Liberec – Židenice 2:3 (kon.) | Vítkovice – Chodov 6:5 (2:1 po s.n.) | Jičín – Olomouc 6:3 (kon.)
Ostrava – Bohemians 5:3 (kon.)
Finance Novák FBK Jičín
6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
FBS Olomouc
cz Sobota 19.01.2019, 18:00 • Sportovní areál Jičín • ČEZ Extraliga žen (CZ) • 18. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů ze světa florbalu, na viděnou! (19:52:15)

Střely na branku ve třetí třetině:
    Jičín – 9 (celkem 25)
    Olomouc – 5 (celkem 19)

Hráči utkání:
    Anet Jarolímová (JIC)
    Barbora Suchánková (OLO)

Hosté se nakonec nedokázali prosadit ani v přesilovce ani při hře bez brankářky a jedinou brankou třetí části tak zůstává gól Lucie Paulovičové. Jičín tak dnešní utkání zvládl a připisuje si cenné tři body do tabulky.

59:19
    Teď už je ale Olomouc na míčku a Kubíčková ihned odspěchala na střídačku.

59:05
    Jičín drží míček na polovině soupeře. Hanačky tak zatím nemohou odvolat brankářku.

58:52
    Oddechový čas pro hosty.

57:51
    Také Jičín dnes své oslabení zvládl. Čekají nás poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:24
    Jičín se naopak i při vlastním oslabení vydal do útoku.

56:51
    Olomouc drží míček, ale Jičín se zatím úspěšně brání.

55:51
    Přesilovku si vyzkouší v závěru utkání také Olomouc. Dvě minuty za sekání si odpyká Kristýna Bachmaierová (JIC). Pokud chtějí hosté s utkáním ještě něco udělat, mají zřejmě poslední šanci.

54:21
    Žůrková šla sama proti Kubíčkové, ale nastřelila jen tyč!

53:55
    Třetí Jičínská formace si dokázala vytvořit několik pěkných příležitostí, ale Kubíčková svůj tým stále drží ve hře.

51:57
    Bachmaierová opět zůstala chvíli ležet na hřišti. Zdá se ale, že i tentokrát zvládne pokračovat ve hře.

50:00
    Jičín byl i v první polovině poslední třetiny aktivnějším týmem, ale Olomouc hrozí z rychlých protiútoků. Vždyť hned dvakrát zvonila za Samkovou tyč!

48:00
    Jičín právě vstřelil branku!
    Domácí vybojovali rozehrávku z rohu hřiště, LUCIE PAULOVIČOVÁ si naběhla do prostoru a přesnou střelou nekompromisně zakončila. Asistence: Nikola Kuchařová.

47:10
    Olomouc z protiútoku nastřelila další tyč!

47:02
    Hosté chybovali v rozehrávce, ale Bachmaierová toho nedokázala využít. Její střela mířila jen do Kubíčkové.

Martin Vavruša

Góly a asistencie: 2. Paulovičová (Žůrková), 16. Bachmaierová (Jarolímová), 21. Jarolímová (Bachmaierová), 25. Jarolímová (Kuchařová), 34. Jarolímová (Bachmaierová), 48. Paulovičová (Kuchařová) – 1. Jakubkovičová, 16. Mošťková (B. Suchánková), 40. Reimerová (Slezáková)

Finance Novák FBK Jičín: Samková (A. Kociánová) – Růžičková, N. Mrázková, Strejcovská, Paulovičová, Kosová – Jarolímová, Chlumská, Žůrková – T. Mrázková, Smetáková, Kuchařová – Gabrielová, Bachmaierová.
    FBS Olomouc: Kubíčková (Franková) – Rozenbergová, Křížková, Jakubkovičová, Pejzlová – B. Suchánková, Oháňková, Mošťková – Slezáková, Reimerová, Cholinská – Bořutová, Ryšavá.

Rozhodca: Hátlová, Jansová