Jekaterinburg – Omsk 5:2 (kon.) | A. Mytišči – Soči 2:4 (kon.) | Kazaň – Ufa 0:1 (0:1 po s.n.)
Atlant Mytišči
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
HK Soči
Streda 26.11.2014, 17:30 • Arena Mytišči - Ice Palace Mytišči • KHL

Hostia si pripisujú 4. výhru v rade a zdá sa , že naozaj chcú zaútočiť na play- off. V poslednej dobe hrajú skvelý hokej a to potvrdili aj dnes. Zaslúžene víťazstvo hostí zo Soči. (19:52:35)

60:00
    LAPENKOV - 2:4

59:14
    Soči dáva gól!
    Hostia napokon vybohovali puk v rohu klziska, puk sa dostal až k EVGENYNOVI LAPENKOVI a ten z prvej bez problémov prekonal brankára domácich. Výborna nahrávka od Romana Lyuduchina.
    Asistencie: Roman Lyuduchin, Ilya Krikunov.

58:32
    A stále sa bojuje o puk za bránkou Engrena. Soči to robí výborne.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny sa nám začali a puk je za domácou bránkou.

57:12
    Domáci sa nevedia nadýchnut k zaverečnému tlaku, budú mať na to šancu teraz po zakázanom uvoľnení hostí.

56:20
    Cory Emmerton v ďalšej obrovskej šance, keď išiel sám na brankára, no nedokázal ho tvrdou strelou prekonať.

55:09
    Lapenkov sa snažil dostať k puku, Engren ho radšej prikryl.

54:11
    Šmelov sa skvele natlačil pred Popperleho, nádherne sa uvoľnil aj vystrelil, ale puk skončil v skvelej lapačke Popperleho.

53:22
    Cory Emmerton v protiútoku spolu so svojím spoluhráčom, ale nenahral a rozhodol sa vystreliť, brankár Engren si dal pozor.

53:06
    Ďalší skvelý zákrok brankára Popperleho.

52:38
    Iba zblokovaná strela domácich.

51:37
    Teraz zakladajú útočnú akciu spoza svojej brány.

50:49
    Hostia sú však aktívnejší a domáci sa nevedia dostať z obranného pásma a nie to ešte zaútočiť.

50:00
    Začala nám posledná 10- minútovka a pre domácich je to tak ešte dostatok času na strelenie vyrovnávajúceho gólu.

48:30
    Hostia opäť v pásme a nechceli by prísť určite o svoj tesný náskok.

47:32
    Domáci v plnom počte.

Tomáš Podávka

Góly a asistencie: 38. Levitsky (Radulov, Dyblenko), 41. Engqvist (Šmelov, Černov) – 11. Petersson (Lapenkov, Wilson), 23. Emmerton (Krutov, Derlyuk), 39. Lapenkov (Lyuduchin), 60. Lapenkov (Lyuduchin, Krikunov)

Atlant Mytišči: Engren(Shikin)- Gilroy, Korobov, Engquist, Černov, Šmelov- Novopašin, Nemec (A), Potapov, Vrana, Bodrov- Ťuľapkov (C), Dyblenko, Radulov, Taratuchin, Koľtsov (A)- Sošnikov, Voronin, Levitsky.
    HK Soči: Popperle(Gavrillov)- Koledov, Shchitov (C), Krikunov, Ignatuškin (A), Anisin – Wilson, Whitney, Lyuduchin, Petersson, Lapenkov- Derlyuk, Petrov, Krutov, Warn, Emmerton (A)- Pautov, Kryukov, Shiškanov, Akhmetov, Sherbina.

Rozhodca: Evgeny Romasko, Alexander Sergeyev- Roman Mensihkh, Konstantin Chubykin