0:0
pred zápasom
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.
0:0
pred zápasom
Při pohledu na poslední zápasy Wang zjistíme, že na antuce se ji vůbec nedaří, protože vždy vypadla v prvním kole turnaje. Pokud se podíváme na světový žebříček, zjistíme, že Číňance patří sedmapadesátá příčka. Pětadvacetiletá hráčka se nejdále na Grand Slamu dostala do druhého kola (US Open – 2016/2018, Australian Open – 2019). Pokud se budeme bavit o French Open, tak v něm Ja-fan nikdy nepřešla přes první kolo. Favoritkou zápasu ovšem bude Markéta Vondroušová, která na antukovém turnaji v Římě došla do čtvrtfinále, kde nestačila ve třech setech na Kontaovou. Devatenáctiletá Češka se nachází nejvýše ve své krátké kariéře, jelikož ji patří osmatřicátá pozice. Pokud se budeme dívat na Grand Slamy, tak v těch se Markétě dařilo nejlépe na US Open, kde v loňském roce dokráčela do čtvrtého kola. Ve French Open se nejdále dostala do druhého kola – 2017.

Obě hráčky se utkaly pouze jednou a úspěšnější byla Číňanka, která na tvrdém povrchu vyhrála ve třech setech. Zápas se odehrál v březnu 2018 na turnaji v americkém Miami. I tenkrát byla Markéta favoritkou, ale kvůli prohranému tie-breaku v rozhodující sadě, soupeřce podlehla.
0:0
pred zápasom
Bilance vzájemných zápasů

Karolíně Plíškové se proti zkušenější Američance daří. Ve třech vzájemných duelech ztratila Plíšková pouze jediný set! Naposledy se oba hráčky střetly na letošním Australian Open, kde se radovala Češka z postupu do třetího kola po setech 4:6, 6:1 a 6:0.