Togliatti – Metallurg Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Čerepovec – Novgorod 3:4 (0:2 po s.n.) | Helsinki – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Petrohrad – Novokuzneck 6:2 (kon.) | HC Slovan – Viťaz 0:2 (kon.) | Záhreb – Jaroslavľ 3:4 (po pr.)
Jokerit Helsinki
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
HC Sibir Novosibirsk
Štvrtok 27.11.2014, 17:30KHL

A je koniec. V tretej tretine sa už o víťazovi rozhodlo. Jokerit sa dostal do vedenia zásluhou Mosesa a do prázdnej brány spečatiť výhru pomerom 3:1 Petteri Wirtanen. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (19:56:05)

60:00

59:06
    Ďalší gól do prázdnej bránky mohol pridať Kapanen, ale nevyšlo mu to.

57:30
    Sibir hrá stále bez brankára, ale v útoku sa nevedia napriek tomu presadiť.
    Petteri WIRTANEN - 3:1

56:59
    Jokerit Helsinki dáva gól!
    Podľa všetkého je rozhodnuté! Cez celé ihrisko poslal puk do prázdnej bránky hostí PETTERI WIRTANEN. Bez asistencie.

56:40
    Po oddychovom čase ostáva hosťujúci brankár Koskinen na striedačke!

56:40
    Niko Kapanen dostáva 2 minúty za podrazenie a tak môže Novosibirsk v presilovke vyrovnať.
    Steve MOSES - 2:1

54:32
    A ten vedúci gól domácich nakoniec prichádza! Omark našiel pred bránkou STEVA MOSESA a ten posiela puk za chrbát Koskinena. Asistencie: Linus Omark.

53:28
    Hostia donútili Karlssona zakročiť a tak získali vhadzovanie v útočnom pásme.

52:50
    Helsinki ženú ich fanúšikovia, ale druhý gól je stále ďaleko. Defenzíva Metallurgu je maximálne koncentrovaná.

51:49
    Hra sa v posledných minútach dosť často kúskuje a je dosť možné, že sa dočkáme predĺženia.

50:40
    Zasahoval brankár Koskinen a tak sa bude vhadzovať po jeho ľavici.

48:10
    Domáci sa ubránili a tak sa hrá v plnom počte.

47:06
    Jokerit sa dostal k puku a posiela ho cez všetky čiary až za Koskinena.

46:11
    Poysti dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie. Presilovka pre hostí.

45:38
    Brankár Karlsson sa predviedol zákrokom lapačkou proti nebezpečnej strele hostí. Tí snáď ani neverili, že sa toto neskončilo gólom.

Martin Platko

Góly a asistencie: 35. Hagman (Rita), 55. Moses (Omark), 57. Wirtanen – 31. Enlund (Koskiranta, Kugryšev.)

Jokerit Helsinki: Karlsson (Helenius) – Korpikari, Vaananen, Jaakola, Gunderson, Lajunen, Ohtamaa, Saari – Hagman, Moses, Maki, Wirtanen, Rita, Hahl, Kapanen, Koukal, Aaltonen, Omark, Sallinen, Poysti
    HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Belov, Ignatovič, Gimajev, Mamašev, Ožiganov – Šumakov, Monja, Bobrov, Thuresson, Kugryšev, Gubin, Kopejkin, Enlund, Sannikov, Koskiranta, Maslichin, Vorošilo.

Rozhodca: Karlsson (Helenius) – Korpikari, Vaananen, Jaakola, Gunderson, Lajunen, Ohtamaa, Saari – Hagman, Moses, Maki, Wirtanen, Rita, Hahl, Kapanen, Koukal, Aaltonen, Omark, Sallinen, Poysti