Holandsko – Čína 0:3 (kon.) | Španielsko – Litva 0:3 (kon.) | Estónsko – Ukrajina 0:8 (kon.)
Španielsko
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Litva
cz Sobota 27.04.2024, 15:00 • Avia Solutions Group Arena, Vilnius • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. B • 1. kolo

Utkání je u konce a favorit jej dotáhl k výhŕe a třem bodům. Ve třetí třetině pokračovala převaha Litvy, dlouho ale trvalo, než přišel pojišťující gól, Gólman Barbo, který byl po utkání vyhlášen nejlepším hráčem Španělska dlouho držel šance svého celku na dobrý výsledek, ale nakonec ještě jednou inkasoval. V 55. minutě jej ranou pod lapačku překonal Laisvydas Kudrevičius a zařídil konečný stav 0:3.

Španělsko bude v dalším kole hrát zítra od 11:30 proti Číně, Litva se od 15:00 střetne s Estonskem.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších pŕenosů se budu těšit na shledanou. (17:27:04)

Utkání sledovalo 2 516 diváků.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Raul Barbo (ESP) a Tadas Kumeliauskas (LTU).

Statistiky

Střely na branku: 23:38
    Zásahy brankářů: 35:23
    Vyhraná vhazování: 24:34
    Trestné minuty: 4:8

59:53
    Ještě jedno vyloučení na straně Litvy, za podrážení vyfasoval dvě minuty Domantas Čypas.

59:38
    Po Garciově výpadu musel Armalis ještě hájit svou nulu, jeho spoluhráči pak posunuli puk do středního pásma.

59:00
    Výpad Litvy ve vlastním oslabení, je vidět, že Španělé už zápas definitivně vzdali.

58:18
    Ještě jedno vyloučení na straně Litvy. Paulius Gintautas vyhodil puk mimo ledovou plochu a za to si vyslechl dvě minuty za zdržování hry.

58:03
    Do zakončení před Armalise se cpal Pantoja, jeho rána byla ale sražena mimo brankoviště.

57:12
    Obrana Španělska je už trochu rozhozená a Litva podniká celkem snadné průniky. Koncovka je ale tak trochu horší...

56:27
    Puk si ze vzduchu stáhl Noreika a snažil se o rychlé zakončení. trefil jen Barba.

55:16
    Španělé nic nevzdávají, snaží se alespoň zdramatizovat závěr zápasu.
    54:23 Laisvydas KUDREVIČIUS - 0:3

54:23
    Litva právě vstřelila branku!
    Litevci utíkají do tříbrankového náskoku. Po tlaku v útočném pásmu vystřelil od modré čáry Ališauskas, puk se pak dostal na hůl LAISVYDASE KUDREVIČIUSE a ten zblízka překonal Barba střelou pod jeho lapačku – 0:3. Asistence: Nerijus Ališauskas, Eimantas Noreika.

53:24
    V dalším zakončení byl Cetvertak a ten už Barba donutil zakročit.

53:02
    Ve středním pásmu vybojoval puk Kumeliauskas, snažil se natlačit před branku, obránce byl ale proti a bylo po šanci.

52:17
    Další dlouhá pasáž, kdy se vše přelévá ze strany na stranu, rychlý hokej bez šancí a zakončení vyhovuje hlavně Litevcům.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 23. Kumeliauskas (Cetvertak), 38. Gintautas (Čižas, Rumševičius), 55. Kudrevičius (Ališauskas, Noreika)

Španielsko: Barbo (M. Hernandez) – Baldris (A), Garcia (A), Guerra, de Bonilla , Encinar, Fernandez, Escartin – Carbonell (C), Gonzalez, Rubio – Torralba, Capillas, Burgos – Granell, Zaballa, Donath – Pantoja, L. Hernandez, Muratet – Mendizabal.
    Tréner: Luciano Basile

Litva: Armalis (Nauseda) – Ališauskas (C) Protčenko, Rumševičius, Gusevas, Krukovski, Čypas, Seniut – Gintautas, Čižas (A), Kaleinikovas – Cetvertak, Kumeliauskas, Verenis – Bendžius, Grinius, Krakauskas (A) – Kudrevičius, Laimutis, Noreika – Dumčius.
    Tréner: Ron Pasco

Rozhodca: Bloyer (USA), Borjajev (KAZ) – Muzsik (HUN), Oliver (CAN)

Diváci: 2 516