Orange 20 – Detva 1:3 (kon.) | Žilina – Miškovec 4:1 (kon.)
MsHK Žilina
4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
DVTK Miškovec
Štvrtok 18.10.2018, 17:00 • Tipsport Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 13. kolo

V tretej tretine už nepadol žiadny presný zásah a tak Žilina zaslúžene vyhráva nad Miškovcom 4:1 a tým pádom preskakuje v tabuľke svojho dnešného súpera a rovnako aj druhý maďarský celok MAC Budapešť.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (20:06:35)

59:06
    Hostia to predsa len ešte skúšajú bez brankára, keď je na to priestor. Aj tak sa im však nedarí presadiť v útočnom pásme.

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

57:39
    Zápas sa už len dohráva, už to vyzerá na pokojný zvyšok zápasu.

56:01
    Domáci v plnom počte.

55:49
    Adorján sa však už vrátil do svojej bránky, sledujeme tak presilovku hostí 5 na 4.

55:31
    Miškovec usadený v útočnom pásme, hrá stále so 6 hráčmi, ale nedostáva sa k strelám na Mikolášovú bránu. Domáci to skúšajú na prázdnu bránku a keďže hrajú v oslabení, nieje tu riziko zakázaného uvoľnenia.

54:25
    Tak to je zaujímavá situácia, hostia to skúšajú so šiestimi hráčmi na ľadovej ploche!

54:15
    Posledná šanca pre Miškovec niečo ešte vymyslieť pred koncom tretej tretiny. Domáca defenzíva hrá však dnes veľmi pozorne a už si tri body pustiť z rúk nenechá.

54:01
    Oddychový čas hostí.

54:01
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Pastor – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

53:38
    Žilina sa snaží v pokoji dohrať toto stretnutie a pripísať si tak dôležité tri body do tabuľky. To by mohlo znamenať aj posun vyššie, čo domácim môže výrazne pomôcť v psychike.

52:53
    Pred súperovou bránkou teraz operovali aj domáci hokejisti, ale nepodarilo sa im nič zaujímavého vmyslieť. Blíži sa už pomaličky aj záver tretej tretiny a vyzerá to, že už aj toho stretnutia.

52:33

51:51
    Hostia sa dobre usadili v početnej výhode pred bránkou súpera, ale aj v tomto prípade Mikoláš puk za svoj chrbát nepustil.

50:43
    Miškovec získava presilovku a tak sa ešte môže pokúsiť streliť gól a troška tak zdramatizovať záver tretej tretiny.

50:33
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Ru. Huna – 2 min., podrazenie).

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 4. Podešva (Barta), 15. Síkela (Barta, Podešva), 15. Hvila (Jenčík, Matejka), 33. Hvila (Matejka) – 6. Milam

MsHK Žilina: Mikoláš (Horčička) – Kučný, Jankovič, Pastor, Bagin, Piegl, Matejka, Mendrej, Zhilin – Barta, Podešva, Síkela – Jenčík, Milý, Ru. Huna – Beránek, J. Ručkay, Hvila – Hrazdíra, Ondruš, Rehák
    DVTK Miškovec: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, T. Slovák, Láda, Milam, Rusk – Miskolczi, Harrison, Magosi – Pance, Vas, Kulmala – Somogyi, Loiseau, Hajós – Ritó, Galanisz, Vincze

Rozhodca: Vladimír Snášel, Miroslav Valach – Lukáš Kacej, Michal Orolin – Vladimír Martinko