Fínsko – Nórsko 2:3 (kon.) | Portugalsko – Taliansko 2:3 (kon.)
Fínsko
2:3 (1:1)
Nórsko
cz Štvrtok 19.07.2018, 17:30Majstrovstvá Európy U19 • Skupina A

Norsko se prosadilo jako první. Pak dokázalo Finsko otočit stav zápasu a vedlo 2:1. Jenže pak přišly norské chvíle. V 90. minutě vyrovnal Botheim, následně dvě minuty po něm rozhodl zápas Borchgrevink. Norsko senzačně vyrazilo domácí Finsko. (19:41:20)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 4:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 17:14.

90+7

90+7
    Rohový kop pro Norsko. Rozehrávat bude Nordli.

90+7
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Vetlesen, přichází Brynhildsen.

90+6
    Probíhá poslední nastavená minuta.

90+5
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Mohamed, přichází Fagerström.
    90+2. Christian BORCHGREVINK - 2:3

90+2
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Norsko otáčí stav zápasu velmi rychle a dostává se do vedení. S první střelou si obrana dokázala poradit, na dorážku, kterou vyslal CHRISTIAN BORCHGREVINK už byli domácí hráči krátcí.

90+1
    Šest minut se bude nastavovat.
    90. Erik BOTHEIM - 2:2

90
    A je vyrovnáno. V samotném závěru hrací doby se prosazuje Norsko. Hlavička ERIKA BOTHEIMA byla jen těžko chytatelná.

90
    probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89
    Norsko se stále marně snaží něco vymyslet na koncentrovanou obranu domácího Finska.

87
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Mattsson, přichází Heinolainen.

85
    Østigård byl nachytaný v postavení mimo hru.

84
    Norsko kombinuje na útočné polovině, ale zatím bez výraznější šance.

83
    Finsko hraje aktivně, ale nesmí zapomínat také na obranu, málem se k vyrovnání dostal Østigård. Ten však minul branku.

82
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Ylätupa, přichází Bradley.

Jan Prošek

Góly: 29. Vertainen (pen.), 53. Ylätupa – 12. Hauge, 90. Botheim, 90+2. Borchgrevink

Karty:   31. Mattsson (FIN) – 28. Borchgrevink (NOR), 49. Østigård (NOR), 53. Børkeeiet (NOR), 81. Botheim (NOR)

Fínsko: Leislahti – Virtanen, Tikkanen, Vesiaho, Jäntti – Mattsson, Mohamed, Oksanen, Stavitski – Ylätupa (C), Vertainen
    Náhradníci: Källman – Haukioja, Katz, Ademi, Fagerström, Jokelainen, Heinolainen, Suhonen, Bradley

Nórsko: Faye Lund – Borchgrevink, Salte (C), Østigård, Kitolano – Vetlesen, Børkeeiet, Christensen, Hauge – Markovic, Håland
    Náhradníci: Ødegaard – Myhre, Botheim, Fredriksen, Vinjor, Svendsen, Nordli, Brynhildsen, Mickelson