Lev Praha
3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
Metallurg Magnitogorsk
Štvrtok 24.04.2014, 19:00Play-off KHL

Magnitogorsk o svojom víťazstve rozhodol už v prvej päťminútovke tretej tretiny. V 41.minúte sa po perfektnej prihrávke Mozjakina presadil Zaripov a ten istý hráč využil opäť pracú Mozjakin a v 45.minúte zvýšil v presilovke 4 na 3 na konečných 3:5. Domáci ešte potom bojovali, ale hostia sa už ubránil aj v záverečnej hre bez brankára. Stav finálovej série je teda po dnešku vyrovnaný 2:2 a v sobotu od 13:00 je naplánovaný piaty zápas v Magnitogorsku. My budeme pri tom, tak si nenechajte ujsť on-line textový prenos. To je už pre túto chvíľu odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (21:30:12)

Na hracej ploche sa však ešte začali hneď po siréne tvoriť dvojičky na pästné výmeny, rozhodcovia mali čo robiť. Nakoniec však predsa len O´Byrne zhodil rukavice a poslal Osalu na ľad. Fanúšikovia Leva v stoji tlieskajú ako Kanaďanovi tak svojim miláčikom. Naopak hráčov súpera zasypávajú pri odchode do šatne odpadkami.

60:00

59:44
    Strela Oystricka končí na ochrannej sieti a tak sa bude vhadzovať pred Košečkinom.

59:34
    Hostia veľmi dobre vykrávajú priestor kruhov a medzikružia a tak sa Levy nevedia dostať k strele.

59:12
    Azevedo stratil puk a ten sa dostal až do stredného pásma.

59:01
    Prebieha už posledná minúta tretej tretiny.

58:50
    Vhadzovanie pred Košečkinom. Lev je opäť v šestici.

58:41
    Kapanen za sebou pri prechode do pásma zabudol puk a píska sa ofsajd.

58:29
    Domácim sa nepodaril prechod do útočného pásma a Vehanen je stále v bránke.

57:59
    Junkov vyhral buly a Brent vyhadzuje cez všetky čiary až na bránku Leva, kde sa vrátil Vehanen.

57:42
    Petri Vehanen je už na striedačke, domáci budú hrať šiesti proti štyrom.

57:18
    Kazionov je už na ľade a Lev pokračuje vo štvorminútovej presilovke 5 na 4.

57:09
    Tereščenko dostáva 2+2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou a Lev bude mať k dispozícii krátku presilovku 5 na 3.

56:46
    Obetaví obrancovia hostí zblokovali nepríjemné strely Nemca a Thornberga.

56:11
    Hostia už dvakrát dostali puk do stredného pásma. Lev sa trápi aj v presilovke.

55:18
    Kazionov dostáva 2 minúty za hákovanie, Lev má jedinečnú šancu na zníženie.

55:10
    Rekord KHL je opäť prekonaný! Na dnešný zápas do O2 Arény prišlo neuveriteľných 17 073 divákov!

Martin Platko

Góly a asistencie: 8. Ullström (Kapanen), 18. Azevedo (Zackrisson), 27. Nemec (Azevedo, Kapanen) – 4. Chabarov (Timkin), 19. Antipin (Zaripov, Mozjakin), 35. Antipin (Mozjakin), 41. Zaripov (Mozjakin, Antipin), 45. Zaripov (Mozjakin, Kovář)

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Maenpaa, Ševc, Azevedo, Novotný, Zackrisson – Oystrick, Nemec, Sekáč, Vrána, Thornberg – Gragnani, O´Byrne, Řepík, Kapanen, Ullstrom – Jaakola, Nakládal, Ridderwall, Cingel, Matai
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Birjukov, Antipin, Mozjakin, Kovář, Zaripov – Tereščenko, Chabarov, Kazionov, Potechin, Pare – Lee, Ibragimov, Kosov, Junkov, Platonov – Malenkich, Timkin, Brent, Osala