Florko Košice – M-Šport Trenčín 4:5 (po pr.) | ATU Košice – Grasshoppers Žilina 5:3 (kon.)
FbO Florko Košice
4:5 (0:0, 3:2, 1:2 - 0:1)
M-Šport Salming Team Trenčín
Sobota 19.03.2016, 18:00 • Multihala, Košice • Salming extraliga • Semifinále

M-Šport poráža košické Florko v dramatickom zápase 4:5 po predĺžení. O víťazstve tohto renčianskeho tímu rozhodol vo štvrtej minúte predĺženia Miroslav Mikolaj. Trenčín vyhráva v sérii 0:1. (20:20:42)

63:02
    M-Šport Salming Team Trenčín dáva gól!

M-Šport rozhoduje o svojom víťazstve a prvom semifinálovom bode v predĺžení! Autorom víťazného gólu je MIROSLAV MIKOLAJ.
    Bez asistencie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po troch tretinách sa o víťazovi prvého semifinálového zápasu nerozhodlo. Nasleduje 10-minútové predĺženie, ak sa ani v ňom nerozhodne, budú nasledovať samostatné nájazdy.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

55:14

A máme tu zas nerozhodný stav. Necelých päť minút pred koncom tretej tretiny zaúradovala bratská dvojica PETER HELEŠ s Pavlom Helešom, ktorí v presilovej hre vyrovnávajú stav na 4:4.
    Asistencia: Pavol Heleš.

53:12
    Florko Košice dali gól!

Po úvodnej sérii, kedy M-Šport bol vo vedení, sa teraz situácia otočila a opäť sa do jednogólového vedenia dostávajú hráči domáceho Florka Košice, a to zásluhou MARTINA KÁTLOVSKÉHO.

47:32

Tentokrát museli doťahovať jednogólové manko Trenčania. Florbalisti spod hradu Matúša Čáka tak po góle z čepele RÓBERTA DEJA vyrovnávajú stav na 3:3.

Asistencia: Jakub Múčka.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:15

Košičania strieľajú gól do šatne, a tak otáčajú skóre zápasu na voju stranu. Autorom tretieho gólu Florka Košice bol JÁN SEGĹA.

37:56

Opäť tu máme celkom rýchle vyrovnanie zo strany košického Florka. Vyrovnávajúci gól strelil MARTIN KÁTLOVSKÝ.
    Asistencia: Pavol Dugas

32:44

Trenčania využívajú presilovú hru zásluhou kapitána JURAJA MATEJKU. M-Šport sa tak v zápase opäť dostáva do vedenia.
    Asistencia: Peter Heleš

23:18

Odpoveď domácich hráčov prichádza už po vyše dvoch minútach, keď skóre zápasu vyrovnáva JAKUB BLAŠKO.

Asistencia: Dominik Vrábeľ

20:54

Tak prvého gólu sme sa dočkali už po necelej minúte od úvodného buly v druhej tretine. Jeho autorom je LUKÁŠ MANDINEC, ktorý posiela M-Šport do vedenia.

Asistenciu si pripisuje Róbert Dej.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sme žiaden gól nevideli, čo je na florbal celkom netradičné. Kto sa ako prvý dostane do vedenia?

Lukáš Chovan

Góly a asistencie: 24. J.Blaško (Vrábeľ), 38. Kátlovský (Dugas), 40. Segľa, 54. Kátlovský – 21. Mandinec (Dej), 33. Matejka (Pe.Heleš), 48. Dej (Múčka), 56. Pe.Heleš (Pa.Heleš), 64. Mikolaj

FbO Florko Košice: F.Konečný, Timko – Vašíček, J.BLaško, L.Blaško, D.Konečný, Dugas, Kešelák, Vrábeľ, Zemen, Krivda, Kátlovský, Meliš, Segľa, Frankovič, Vojna, Kopčák, J.Konečný, Tomčo.
    M-Šport Salming Team Trenčín: Šlosár, Melicher, Žákech – Ševčík, Dávidek, Machara, Seewald, Mandinec, Pavol Heleš, Peter Heleš, Matejka, Mikolaj, Dej, Fleger, Múčka

Rozhodca: Peter Vrba, Tomáš Juhás