Espanyol – Eibar 3:3 (kon.) | Valencia – Barcelona 2:3 (kon.) | Sociedad – Alavés 3:0 (kon.)
Granada – Gijón 0:0 (kon.)
RCD Espanyol Barcelona
3:3 (0:3)
SD Eibar
Sobota 22.10.2016, 13:00 • RCDE Stadium, Barcelona. • Španielska LaLiga • 9. kolo

Sledovali sme fantastické stretnutie LaLigy, v ktorom Espanyol Barcelona napokon remizoval s Eibarom 3:3. Po prvom polčase hostia vyhrávali 3:0 a na katalánsky celok by zrejme nikto nestavil ani deravý groš. Domáci však predviedli fantastický comeback, keď sa po góloch Péreza a Piattiho dostali naspať do zápasu. Eibar sa snažil rozbehnutých domácich zastaviť, ale už to zrejme nešlo. Viac ako 17 tisíc divákov vybuchlo od radosti v nadstavenom čase, keď krásna strela Léa Baptistãa skončila v sieti. Espanyol si z tohoto zápasu napokon odniesol bod, no nebyť zbabraného prvého polčasu, mohli to byť pokojne aj tri body. (15:05:42)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:12.

90+3

90+3
    V poslednej minúte nadstaveného času sa snažia ešte futbalisti Eibaru vrátiť vedenie do svojej moci, ale Espanyol sa výborne bráni.
    90+2. Léo Baptistão (ESB) - 3:3

90+2
    Espanyol Barcelona dala gól!
    Neuveriteľné! Espanyol napokon zmazal trojgólové manko. Do stredu ihriska si nabehol na prihrávku LÉO BAPTISTĂO, výborne si zatiahol loptu pred šestnástku a presnou strelou k tyči vyrovnal na 3:3.
    90+1. Gerard Moreno (ESB)

90+1
    Po rohovom kope domácich a hlavičke Gerarda Morena vytiahol Asier Riesgo fantastický zákrok na čiare.

90+1
    Po štandartke Espanyolu si domáci žiadali pokutový kop. Domnievali sa, že hráč Eibaru zahral rukou. Rozhodca však ukázal len k rohovej zástavke.

90
    Léo Baptistão bol faulovaný na ľavej strane ihriska. Domáci budú zahrávať štandardnú situáciu.

90
    Záver stretnutia je veľmi nervózny. Domácim sa nedarí v tejto fáze zápasu získať loptu a následne územnú prevahu.

89
    Striedanie v tíme SD Eibar: z ihriska odchádza Kike García, prichádza Gonzalo Escalante.

89
    Žltú kartu dostáva Kike García (SD Eibar).

86
    Pérez sa pri napádaní súperovej rozohrávky dopustil faulu. Lopta pre Eibar.

85
    Domáci sa snažia aj v početnej nevýhode o definitívne zmazanie svojho manka. Eibar ale zatiaľ bráni dobre.
    84. Felipe Caicedo (ESB)

84
    Caicedo si v hlavičkovom súboji počínal veľmi nečisto. Hlavný rozhodca Manzano mu ukázal druhú žltú a následne červenú kartu. Ekvádorčan veľmi svojmu tímu nepomohol. Na ihrisku strávil len približne desať minút.

83
    Kike sa už dostal s loptou mimo ihrisko. Domáci budú vykopávať päťku.

81
    Espanyolu sa nedarí zaútočiť. Domácim nevychádza kombinácia v strede poľa. Opäť je tam z ich strany veľa pokazených prihrávok.

Tomáš Daniš

Góly: 65. H. Pérez, 73. Piatti, 90+2. Baptistão – 23. Enrich, 27. D. Reyes (vla.), 44. Kike García

Karty:   75. Baptistão (ESB), 79. F. Caicedo (ESB) – 11. León (EIB), 18. Lejeune (EIB), 37. Inuj (EIB), 77. F. Rico (EIB), 80. Luna (EIB), 89. Kike García (EIB)   84. F. Caicedo (ESB)

RCD Espanyol Barcelona: Diego López – Javi López (C) (46. Aarón), López, Demichelis, V. Sánchez – Jurado, Roca (46. H. Pérez), D. Reyes, Piatti (74. F. Caicedo) – Baptistão, G. Moreno.
    Náhradníci: Roberto – J. A. Reyes, F. Caicedo, Fuego, H. Pérez, Aarón, Diop.

SD Eibar: Riesgo – Capa, Lejeune, Ramis, Luna – León, F. Rico, Dani García (C), Inuj (78. Adrián González) – Enrich (66. Peña), Kike García (89. Escalante).
    Náhradníci: Y. Rodríguez – Gálvez, Escalante, Rivera, Peña, Arbilla, Adrián González.

Rozhodca: Manzano – Rodríguez, Miranda

Diváci: 17330