Hertha – Lipsko 2:4 (kon.) | Mainz – Union Berlín 2:3 (kon.) | Paderborn – Augsburg 0:1 (kon.)
Schalke – Düsseldorf 3:3 (kon.) | Bayern – Dortmund 4:0 (kon.)
Hertha BSC
2:4 (1:2)
RB Lipsko
cz Sobota 09.11.2019, 15:30 • Olympijský stadion, Berlín • Nemecká Bundesliga • 11. kolo

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (17:33:42)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 5:1. Rohy: 0:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:12.

Duel jedenáctého týmu se třetím dopadl podle očekávání. Po trochu nudném průběhu vyvrcholila druhá půle v závěru. Nejprve zvýšil na 3:1 střelou téměř z hranice šestnáctky Kampl a poté navýšil vedení Lipska Werner. Domácí dokázali výsledek pouze korigovat brankou střídajícího Selkeho. Lipsko zvítězilo v Berlíně 4:2.

Lipsko po výhře v dnešním utkání poskočilo v tabulce na druhé místo, domácí Hertha se propadla na třináctou pozici.

90+4

90+4
    Do statistik se zapíše i český záložník Darida, který fauloval Nkunka a inkasoval žlutou kartu.

90+2
    Hertha právě vstřelila branku!
    Tak ještě jeden gól! Po zblokované střele Ibiševiče se míč odrazil k volnému DAVIEMU SELKEMU, který se opřel do míče a s tečí soupeře uklidil míč do brány – 2:4!

90+1
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Krásná akce Lipska! Nkunku vysunul Laimera, ten místo střely zvolil přihrávku na zcela volného TIMA WERNERA, který už si věděl rady a poslal míč do odkryté brány – 1:4!

88
    Poslední střídání na domácí straně. Lukebakia nahradil Leckie.

86
    První světlý moment druhé půle končí gólem! KEVIN KAMPL dostal pas do volného prostoru, z levé strany si seběhl ke středu a střelou po zemi z hranice šestnáctky umístil míč k zadní tyči – 1:3!

85
    Hráči Herthy se snaží prokombinovat před šestnáctku soupeře, ale zatím jejich akce končí nepřesností na polovině hřiště.

83
    Nkunku poslal míč od rohového praporku do prostoru, kde byli pouze domácí hráči.

82
    Rekik si v souboji s Wernerem počínal nedovoleně, ale rozhodčí to tak neviděl. Lipsko bude zahrávat rohový kop.

82
    Střela Wernera zpoza šestnáctky končí v rukavicích domácího brankáře.

79
    Utkání končí také pro lipského Mukieleho. Ve zbylých minutách ho nahradí Ampadu.

78
    Další změna na domácí straně. Selke vyměnil Starka.

77
    Po centru z levé strany zakončoval nohou ze vzduchu Nkunku, ale křižnou střelou netrefil branku.

75
    Wolf odnesl zásah soupeře zraněním, přesto to penalta nebude. Pokračuje se ve hře.

74
    Ke střídání dochází také na domácí straně. Vedad Ibišević nahradil Wolfa.

Igor Mainka

Góly: 32. Mittelstädt (Lukebakio), 90+2. Selke – 38. Werner (pen.), 45+1. Sabitzer (Y. Poulsen), 86. Kampl, 90+1. Werner (Laimer)

Karty:   23. Mittelstädt (HER), 90+4. Darida (HER) – 17. Ilsanker (RBL)

Hertha BSC: Jarstein – Stark (78. Selke), Boyata, Rekik – Klünter, Löwen, Darida, Mittelstädt – M. Wolf (C) (74. Ibišević), Dilrosun, Lukebakio (88. Leckie).
    Náhradníci: Kraft – Torunarigha, Plattenhardt, Leckie, Grujić, Duda, Kalou, Ibišević, Selke.

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele (79. Ampadu), Ilsanker (54. Kampl), Upamecano, Klostermann – Sabitzer, Laimer, Demme (C), Forsberg (73. Nkunku) – Y. Poulsen, Werner.
    Náhradníci: Mvogo – Saracchi, Ampadu, Kampl, Nkunku, Haidara, Lookman, Cunha.

Rozhodca: Storks – Siewer, Grudzinski – Unger.

Diváci: 48532