Toronto – Calgary 1:2 (0:1 po s.n.) | Florida – LA Kings 4:3 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 2:3 (kon.)
Philadelphia – Montreal 1:4 (kon.) | Washington – NJ Devils 5:2 (kon.) | Columbus – Carolina 3:2 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Ottawa – Vegas 2:4 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:4 (kon.)
Minnesota – Tampa Bay 3:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 1:4 (kon.) | Colorado – San Jose 4:0 (kon.)
Vancouver – Arizona 3:1 (kon.)
Nashville Predators
2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Anaheim Ducks
cz Piatok 17.01.2020, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (04:52:47)

Dnešní zápas je u konce. Kačeři z Anaheimu dokázali překvapit mírného favorita z Nashvillu a hlavně díky výborné produktivitě zvítězili celkem hladce v poměru 4:2. Po první třetině vedli o jednu trefu, svůj náskok zvýšili ve druhé části a pak v závěrečném dějství definitivně rozhodli gólem v oslabení. Domácí naopak tápali a vylámali si zuby na výborném brankáři Gibsonovi. Jednou asistencí se podílel na výhře Anaheimu český krajánek Ondřej Kaše.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:27 (14:14, 14:9, 7:4)
    Zblokované střely – 9:12
    Vyhraná vhazování – 24:38
    Trestné minuty – 4:2
    Hity – 8:15

59:37
    Kačeři teď dvakrát minuli prázdnou branku!

59:14
    Domácí si ještě vybírají oddechový čas!

59:14
    Od modré vypálil Josi a Gibson výborně zasahuje před dorážejícím Boninem!

59:02
    Nashville zkouší hru bez brankáře!

58:33
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

58:04
    Po teči Järnkroka zasahuje pozorný Gibson.

57:45
    Domácí ožili, ale už jim nezbývá příliš času.

56:28
    Nashville se osvobodil, Bonino vyhazuje až ke Gibsonovi.

55:50
    Mason je nachytán v ofsajdu.
    55:22 Mikael GRANLUND - 2:4

55:22
    Nashville právě vstřelil branku!
    No tak domácí ještě dramatizují tento duel. Po chybě soupeře se dostali do přečíslení, MIKAEL GRANLUND si vyměnil kotouč s Tinordim a pak zamířil nad Gibsona do horní kamery. Asistence: Jarred Tinordi

55:08
    Anaheim se okamžitě osvobodil.

54:36
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (2 min. – příliš mnoho hráčů).

54:36
    Následuje dnes zřejmě poslední komerční přestávka.

54:16
    Josi si najel do výhodné pozice, ale svou ranou Gibsona nepřekonal.

53:37
    Vhazovat se bude u Sarose. Zdá se, že domácí nemají sílu na žádný zvrat či alespoň vyrovnání.

53:03
    Kačeři nikam nespěchají a tento duel už chtějí v poklidu dohrát.

52:35
    Gibson odjel na střídačku a potřeboval si upravit helmu.

52:35
    Po ráně od Tinordiho nakonec ukrývá kotouč v lapačce Gibson.

51:37
    Ke střele se dostal Grant, ovšem Saros ho tentokráte vychytal.

50:34
    Následuje komerční přestávka.

50:34
    K dorážce se nyní tlačil Järnkrok a byl zasažen vysokou holí do obličeje. Rozhodčí nejprve vyloučili Larssona, ale po prozkoumání videozáznamu trest odvolali. Järnkrok totiž utržil úder hokejkou od vlastního spoluhráče.

49:49
    Nashvillu se dnes proti posledním celku Západní Konference jednoduše nedaří a teď se pouze brání.

49:02
    Nyní už je zřejmě rozhodnuto, Kačeři se navíc opět tlačí do útočné třetiny.

48:22
    48:03 Derek GRANT - 1:4

48:03
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Kačeři pojišťují své vedení při oslabení! Ekholm vyrobil chybu v rozehrávce, následně odvedl dobrou práci Rowney a DEREK GRANT nádherným bekhendovým blafákem zamířil po zemi mezi nohy gólmana Sarose. Asistence: Carter Rowney, Josh Manson

47:37
    Gólman Ducks přerušuje hru po střele Arvidssona.

47:20
    Gibson dobře zasáhl, následně byla při střelbě zablokován Josi.

46:58
    A nyní znovu vyhazují směrem k Sarosovi.

46:30
    Kačeří se hned v úvodu oslabení osvobozují.

46:22
    Domácí si zahrají první přesilovou hru, dvě minuty za držení odsedí Deslauriers.

46:22

45:52
    Anaheim operoval v útočné třetině, následně ale bude hrát v oslabení. Nashvillu je ponechána výhoda.

45:19
    Gudbranson nyní může v pohodě rozehrát z vlastní obranné třetiny.

44:42
    Střela Ducheneho letí mimo prostor tří tyčí.

