Leganés – Alavés 1:0 (kon.) | Valencia – Las Palmas 1:0 (kon.)
CD Leganés
1:0 (1:0)
Deportivo Alavés
Piatok 18.08.2017, 20:15 • Estadio Municipal de Butarque • Španielska LaLiga • 1. kolo

Prvý zápas novej ligovej sezóny v Španielsku určite neprilákal veľa futbalových divákov. Súboj dvoch nováčikov z minulého ročníka priniesol dva zaujímavé momenty, ktoré boli pre vývoj duelu rozhodujúce. Hostí mohol nasmerovať za troma bodmi už v 17. minúte kapitán Manuel García, ale zahodil pokutový kop a všetko sa obrátilo proti Deportivu. V 24. minúte naopak skóroval po štandardke Gabriel, ktorý zabezpečil Leganésu plný bodový zisk. (22:07:54)

90+3

90+2
    Plynú posledné sekundy dnešného stretnutia. Deportivo zakladá akciu dlhým výkopom brankára Pacheca.

90+1
    Deportivo nevie získať loptu do svojej moci a iba naháňa protihráčov. Domácim tento stav dokonale vyhovuje.

90
    Hlavný rozhodca nemá dôvod naťahovať dnešný duel, ale napriek tomu pridal ešte tri minúty navyše.

89
    Alavés pohrozil v druhom polčase iba strelou Burguia z diaľky. Hosťom viazne kombinácia a nedokážu prekvapiť obranu domácich.

88
    Domáci futbalisti držia loptu ďaleko od vlastnej brány a postupne sa približujú k trom bodom. Hostia sú v útoku bez nápadu.

86
    Alexander Szymanowski rozohral štandardku z ľavej strany, ale jeho center bol príliš nízky a smeroval priamo na hráčov Deportiva.

85
    Nabil El Zhar nepresne vystrelil ľavačkou, ale do jeho pokusu ešte vložil hlavu Miguel Ángel Guerrero, ktorý takmer ohrozil bránu.

83
    Hra je na chvíľu prerušená. Domáci brankár Iván Cuéllar signalizuje svalové problémy a musí byť ošetrený.
    82. Burgui (DAL)

82
    Óscar Romero ideálne našiel v strede poľa voľného spoluhráča. Burgui si loptu potiahol bližšie k bráne, kvalitne vystrelil pravou nohou a jeho pokus sa obtrel o brvno.

81
    Do konca riadneho hracieho času zostáva menej ako desať minút a v druhom polčase sme stále nevideli gólovú šancu.

80
    Obaja tréneri vyčerpali striedania. Domáci lodivod teraz stiahol z trávnika Josebu Zaldúu, jeho miesto zaujal Unai Bustinza.