Nemecko U18 – Dánsko U18 3:2 (kon.) | USA U18 – SR 18 6:2 (kon.) | Česko U18 – Rusko U18 3:2 (po pr.)
Švédsko U18 – Fínsko U18 10:0 (kon.) | Kanada U18 – Švajčiarsko U18 3:2 (kon.)
USA U18
6:2 (3:0, 1:0, 2:2)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
Štvrtok 24.04.2014, 12:00 • Kisapuisto, Lappeenranta • Majstrovstvá sveta U18

Najvyrovnanejšia tretina zápasu priniesla výsledok 2:2, celkove 6:2 pre Ameriku, teda takmer identický ako už skôr spomínané štvrťfinále spred siedmich rokov (7:2).
    Do semifinále, ktoré je na programe v sobotu, teda postupuje Amerika. Pre Slovákov je to rozlúčka so šampionátom, na ktorom skončí na ôsmom mieste. Ďakujeme za pozornosť pri prenosoch, najbližšie si budete môcť mládežnícky hokej užiť v auguste z piešťanského Ivan Hlinka Memorial Cupu. (14:16:48)

60:00

59:44
    Slovensko – Jakub Meliško – dve minúty za faul lakťom.

59:30
    Collins späť na ľade.

59:09
    Slovensko v útoku, veľa času ale neostáva.

58:01
    Pavelek ušiel sám na bránu a skúsil rozhýbať Húsku, ale ten výborne reflexívne zasiahol ramenom.

57:30
    USA – Ryan Collins – dve minúty za seknutie. Dlho to Američanom v plnom počte nevydržalo.

56:32
    Slovensko pokračuje v jednoduchej presilovke. Avšak s pukom za vlastnou bránou.

55:30
    Slovensko U18 dalo gól!
    Pred bránou si Slovensko prihralo a pomohol aj odraz od hokejky amerického obrancu, MARCO HALAMA už zakončoval cez ležiaceho brankára do odkrytého priestoru. Nedeljkovic tak veľmi dobrú úspešnosť mať nebude.
    Asistencie: Lukáš Hrušík a Kristián Ferleťák.

55:13
    USA – Noah Hanifin – dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

55:09
    Slováci v útočnom pásme a je signalizovaný ďalší trest.

54:43
    USA – Sonny Milano – dve minúty za seknutie.

53:37
    Týmto gólom bol zrejme slovenský odpor definitívne zlomený. Zápasu už chýba akýsi náboj.

52:37
    USA dalo gól!
    Collinsovu strelu od modrej dorazil medzi Húskove betóny Nolan Stevens a Američania využívajú tretiu presilovku v zápase.
    Asistencia: Ryan Collins.

52:02
    Matthews pred bránou hľadal lepšie postaveného spoluhráča, ale neprihral práve najlepšie a Slovensko sa oslobodzuje.

51:26
    Belpiedo sa stiahol na ľavý kruh a bez prípravy vypálil po krížnej prihrávke. Húska to ale čakal, presunul sa k zásahu.

50:51
    Slovensko – Patrik Maier – dve minúty za hákovanie.

49:47
    Napriek výrazne nepriaznivému stavu sa Slovensko nevzdáva a jeho výkon v tretej tretine je pomerne sympatický. Viac hrá s pukom, stále ale má problém prejsť cez stredné pásmo cez dobre rozostavenú obranu súpera.

48:30
    V prvej časti oslabenia Slováci odolávali, ale nakoniec inkasujú trochu smolný gól. Strela JOHNATHANA MACLEODA od modrej sa od nohy jedného z cloniacich hráčov odrazila mimo dosah Húsku.
    Asistencia: Alex Tuch.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 1. Eichel, 4. MacLeod (Eichel), 18. Bjork (Eichel, Milano), 24. Matthews (Connor, Glover), 49. MacLeod (Tuch), 53. Stevens (Collins) – 47. Ferleťák (Jaroš), 56. Halama (Hrušík, Ferleťák)

USA U18: Nedeljkovic – Dougherty, Fortunato, Glover, Belpedio, Collins, Hanifin, MacLeod – Tuch, Eichel, Milano – Bjork, Larkin, Hitchcock – Matthews, Connor, Gersich – Wegwerth, Stevens, Fiegl – Pavelek.
    JOJ ŠPORT Slovensko U18: M. Tomek (21. A. Húska) – P. Maier, E. Černák, Ma. Moravčík, Ch. Jaroš, L. Romančík, Meliško, Má. Grman, P. Koch – Matej Paločko, M. Sukeľ, J. Milý – Hrušík, M. Halama, Ferleťák – K. Pospíšil, R. Bondra, Pe. Valent – Š. Petráš, J. Klenko, J. Tatár.

Rozhodca: Schukies (GER), Sergejev (RUS), Lazarev (RUS), Ponomarjow (GER)