44:25
    Ani Arvidsson nyní nepřelstil ofsajdovou past.

43:46
    Kačeři spíše vyčkávají a nyní znovu vyhodili na další zakázané uvolnění.

43:11
    Před branku si najížděl Rowney, ale Josi přihrávku vystihl a rychle rozehrál.

42:53
    Tohle bylo zakázané uvolnění v podání Kačerů.

42:33
    Hra se znovu přesouvá před gólmana Sarose.

42:03
    Bonino se mohl zjevit v dobré palebné pozici, ale na kotouč těsně nedosáhl.

41:31
    Duchene je nachytán v ofsajd, tento hráč dnes téměř není vidět.

40:56
    Hosté nikam nespěchají a drží kotouč za vlastní brankou.

40:13
    Nyní se vhazuje po levici Sarose.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 23-28

Druhá třetina je za námi. Žádné krásné představení to nebylo, ale Anaheimu přesně v polovině vrátil dvoubrankové vedení Rakell. Domácí zatím nepůsobí příliš svěžím dojmem a při střelbě se jim nedaří. Závěrečná třetina začne přibližně v 3:57.

40:00

39:58
    Těsně před koncem druhé části tu máme ještě jedno zakázané uvolnění.

39:33
    Nashville se v závěru druhé třetiny snaží alespoň snížit, ale to se mu příliš nedaří.

39:04
    Domácí útočné pásmo neudrželi, Lindholm vyhazuje.

38:41
    Ondřej Kaše byl znovu aktivní v útočném pásmu, následně ale o kotouč přišel.

38:06
    Arvidsson předvedl krásnou kličku na levé straně a protlačil se až do zakončení, jenomže na Gibsona nevyzrál a pak skončil v jeho brance!

37:49
    Anaheim se nikam netlačí a přechází k stále defenzivnějšímu pojetí.

37:06
    Nashvillu to dnes prostě nejde, tohle byl další ofsajd v jejich podání.

36:37
    Domácí na chvíli udrželi útočné pásmo, ale vzápětí o něj přišli.

35:53
    Hra znovu rychle plyne, Gibson nemusí čelit ničemu nebezpečnému.

35:15
    Tohle bylo zakázané uvolnění Nashvillu.

35:03
    Do útoku se vydal osamocený Kaše a udržel útočné pásmo.

34:35
    Následuje zakázané uvolnění Kačerů a komerční přestávka.

34:30
    Obrovský závar před Gibsonem, ten ale po tlaku Grimaldiho odolal!

34:24
    Kačeři se osvobozují jen ze cenu zakázaného uvolnění.

33:58
    Saros musel zasahovat, Anaheim je stále o něco aktivnější.

32:52
    Vhazuje se po levici Gibsona.

32:43
    Smith se pokusil zahrozit na pravé straně, ale Gibsona nepřekonal.

32:24
    Saros sbírá kotouč ze vzduchu lapačkou a přerušuje tak hru.

31:58
    Kačeři znovu operují v útočném pásmu Nashvillu.

31:15
    Anaheim uklidňuje hru a pohodlně drží dvoubrankový náskok.

30:21

30:21
    Na levé straně se prosmýkl Grimaldi a zblízka nepřekonal Gibsona! Poté ještě dorážel Bonino, ale gólman Kačerů i v leže předvádí naprosto úžasný zákrok!
    29:52 Rickard RAKELL - 1:3

29:52
    Kačeři v polovině druhé části navyšují svůj náskok. Po střele od Getzlafa se dostal k dorážce RICKARD RAKELL a po okamžité střele překonal bezmocného gólmana Sarose. Asistence: Ryan Getzlaf, Cam Fowler

29:30
    Ve velké možnosti se zjevil Bonino, ale zblízka na Gibsona nevyzrál!

29:17
    Saros si pohlídal nebezpečné nahození od červené čáry a přerušuje hru.

28:26
    Forsberg nejprve vypálil od modré a mířil těsně vedle, při následné střele od levého kruhu byl zablokován.

27:51
    Druhá třetina probíhá ve svižném tempu, u kotouče jsou momentálně domácí.

27:33
    Blackwell nyní předvedl parádní hit a poslal soupeře na střídačku Nashvillu!

27:12
    Od modré to zkusil Henrique, ale prostor tří tyčí vůbec netrefil.

26:36
    Nashville znovu přešel do útoku, vystřelit však nedokázal.

26:06
    Následuje komerční přestávka, Gibson kryje střelu Smithe.

25:56
    Ani teď není hra přerušena, kotouč přebírá Josi.

25:35
    Na opačné straně napřáhl Josi a prostor tří tyčí těsně minul.

25:02
    Střela od modré byla zablokována, následně Saros kryje ránu od Kašeho.

