Chabarovsk – Viťaz 3:4 (0:1 po s.n.) | Vladivostok – Jaroslavľ 2:1 (3:2 po s.n.) | Novokuzneck – Soči 1:0 (kon.)
Novosibirsk – D. Moskva 3:5 (kon.) | CSKA Moskva – Jekaterinburg 2:1 (kon.) | Čerepovec – Kazaň 1:2 (kon.)
Novgorod – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Petrohrad – Ufa 7:2 (kon.) | Riga – Omsk 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Dynamo Moskva
Štvrtok 23.10.2014, 14:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Dinamo Moskva si napokon odváža z Novosibirsku tri body. Domáci hokejisti podali dobrý výkon, keď v stretnutí viedli 2:0 a 3:1, na víťazstvo to napokon nestačilo a favorit dnešného stretnutia si odváža víťazstvo, ktoré po napínavej tretej tretine spečatil minútu pred koncom do prázdnej bránky Daugavins. S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a prajem Vám ešte príjemný zvyšok dňa. (16:20:15)

60:00

59:29
    Domáci hokejisti sa ani v závere stretnutia nevzdávajú a sú v útoku, o výsledku zápasu je však už rozhodnuté.
    Kaspars DAUGAVINS - 3:5

58:54
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Gól strelil DAUGAVINS.
    Dinamo definitívne rozhoduje tento zápas. Daugavins sa dostal s pukom až do útočného pásma a na druhý krát už opustenú bránku domácich trafil.

58:35
    Sibir prehral vhadzovanie v útočnom pásme a puk na opustenú bránku poslal Daugavins, puk končí tesne vedľa domácej bránky.

58:24
    Koskinen odchádza z bránky a domáci idú do šiestich!

58:24
    Šaryčenkov teraz podržal puk pred dobiedzajúcimi hráčmi domácich a vhadzovať sa bude pred hosťujúcou bránkou.

58:01
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

57:35
    V závere stretnutia vidíme v podstate hru na jednu bránku. Uvidíme či sa domácicm podarí vyrovnať.

56:34
    Puk teraz poskakoval pred Šaryčenkovom, avšak ani jeden z domácich sa nedostal k dorážke a nakoniec ho hostia dokázali dostať do stredného pásma.

55:41
    Kto strelí gól získa body, aj takto možno charakterizovať záver stretnutia. Hosťom však ide o plný bodový zisk, domácim aspoň o remízu po dobrom výkone proti favoritovi.

54:08
    Platonický tlak domácich hokejistov, ktorý sa síce dokážu udržať v útočnom pásme ale ich strelecké pokusy končia zväčša zblokované alebo mimo Šaryčenkovej bránky.

53:43
    Domáci hokejisti s ďalším postavením mimo hry a hra sa presťahuje do stredného pásma.

53:38
    Strelu švihom spoza kruhov od Daugavinsa skryl Koskinen do lapačky a nasleduje vhadzovanie v obrannom pásme Sibiru.

53:10
    Dinamo mohlo piatym gólom v bránke Koskinena definitívne rozhodnúť o svojom víťazstve. Domáci brankár však napriek štyrom inkasovaným gólom podáva dnes dobrý výkon.

51:43
    Veľká šanca hostí! Domáci teraz pochybili a hostia sa dostali do prečíslenia troch na jedného a Koskinen mal čo robiť, nakoniec však puk do siete po zakončení Babenka nepustil.

50:31
    Sibir sa teraz na útočnej modrej čiare previnili postavením mimo hry a hra sa tak presťahuje do stredného pásma.

49:06
    Tretia tretina je zatiaľ tretinou s minimom šancí na obidvoch stranách. Domáci sa teraz dostali s pukom do útočného pásma, hostia však puk zatiahli do rohu klziska, kde natiahli pár cenných sekúnd v ceste za víťazstvom.

Jakub Bobovič

Góly a asistencie: 14. Hersley (Monya, Alexeev), 14. Ožiganov (Bobrov), 25. Mamašev (Hersley) – 16. Tereščenko (Robinson), 27. Kokarev (Mosaljov, Sojin), 29. Mironov (Sojin, Glazačev), 39. Tereščenko, 59. Daugavins

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Aleexev, Hersley, Ignatovič, Ozhiganov, Gimajev, Karavaev, Mamašev – Enlund(A), Koskiranta, Monja, Kurgyšev, Bobrov, Kopejkin(C), Gubin, Sannikov, Šumakov, Šalunov, Okulov, Vorošilo
    Dynamo Moskva: Šaryčenkov (Jerjomenko) – Novák(A), Višnevskij, Solovjov, Jalasvaara, Robinson, Mironov, Korjagin – Daugavins, Gorovikov(A), Pestuško, Žerdev, Cvetkov, Karpov, Sojin, Babenko(C), Glazachev, Kokarev, Tereščenko, Mosaljov