NY Rangers – NJ Devils 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 6:2 (kon.) | Ottawa – Tampa Bay 5:1 (kon.)
Detroit – Florida 3:0 (kon.)
Pittsburgh Penguins
6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
Anaheim Ducks
cz Utorok 09.02.2016, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh (kapacita 18387 míst) • NHL
    Crosbyho vynikající formu dokládá i tento vydřený gól!

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s Vámi loučím na počtenou! (03:55:29)

Největší čas na ledě: Letang 23:28 – Despres 22:30

Branky a nahrávky: 4. Kunitz (Letang, Crosby), 11. Sheary (Letang, Daley), 20. Hagelin (Kessel, Dumoulin), 36. Crosby, 44. Crosby (Kunitz), 47. Määttä (Crosby, Hörnqvist) – 20. Getzlaf, 39. Maroon (Perry, Getzlaf). Rozhodčí: Kowal, Morton – Murray, Amell. Diváci: 18418.

Sidney Crosby pokračuje ve své úžasné show, kterou rozjel na začátku letošního ročníku. Po dalším čtyřbodovém večeru se kapitán Pittsburghu vyhoupl už na páté místo kanadského bodování celé soutěže!

Skóre dnešního zápasu otevřel ve 4. minutě povedenou tečí Letangovy střely Chris Kunitz. V polovině prvního dějství pak zvýšil náskok Penguins další povedenou tečí Connor Sheary. I on usměrnil do branky nahození Krise Letanga.

Ducks v závěru první třetiny snížili, když se z brejku prosadil Ryan Getzlaf. Pár vteřin poté ale Carl Hagelin ještě vrátil dvoubrankové vedení na stranu Pittsburghu a do šatny se tak šlo za stavu 3:1.

Ve druhé periodě se hra trochu uklidnila, k vidění nebylo tolik šancí a brejkových situací. Ve 36. minutě ale chyboval Getzlaf a ze samostatného úniku se prosadil Sidney Crosby. Hostům se povedlo snížit opět v závěru třetiny, trefil se Patrick Maroon.

Ve 44. minutě pak předvedl Sidney Crosby svou extratřídu, když se dostal do dalšího úniku a ač faulován, tak v pádu dokázal prostřelit Gibsona. O pár minut později se pak po Crosbyho přihrávce prosadil ještě Olli Määttä.

Pittsburgh tak především díky výbornému výkonu svého kapitána, který zaznamenal čtyři body (2+2), porazil na svém ledě Anaheim vysoko 6:2.

59:33
    Hosté se ještě snaží vstřelit nějakou branku, naopak hráčům Penguins se už moc hrát nechce.

59:02
    Ryan Garbutt se ještě probíjel s pukem do útočného pásma, z levé strany se nakonec dostal až ke střele, mířil ale mimo tři tyče.

58:30
    Olli Määttä nepustil do útočného pásma Rickarda Rakella, domácí následně uklidňují hru za vlastní brankou.

58:05
    Zakázané uvolnění Penguins, vhazovat se bude opět před Fleuryho brankou.

57:49
    Josh Manson se vydal z pozice obránce na útočný výlet, jeho střelecký pokus ale úspěšným zákrokem zastavil Marc-Andre Fleury.

57:10
    Ve velké šanci se teď ocitl Trevor Daley, který dostal přihrávku zpoza branky, tváří v tvář Andersenovi ale neuspěl!

56:58
    Määttäho střela od modré čáry prošla až k Andersenovi, který musel jeho pokus vyrazit do rohu.

56:25
    Puk sražen mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:57
    Frederik Andersen si připisuje úspěšný zákrok proti střeleckému pokusu Derricka Pouliota.

55:25
    Olli Määttä bravurně zvládl situaci a i přes dva protihráče neztratil kotouč, dopředu už míří Crosbyho lajna.

54:52
    Kevin Porter z otočky naslepo posílal kotouč před branku, kde ovšem žádný jeho spoluhráč nebyl.

54:19
    Puk sražen do ochranné sítě za Andersenovou brankou, po reklamní pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Ducks.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 4. Kunitz (Letang, Crosby), 11. Sheary (Letang, Daley), 20. Hagelin (Kessel, Dumoulin), 36. Crosby, 44. Crosby (Kunitz), 47. Määttä (Crosby, Hörnqvist) – 20. Getzlaf, 39. Maroon (Perry, Getzlaf)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Määttä, Letang, Daley, Dumoulin, Lovejoy, Pouliot – Kunitz, Crosby (C), Hörnqvist – Hagelin, Cullen, Kessel – Kühnhackl, Sundqvist, Rust – Wilson, Porter, Sheary. Trenér: Mike Sullivan.
    Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Fowler, Bieksa, Lindholm, Manson, Despres, Vatanen – Perron, Getzlaf (C), Stewart – Maroon, Rakell, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Garbutt, Thompson, Santorelli. Trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodca: Kowal, Morton – Murray, Amell

Diváci: 18418