbsko mohlo alespoň trošku hřát, že se postaral o rekord, co se týče návštěvnosti na jakémkoliv ženském duelu v dějinách házené. Bylo to teprve podruhé, kdy zlato na MS získal neevropský tým. Jako prvním se to povedlo Korejkám v roce 1995. Brazílie si tak vynahradila zklamání z domácího MS 2011, kde byla v základní skupině stoprocentní. Následně deklasovala v osmifinále Pobřeží Slonoviny, ale ve čtvrtfinále nestačila o gól na Španělsko.

Velké zklamání musely zkousnout Brazilky také na domácí olympiádě před pěti lety. Základní skupinou prošly, stejně jako na onom MS bez ztráty bodu, jenže znovu v zápase o postup do semifinále prohrály. Tentokráte schytaly debakl v poměru 23:32 od Nizozemek. Tato prohra byla počátkem velkého výsledkového propadu brazilských házenkářek na následujících dvou velkých akcích. Na světových šampionátech v letech 2017, respektive 2019 obsadily vždy ve své základní skupině pátou pozici a vyřazovací boje se jich tak netýkaly.