ATP Marseille (Krytý tvrdý povrch)
0:0
pred zápasom
Nicolas Mahut patrí k najskúsenejším hráčom na okruhu ATP, ale v 35 rokoch mu patrí solídne 54. miesto. Francúz s vynikajúcom servisom a kvalitnou hrou na sieti v tejto sezóne čaká na výraznejší výsledok. Jeho maximom je postup do druhého kola na turnajoch v Brisbane, Sydney a teraz doma v Marseille. Mahut prenikol medzi najlepšiu šestnástku po víťazstve nad mladým talentom Alexandrom Zverevom, ktorého zdolal v dvoch tajbrejkoch.

Norbert Gombos stále čaká na svoj premiérový postup do najlepšej stovky. Slovenský tenista momentálne figuruje na 128. pozícii a potrebuje sa chytiť. Rodák z Galanty v úvode sezóny nezvládol viacero vyrovnaných zápasov, ale posledné dni ukazujú, že by mohlo dojsť k zlepšeniu. Najskôr prešiel do štvrťfinále na challengerovom podujatí v Cherbourgu a teraz ako kvalifikant prešiel do druhého kola v Marseille, keď porazil Rusa Donskoja.

Mahut a Gombos sa dobre poznajú, pretože proti sebe odohrali už štyri zápasy. Ani jeden z nich však nebol v hlavnej súťaži turnaja ATP. V troch súbojoch na challengerovej úrovni v rokoch 2013 a 2014 triumfoval vždy Mahut. Posledné meranie síl z roku 2015 však vyznelo lepšie pre Gombosa, ktorý sa radoval v kvalifikácii na tisíckový turnaj v Miami.
Challenger Bergamo (Krytý tvrdý povrch)
0:0
pred zápasom
Prajem vám príjemný podvečer a vítam vás pri sledovaní online prenosu z tenisového turnaja ATP mužov z Bergama. V 2. kole nastúpi Lukáš Lacko proti bielorusovi Egorovi Gerasimovovi .

29-ročný Lacko je v rebríčku ATP na 104. priečke. V tejto sezóne má na konte sedem stretnutí, kde si pripísal šesť výhier a jednu prehru a to v 3. kole s Japoncom Nišikorim. Do 2. kola sa náš tenista prebojoval po výhre nad Krstinom 6:1, 6:2.

24-ročný Gerasimov je momentálne na 466. mieste v rebríčku ATP. Jeho bilancia v tejto sezóne je 13 stretnutí, kde sa mu podarilo 9 z nich vyhrať a len v 4 bol porazeným tenistom. Do 2. kola sa prebojoval cez kvalifikáciu a v prvom kole si poradil s Matthiasom Bachingerom 6:4, 7:5.

Lukáš Lacko a Egor Gerasimov sa doteraz spolu na kurte stretli raz. Úspešnejší bol Gerasimov, ktorý vyhral vo finále 2015 na challangeri v Bratislave v dvoch tajbrejkoch.