24:23
    Ve druhé třetině se zatím nic podstatného neděje, Anaheim je častěji na kotouči.

23:58
    Opět nepřesný útok, u kotouče jsou Kačeři.

23:16
    Saros byl znovu v pohotovosti, ale přeci jen dokázal vyrazit nebezpečnou střelu před sebe a pak i následnou dorážku.

23:01
    Opět je to nahoru-dolů, ani jeden tým nedrží kotouč příliš dlouho.

22:28
    Zatím se hraje bez přerušení, Nashville nedokázal udržet útočné pásmo.

21:51
    Tahle tečovaná střela Larssona měla gólové parametry, ale nakonec orazítkovala jen pravou spojnici!

21:33
    Kačeři teď přešli do útoku a krouží kolem branky Nashvillu.

20:42
    Následně se Nashville dopouští zakázaného uvolnění.

20:13
    Hned v úvodu druhé třetiny mohl srovnat stav Forsberg po elegantní otočce, ovšem před brankovou čarou předvedl výborný obranný zákrok Lindholm!

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 14-14

První třetina je za námi. Úvodní desetiminiutovka byla opatrnější, pak se ale dostali do vedení Kačeři zásluhou Mansona. Následně využil přesilovku Henrique, ovšem vzápětí odpověděl přesnou tečí Arvidsson a Anaheim tak odchází do kabin s jednobrankovým náskokem. Druhá třetina začne přibližně ve 3:04.

20:00

19:26
    Fowler drží kotouč za svou brankou a vůbec nikam nespěchá.

18:49
    Nashville nešetří aktivitou a tlačí se za vyrovnáním.

17:53
    Na druhé straně skvěle zasahuje Saros!

17:45
    Arvidsson se zjevil před Gibsonem, ale zblízka ho překonat nedokázal.

17:24
    Po střele od Josiho zasahuje brankář Ducks, následuje komerční přestávka.

17:03
    Josi se snažil najít před brankou spoluhráče a povedlo se mu to, ovšem Gibson skvěle zasahuje.

16:38
    Sledujeme hru nahoru- dolů, Nashville je zatím aktivnější.

15:56
    Gibson musel být v pozoru, ale těžší zákrok předvádět nemusel.

15:13
    Nashville je evidentně povzbuzen předchozí trefou a tlačí se do zakončení, Gibson musí být v pohotovosti.

14:38
    Tempo hry se evidentně zvýšilo, oba celky nyní mnohem více bruslí.
    13:56 Viktor ARVIDSSON - 1:2

13:56
    Domácí ale bleskově snižují stav. Po vyhraném buly od Grimaldiho vypálil od modré Josi a po teči od VIKTORA ARVIDSSONA zapadl kotouč do sítě kolem pozdě reagujícího Gibsona. Asistence: Roman Josi, Rocco Grimaldi.

13:53
    Na opačné straně střílel Josi a brankář Gibson zasahuje.

13:43
    Třetí branku Anaheimu mohl přidat kapitán Getzlaf, ale zblízka si na Sarose nepřišel!

13:03
    Kačeři jsou povzbuzeni tímto momentem a stále se tlačí do zakončení.
    12:22 Adam HENRIQUE - 0:2

12:22
    A tu hned dokázali zužitkovat! Saros neudržel tvrdou střelu od Rakella, kotouč mu vykoukl mezi betony a ADAM HENRIQUE ho přeci jen dokázal dotlačit do sítě. Asistence: Rickard Rakell, Ryan Getzlaf

11:45

11:45
    Fabbro zahákoval De Lea a musí si odpykat menší trest. Kačeři si tak zahrají svou první přesilovku v zápase.

11:13
    Gibson na druhé straně vyráží střelu z levého kruhu od Järnkroka a poradil si i s následnou dorážkou!
    10:01 Josh MANSON - 0:1

10:01
    Kačeři přeci jen zužitkovali svou mírnou převahu. Po krásné akci našel Ondřej Kaše volného JOSHE MANSONA a ten zamířil přímo pod horní tyčku nad lapačku bezmocného brankáře Sarose. Asistence: Ondřej Kaše, Cam Fowler

09:54
    Skóre dnešního zápasu mohl otevřít Rooney, ale z pravé strany trefuje jen vzdálenější tyčku!

09:13
    Kačeři ožívají a tlačí se do zakončení.

08:50
    Jones (ANA) si nyní nepohlídal ofsajdové postavení.

08:30
    Gibson má zatím více práce, ránu od modré vyráží betonem za svou branku.

07:50
    Gibson přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

07:19
    Nashville byl nyní blízko k vedení, ovšem Gibson se úžasně přesunul ke své tyčce a na brankové čáře předvádí úchvatný zákrok proti ráně zblízka od Blackwella!

07:01
    Tahle střela od modré se mezi tři tyče nevešla.

