Setúbal – Porto 0:2 (kon.) | Feirense – Nacional 0:0 (kon.) | Tondela – Moreirense 2:0 (kon.)
Benfica – Aves 2:0 (kon.) | Portimonense – Guimarães 3:2 (kon.)
Benfica Lisabon
2:0 (1:0)
CD Aves
cz Nedeľa 23.09.2018, 19:30 • Estádio do Sport Lisboa e Benfica • Primeira Liga • 5. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního večera se s Vámi loučím a u dalších zápasů z Portugalské Primeira ligy se opět budu těšit, na shledanou. (21:25:40)

Máme tu konec utkání. Domácí Benfica potvrdila roli favorita a zaslouženě poráží Aves 2:0. Jako první skóroval v prvním poločase João Félix, který musel být zkraje druhého poločasu ze zdravotních důvodů vystřídán Cervim. Střídající Franco Cervi po přihrávce Almeidy upravil na konečných 2:0. Domácí mohli dnes vstřelit více branek, ale často se trápili v koncovce. Benfica se díky třem bodům dostává do čela průběžné tabulky Primeira ligy.

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 11:5. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:17.

90+4

90+3
    Hlavičkoval Rafa Silva, ale pro brankáře Beunardea to byla snadná práce.

90+3
    Domácí mají poslední možnost. K dispozici mají rohový kop.

90+2
    Další rychlou domácí akci zastavuje zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

90+1
    Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastavuje tři minuty navrch normální hrací doby.

90
    Žlutou kartu dostává Claudio Falcao (CD Aves).

89
    Tečovaná rána Seferoviče končí v náruči hostujícího brankáře.

87
    Z ničeho nic se objevil na středu zcela sám Gabriel a z velké dálky vypálil prudký projekti jen těsně mimo bránu.

86
    Žlutou kartu dostává Rúben Dias (Benfica Lisabon).

85
    Hlavní rozhodčí ponechal výhodu Michelovi Douglasovi, ten proti dvojici bránících hráčů nic nevymyslel.

84
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Alejandro Grimaldo, přichází Rafa Silva.

83
    Grimaldo utkání také nedohraje kvůli zdravotním potížím. O střídání rozhodl pár minut zpět Mama Baldé, který mu ostře zajel na kotník.

82
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Hamdou Elhouni, přichází Michel Douglas.

81
    Hra se nám přehoupla do poslední desetiminutovky. Domácí by jistě rádi potěšili své fanoušky dalšími brankami.

80
    Pizzi našel přesným centrem Jardela, který hlavičkou trefuje břevno.

79
    Gabriel přihrál Francu Cervimu do volného prostoru, od kterého se dalo centrovat. Hostující obránce si nechtěl komplikovat život a raději zahrál na jistotou na rohový kop.