Hull City AFC
2:2 (1:0)
West Ham United
Pondelok 15.09.2014, 21:00 • KC Stadium (Hull) • Anglická Premier League

Bitka na KC Stadium v druhom dejstve ukojila i futbalových fajnšmekrov a rozhodne sa bolo načo pozerať. O záverečnej desaťminútovky úvodnej časti sa už hral pravý ostrovný futbal. Domáci síce v zápase dvakrát viedli, no ale ani tom im napokon nestačilo na víťazstvo a v závere takmer stratili i bod za remízu, kedy takmer rozhodol Enner Valencia. Výsledné skóre 2:2 je ale zaslúžené a verne odpovedá tomu, čo sa dialo na hracej ploche.

Týmto konštatovaním sa s vami lúčim. Ďakujem za pozornosť a želám úspešný štart do pracovného týždňa. (23:00:01)

90+6

90+5
    Kladivári neveria svojim vlastným očiam, Michael Dawson predvádza zákrok, ktorý má hodnotu jedného bodu! West Ham United si v závere vypracoval ešte jednú príležitosť, keď z pravej strany centroval Stewart Downing. Kapitán Curtis Davies nepochopiteľne nedokázal udržať na uzde Ennera Valenciu, ktorý už po svojej hlavičke videl loptu v sieti, no bývalý kapitán a stopér Tottenhamu Dawson dokázal jeho pokus ešte čarovným spôsobom vyraziť na brvno! Body sa tak na KC Stadium budú právom deliť.

90+4
    Zblízka si ju v závere prezrel i hosťujúci stopér Winston Reid, ktorý na polovici ihriska zozadu skosil Gastóna Ramíreza.

90+3
    V úplnom závere zápasu prichádza ešte tretia žltá karta pre domácich, ktorej adresátom je Jake Livermore. Anglický stredopoliar sa previnil „koňarom" na Kouyatého.

90+2
    V jej úvode sme sledovali voľný kop Stewarta Downinga, ktorého vysoký center ale pristál až za bránkovou čiarou.

90+1
    Pondelňajšia dohrávka 4. kola anglickej Premier League bude pokračovať ešte počas štyroch nadstavených minút.

90
    Koyuatého spolupráca s Valenciom bola opäť zastavená pozične hrajúcim Daviesom, hrať môžu hráči v tigrovaných dresoch.

89
    Po rušných minútkach sa momentálne skôr zdá, že obom celkom bude stačiť i aktuálna deľba bodov. Body potrebuje predovšetkým Allardyce.

88
    Tomu nakoniec premiérový gól v drese West Hamu pripísaný nebol. Autorom vlastenca je celkom správne kapitán Davies.

87
    Na trávnik sa na záverečné minútky dostane i nová akvizícia Hammers Morgan Amalfitano, ktorý nahrádza vyšťaveného Sakha.

86
    Hull celkom slušne kombinoval na polovici ihriska, no svoju akciu napokon zakončil zbytočným nákopom do priestoru nikoho.

85
    Mohlo sa, mohlo ale nepodarilo. Center aktívneho Bradyho bol na Jelaviča privysoký, rozohrávať môže gólman Adrián.

84
    Oba tímy sú v závere zápasu poriadne vyhecované. Oba celky by radi siahli po troch bodoch. Podarí sa to niekomu?

83
    Tieto minútky pre zmenu patria City. Elmohamady pokračoval v neúnavných centroch do vápna. Tento odvracal Winston Reid.

82
    Adrián potvrdzuje svoje kvality i v tomto prípade a zabraňuje tretiemu návratu Tigers do vedenia. Po ľavej strane sa rozbehol čerstvý Robbie Brady, ktorý sa svojho času márne snažil presadiť v Manchestri United. Írsky krídelník prešiel cez Demela, aby následne vystrelili z Tomkinsovho zákrytu k pravej žrdi, kde ale včas zasahoval španielsky gólman West Hamu United. Ten dokázal znovu vyraziť do strany a Jelavič už na dorážku nemal adekvátny priestor a pokoj.

81
    Francúzsky technik z Newcastlu sa už na hracej ploche prizeral rohovému kopu hostí, ktorý Tomkins zakončil hlavou mimo.

80
    Schádza i nováčik v domácom drese a zároveň i strelec prvého gólu Abel Hernández, aby ho vymenila ďalšia posila v osobe Hatema Ben Arfu.

79
    Desať minút pred koncom schádza výrazná postava dnešného zápasu Mohamed Diamé, na ktorého miesto už vybieha Gastón Ramírez.

Erik Farkaš

Góly: 39. A.Hernández(Elmohamady), 64. M.Diamé – 50. E.Valencia(Downing), 67. C.Davies (vla.)

Karty:   54. Huddlestone (HUL), 60. Robertson (HUL), 90+3. Livermore (HUL) – 90+4. W.Reid (WHU)

Hull City AFC: McGregor – M. Dawson, C. Davies (C), Robertson – Elmohamady, Livermore, M. Diamé, Huddlestone, Quinn – A. Hernández, Jelavič
    Náhradníci: S. Harper – Rosenior, J. Chester, Meyler, Brady, G. Ramírez, Ben Arfa

West Ham United: Adrián – Demel, Tomkins, W. Reid, Creswell – Kouyaté, Noble (C) – Downing, M. Zárate, E. Valencia – D. Sakho
    Náhradníci: Jääskeläinen – Jenkinson, J. Collins, Amalfitano, A. Song, C. Cole, Vaz Té

Rozhodca: Martin Atkinson – M. Mullarkey, S. Child – L. Mason