Slovensko – Česko sk 1:3 (kon.)
Slovensko
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Česko
Piatok 26.04.2019, 18:00 • Štadión Pavla Demitru, Trenčín • Euro Hockey Challenge

Aj tretia tretina nám ponúkla jeden presný zásah. Síce sme ju začali veľmi aktívne, hrali sme aj presilovku, ale koncovka nám v dnešnom zápase nešla a tak ostalo veľa našich šancí nevyužitých. V tretej tretine Česko naopak presilovku využilo, keď sa v 54. minúte presadil Kubalík a tak rozhodol o dnešnom výsledku – 1:3! Už zajtra sa však hrá odveta v Nitre, kde budeme mať šancu na reparát.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem ešte pekný zvyšok piatočného večera. Za pozornosť vám ďakuje Miroslav Revaj, dočítania pri ďalších prenosoch. (20:26:01)

59:46
    Nebezpečne pálil od modrej Jaroš, následne sa z dorážky nepresadil Tatar!

59:10
    Česko sa dokázalo oslobodiť, ale ostávame pri puku. Rozbehla sa posledná minúta tretej tretiny a vyzerá to, že aj celého stretnutia.

58:53
    Sme pri puku a držíme sa v útočnom pásme. Stále hráme bez brankára, ale koncovka nám nejde počas celej tretej tretiny.

58:48
    Oddychový čas domácich.

58:36
    Hudáček je na striedačke, skúšame to so šiestimi hráčmi!

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

57:10
    Lepšie sa teraz strelecky nepresadil ani Kytnár. Slovensko drží puk na svojich hokejkách, ale musíme začínať útok až z hĺbky nášho pásma.

56:38
    Vôbec sa nám nedarí teraz v koncovke. Blíži sa záver tretej tretiny a ak čoskoro nedáme gól, tak to bude aj záver celého stretnutia.

56:01
    Na pozore sa však potom musel mať aj Hudáček, ale poradil si s tečovaným pokusom súpera.

55:10
    K puku sa dostal Studenič, ale Kovář si pripisuje úspešný zákrok. Hra je prerušená, získavame buly v útočnom pásme.

55:01
    Rozbieha sa záverečná päťminútovka tretej tretiny. Podarí sa Slovensku ešte zdramatizovať toto stretnutie?

54:16
    Čaká nás tak neľahká úloha. Do konca tretej tretiny je už málo času a prehrávame o dva góly. Škoda, že sme zo začiatku tejto tretiny nevyťažili viacej.
    53:44 Kubalík (CZE) - 1:3

53:44
    Česko dalo gól!

Hostia využívajú presilovú hru a zrejme tak už rozhodujú o svojom dnešnom víťazstve! Česko sa po vyhratom buly okamžite usadilo v útočnom pásme, na konci peknej a hlavne úspešnej kombinácie stál DOMINIK KUBALÍK a ten navyšuje české vedenie na dva góly – 1:3!
    Asistencie: Tomáš Kudrátek, Tomáš Řepík.

53:20
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Sekera – 2 min., podrazenie).

53:06
    Opäť sme si dokázali vytvoriť tlak pred bránkou súpera, ale v tomto prípade Kovář zasahovať nemusel, pomohla mu obrana.

52:36
    Čas sa však našim reprezentantom na vyrovnanie kráti. V tretej tretine sme si už vypracovali dosť šancí, ale ani jedna z nich sa gólom neskončil.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 20. Pánik (Nagy) – 1. Chytil (Červený), 24. Chytil (Tomášek), 54. Kubalík (Kudrátek, Řepík)

Slovensko: Hudáček (Godla) – Sekera, Štajnoch, Fehérváry, Jaroš, Koch, Ďaloga, Rosandič, Grman – Tatar, Nagy, Pánik – Studenič , Sukeľ, Lantoši – Liška, Kytnár, Puliš – Luntner, Zigo, Buček
    Česko: Kovář (Bartošák) – Polášek, Jeřábek, Jordán, Pavlík, Krejčík, Kundrátek, Moravčík, Sklenička – Zaťovič, Fořt, Sekáč – Červený, Chytil, Tomášek – Zohorna T., Zohorna R., Zohorna H. – Kubalík, Hanzl, Řepík – Rousek

Rozhodca: D. Konc st., Snášel – Tvrdoň, D. Konc ml., Beniač