Nitra – Nové Zámky 2:3 (kon.) | Košice – Zvolen 0:3 (kon.) | Trenčín – Detva 6:4 (kon.)
Žilina – Lipt. Mikuláš 4:3 (po pr.) | B. Bystrica – Poprad 3:4 (kon.)
HK Nitra
2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
HC MIKRON Nové Zámky
Nedeľa 11.03.2018, 17:00 • ZŠ Nitra • Tipos Extraliga (SR) • 54. kolo

57:24
    Najprv bol na trestnú lavicu poslaný Salija, rozhodcovia svoj verdikt včas opravili. Za nebezpečnú hru so dvihnutou hokejkou bude na lavici hanby tŕpnuť Maris Jass.

50:43
    Podrazenie Troya Milama. To je dôvod, prečo mieri Adam Zbořil na tresnú lavicu. Menší trest.

45:26
    Cody Bradley hral s vysokou hokejkou, keď po neúspešnom súboji si nepostrážil časť svojho výstroja. Zaslúžené dve minúty.

35:26
    Branislav Mezei napálil puk za bránu Baroša, ktorý z nej vyšiel aby ho odohral. To sa mu aj podarilo, avšak pri návrate ho smolne podrazil Tomáš Mikúš. Ten sa okamžite ospravedlňuje, to mu ale na trestnej lavici nepomôže.

34:55
    Róbert Lantoši svojou šikovnosťou vybojoval presilovku pre Nitru. Branislav Fábry jemným háčikom dal dôvod hlavnému rozhodcovi na vylúčenie.

28:04
    Nebezpečenstvo pred Barošom riešil nedovoleným zákrokom Michal Novák. Dve minúty za sekanie pre hráča Nových Zámkov.

23:01
    Jakub Ručkay si v súboji pri mantineli pridržal súpera, za čo mieri na dve minúty na trestnú lavicu.

21:29
    Adam Zbořil bol až príliš aktívny za bránou súpera. Jeho hokejka sa zaplietla pomedzi nohy Ordzovenského. Prvé vylúčenie Nových Zámkov.

19:39
    Zbytočné odplácanie Branislava Mezeia po súboji za vlastnou bránkou. Súperovi vložil hokejku pomedzi nohy, čo neuniklo pozornosti hlavného rozhodcu. Trest znie jasne – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

13:27
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mitch Versteeg – 2 min., hrubosť).

02:35
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Cody Bradley – 2 min., sekanie).

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 23. Rais (Mezei, Paulovič), 37. Slovák (Kutálek, Ordzovenský) – 20. Saulietis (Šimun, Plášil), 38. Varga (Jass), 39. Plášil (Škoda)

HK Nitra: Foltán (Lawson) – Mezei, Rais, Ordzovenský, J.Milam, Versteeg, T.Milam, Pupák, Rýgl – Mikúš, Krištof, Paulovič – Kovacs, Slovák, Kutálek – Macík, J.Ručkay, H.Ručkay – Lantoši, Bradley, Csányi
    HC MIKRON Nové Zámky: Baroš – Husák, Novák, Plášil, Hruška, Jass, Salija, Šimek, Trávniček – Hřebejk, Jurík, Škoda – Saulietis, Šimun, Zbořil – Fábry, Šille, Varga – Dubec, Novotný, Lorraine

Rozhodca: Vladimír Baluška, Vladimír Fridrich – Roman Výleta, Tomáš Gegáň