06:37
    Ani jeden celek si nedokáže vytvořit souvislejší tlak, zatím sledujeme opatrnější bitvu.

05:57
    Po akci dva na jednoho střílel Forsberg, nicméně Gibson vyráží před sebe!

05:29
    Aktivní De Leo se zjevil před Sarosem, ale zblízka ho překonat nedokázal.

05:14
    Saros má zatím celkem dost práce, nyní si poradil se střelou z úhlu.

04:45
    Nashville šel do přečíslení tři na dva, ale svou akci nevyřešil dobře.

04:13
    Na opačné straně si Gibson poradil se střelou Johansena.

03:54
    Finský gólman Saros teď podržel svůj výběr, po střele od Steela předvádí dobrý zákrok.

03:35
    Zatím se nic podstatného neděje, kotouč je před Sarosem.

03:06
    V nadějné pozici se zjevil Silfverberg, ale domácí branku nakonec netrefil.

02:58
    Hra je přerušena, vhazuje se po levici Sarose.

02:47
    Gibson byl znovu v pohotovosti, ale po střele od obránce Fabbra ukrývá kotouč pod lapačku.

02:23
    Kačeři se snaží útočit, ovšem znovu jim je pískán ofsajd.

02:04
    Johansen se zjevil osamocen v mezikruží, ale jeho rána byla zblokována a Gibson předvádí jistý zákrok lapačkou!

01:57
    Oba dva brankáři si nyní připsali na konto první snazší zákroky.

01:13
    Arvidsson vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

00:59
    Anaheim se nyní udržel v útočné třetině, ale vystřelit se mu nepodařilo.

00:32
    Nashville se od začátku vydal do útoku, ovšem v ofsajdu je přistižen Bonino.

00:01

Před začátkem ještě dochází k úpravě branky Nashvillu.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Fabbro, Josi (C), Ekholm (A), Hamhuis, Tinordi, Y. Weber – C. Smith, Johansen, Järnkrok – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg (A) – Arvidsson, Bonino, Grimaldi – Blackwell, Turris, Trenin.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson (A), H. Lindholm, Gudbranson, Fowler, Holzer, Ja. Larsson – Sprong (C), Getzlaf, Rakell – O. Kaše, Steel, Jones (A) – Silfverberg, Henrique, De Leo – Rowney, D. Grant, Deslauriers.

Rozhodčí: McIsaac J. (Can) – Lambert P. (Can).
    Kačeři prohráli v posledních čtyřech zápasech. Dokážou tentokráte uspět na ledě Nashvillu?

Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.

Oba dva soupeři na sebe naposledy narazili začátkem ledna tohoto roku a tehdy slavil výhru po nájezdech Anaheim (5:4), který právě dosáhl na své poslední body v probíhajícím ročníku. V domácím dresu nepůsobí žádný český ani slovenský krajánek, za Ducks by opět měl nastoupit český útočník Ondřej Kaše (bilance: 40 zápasů – 5+12).

Hostům se v tomto ročníku vůbec nedaří a mezi nejlepší osmičku mají hodně daleko. V Západní konferenci jsou na vůbec posledním patnáctém místě, v šestačtyřiceti duelech získali devětatřicet bodů a za ostatními tak celkem výrazně zaostávají. V předchozích čtyřech případech nezískali ani bod, po porážkách s Columbusem (3:4) a Dallasem (0:3) podlehli i Chicagu (2:4) se St. Louis (1:4). Do utkání nezasáhnou Eaves (nemoc), Grant (poraněné rameno), Kesler (problémy s kyčlí) a Ritchie (potíže s kolenem), jistotu startu nemá ani Švéd Silfverberg (zranění v horní části těla).

Nashville v tomto ročníku bojuje o play-off a zatím za ním lehce zaostává. V dosavadním průběhu se nachází na jedenáctém místě Západní konference, v pětačtyřiceti odehraných zápasech získal devětačtyřicet bodů a za osmým Vancouverem momentálně zaostává o pět bodů. V posledních pěti střetnutích dvakrát zvítězil a třikrát prohrál. Zhruba před týdnem překvapil vysokou výhrou 5:2 nad Chicagem, následně těsně uspěl ve Winnipegu (1:0), ovšem naposledy nestačil na Edmonton (2:4). Jednou z jeho ústředních postav by opět měl být finský brankář Pekka Rinne. Na marodce se stále nacházejí Ellis (zranění v horní části těla) a Sissons (zranění v dolní části těla).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Viktor Sandev

Góly a asistencie: 14. Arvidsson (Josi, Grimaldi), 56. Mikael Granlund (Tinordi) – 11. Manson (O. Kaše, Fowler), 13. Henrique (Rakell, Getzlaf), 30. Rakell (Getzlaf, Fowler), 49. D. Grant (Rowney, Manson)

Rozhodca: McIsaac J. (Can) – Lambert P. (Can)