HBK Nitrianski Rytieri Nitra
5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
ŠK 98 Pruské
Sobota 10.10.2015, 13:00 • Vedľajšia plocha zimného štadiónu. • Extraliga (SK)

Jozef Ďuris (tréner HBK Nitrianski Rytieri Nitra): „Dnes sme podali konečne veľmi dobrý výkon, hlavne druhá tretina bola presne taká, ako si to predstavujeme. Preto musím pochváliť všetkých chalanov. Podali sme veľmi dobrý výkon proti veľmi dobrému súperovi.“

Marián Gregorík (tréner ŠK Pruské):
    „Celkovo by som mohol tento zápas hodnotiť ako dobrý výkon. Urobili sme zhruba dve veľké chyby, za ktoré sme inkasovali. Aj kondične sme stretnutie celkom dobre zvládli, škoda toho skóre, ktoré vyzerá veľmi kruto pre nás.“ (14:51:37)

V úvodnej časti sme videli v Nitre dva góly. Oba padli v presilových hrách. Najprv Beniač v 4.minúte otváral skóre zápasu a o šesť minút Bachynec vyrovnával. V závere prvej časti mali domáci možnosť ešte jednu presilovú hru, ale skóre sa v tejto časti už nemenilo. Druhá tretina bola gólovo jednoznačne v prospech domáceho celku. Troma gólmi otočili Rytieri priebeh zápasu na svoju stranu. Úvod tretej časti opäť začali domáci lepšie a v 35.minúte Nitra gólom Myjavca viedla už 5:1. V samom závere už hostia nič nevymysleli, dokonca domáci hrali presilovku o dvoch hráčov. Skóre sa však už v nemenilo a tak Nitra vyhrala 5:1.

44:41
    Domáci stále v pásme.

44:10
    Nitra dobre točí útočný kolotoč pred Mišovecom.

43:43
    Dve minúty, sekanie.

43:37
    Dve minúty, hrubosť.

43:00
    Frkáň sa dostal do brejku, obhodil si hosťujúceho brankára, ale už mu loptička ušla a nedokázal zakončiť do odkrytej bránky.

42:00
    Hra sa nám presúva z jednej strany na druhú, ale moc gólových šancí nevidíme.

40:40
    Titka skúšal tvrdú strelu od polovice ihriska, ale trafil jedného z hosťujúcich obrancov.

39:50
    Momentálne sa bojuje o každú loptičku na jednej a druhej strane.

38:45
    Čičo skúšal páliť z pravej strany, ale Mišovec chytá a prerušuje hru.

38:37
    Hostia v plnom počte.

38:20
    Ecker sa snažil niečo vymyslieť pred Mišovecom, ale napokon hostia vyhodili loptičku cez všetky čiary.

37:10
    Nitra ostáva v útočnom pásme, ale k strele sa domáci zatiaľ nedostali.

36:23
    Dve minúty, podrazenie

35:50
    Pruské sa nevie dostať cez stredné pásmo.

35:10
    Bacovský nastrelil loptičku do pásma, ale domáci tam nič viac nevymysleli.

34:10
    Nitra dáva gól! LUKÁŠ MYJAVEC zakončoval pekný a hlavne rýchly protiútok domáceho celku. Asistencia: Tomáš Čičo

32:00
    Beniač opäť v aktivite, dotiahol loptičku do pásma, ale domáci sa k strele ešte nedostali.

Ján Csillag

Hľadáme spravodajcu pre tím ŠK 98 Pruské. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 4. Beniač (Daniška, Bacovský), 16. Bacovský (Daniška, Beniač), 19. Mach (Gajdoš), 27. Beniač (Daniška, Bacovský), 35. Myjavec (Čičo) – 10. Bachynec (Fumač, Škultéty)

HBK Nitrianski Rytieri Nitra: Petrík, Charizopulos – Titka, Martiška, Bujdák, Tary, Gajdoš, Žitný, Bacovský, Daniška, Beniač, Cebo, Thron, Cajchan, Frkáň, König, Ecker, Čičo, Myjavec, Mach, Ščasný
    ŠK 98 Pruské: Moško, Mišovec – Kyselica, Bundil, Chotár, Doskočil, Valášek, Fumač, Škultéty, Bachynec, Cíbik, Gavač, Vozár, Kučera, Buday, Rusnák

Rozhodca: Linek Miroslav, Slezák Branislav