Skalica – Topoľčany 3:1 (kon.) | Spišská N. Ves – Bratislava Capitals 1:4 (kon.) | Trnava – Pov. Bystrica 1:2 (3:3 po s.n.)
Dubnica nad Váhom – Martin 1:2 (kon.) | Žilina – Levice 5:4 (kon.)
koniec
MAC Budapešť
2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
HK Poprad
Piatok 14.02.2020, 19:00Tipsport Liga (SR) • 49. kolo
Predzápasové kurzy
   
  Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.
   
  Prajem vám príjemný piatkový večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu Tipsport ligy. 49. kolo uzavrie duel medzi MAC Budapešť a HK Poprad. Stretnutie sa začína o 19:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

  Hokejistom Budapešti ostávajú do konca základnej časti iba tri duely a už nemajú ani teoretickú šancu na postup medzi osem najlepších. Aktuálne sa v tabuľke nachádzajú na 10. mieste so ziskom 48 bodov a skóre 133:175. Na deviate Michalovce strácajú 12 bodov. Budapešť v poslednom tipsportligovom kole vydolovala na ľade Slovana Bratislava aspoň bodík po prehre 4:3 po predĺžení. Predtým Budapešť podľahla Banskej Bystrici na jej ľade 4:2.

  Hokejisti Popradu už majú istotu účasti v prvej šestke aj bez ohľadu na posledné výsledky zápasov v základnej časti. Manažment klubu rozhodne nezaháľa a počas reprezentačnej prestávky vystužil Poprad svoj káder viacerými hráčmi. Zo susedného Mikuláša prišla bratská dvojica Róbert a Richard Hunovci, pre maximálny počet legionárov musel z Popradu odísť obranca Magovac. Azda najzaujímavejším menom, ktoré prišlo pod Tatry je Martin Réway, ktorý predtým pôsobil v Kladne a v Poprade sa pokúsi o možný ďalší reštart kariéry. Zároveň to bude pre neho prvé pôsobisko v slovenskej najvyššej hokejovej súťaži. Kamzíci sa držia v prvej šestke. Keďže minulé kolo mali voľno, kvôli výhram Zvolena a Trenčína sa zosunuli na 6. miesto. Na konte majú 78 bodov, 13-bodový náskok pred Nitrou. Na piaty Trenčín strácajú jeden bod a na štvrtý Zvolen dva body.

  Poprad odohral s Budapešťou túto sezónu divoké zápasy, v ktorých padalo množstvo gólov. 17. septembra Poprad doma zdolal Budapešť 6:5 po predĺžení, následne bol 25. októbra porazený súperom na jeho ľade 7:3 a 30. decembra sa na popradskom ľade zrodilo víťazstvo Popradu 5:3.
   
  Úvodné zostavy:

  MAC Budapešť: Bernard (Halász) – Garát, Macaulay, Carlisle, Bugár, Pozsgai, Orbán, Szücs – Orban, Terbócs, Bodó – Klempa, Stretch, Sofron – Kreisz, Majoross, Szigeti – Lakatos, Nagy, Loczi

  HK Poprad: Kristín (Vošvrda) – Brejčák, Kozák, Larkin, Dalhuisen, Erving, Ulrych, Česánek – P. Svitana, Zagrapan, Králik – Kundrik, Réway, Lapšanský – Mercier, Bjalončík, Matúš Paločko – Ri. Huna, Ró. Huna, Matej Paločko – R. Svitana

  Rozhodca: Tvrdoň, Snášel – Kacej, Rojík.
   
  Doznievajú štátne hymny oboch krajín, čakáme na úvodné buly.
   
  00:01
  Stretnutie sa práve začalo.
   
  00:29
  Budapešť dáva gól!
  Tak toto je úspešný štart pre domáci tím. Situáciu sme poriadne nevideli, ale gól sa zrodil po strele CJa STRETCHA. Stretch prešiel z rohu klziska na ľavý kruh a pomerne zblízka šikovnou prízemnou strelou prekvapil Kristína.
  Asistenciu si pripisuje Tomáš Klempa.
   
  01:04
  Nastrelenie puku od modrej čiary z hokejky Blakea Orbána bolo tečované a puk smeroval na ochrannú sieť.
   
  01:42
  Ulrychova rozohrávka z obranného pásma nebola veľmi presvedčivá. Jeho spoluhráč z útoku iba tečoval puk do útočnej tretiny.
   
  02:03
  Domáci hokejisti sa dostali do ofsajdového postavenia a vhadzovalo sa teda v strednom pásme.
   
  02:47
  Popradským hokejistom nevyšla rozohrávka, smerujúci puk cez stredné pásmo nik nezachytil a Budapešťania získali puk.
   
  03:15
  Strela Róberta Hunu spoza pravého kruhu bola zrazená a domáci gólman Andreas Bernard zasahovať nemusel.
   
  03:49
  Spolupráca Réwaya s Matúšom Paločkom v útočnom pásme nebola veľmi dobrá, Popradčania prišli o puk v pásme a bojujú oň opäť.
   
  04:15
  Dopredu vyrazil domáci Terbócs, ktorý sa s pukom prepracoval medzi kruhy a odtiaľ dával spätnú prihrávku na ľavý kruh. Tú však nik z jeho spoluhráčov nezachytil.
   
  04:38
  Presilovku získava MAC Budapešť. Matúš Paločko dostáva dve minúty za seknutie.
   
  05:20
  Sofronova delovka z prvej od modrej čiary poriadne preverila Kristína, ktorý nepredviedol veľmi istý zákrok. Dokázal však puk vyraziť.
   
  05:39
  Domáci pokračujú s pukom na hokejkách v útočnom pásme. Od modrej čiary tvrdo pálil Pozsgai. Jeho pokus Kristín videl a aj napriek zakrytému výhľadu dokázal zachytiť puk.
   
  06:04
  Popradčanom sa vďaka práci Ulrycha a Bjalončíka podarilo oslobodiť a domáci začínajú s pukom za vlastnou bránkou.
   
  06:36
  Odrazený puk z hokejky Terbócsa sa dostal pred popradskú bránku. Gólman Kristín uniknutý puk pre istotu prikryl lapačkou.
   
  07:14
  Patrik Svitana šikovne posunul puk do jazdy obrancovi Dalhuisenovi, ktorý vyrazil dopredu po krídle a skúšal vystreliť spoza protihráča. Puk bol zrazený na ochrannú sieť.
   
  07:24
  Budapešť dáva gól!
  Matej Kristín musí opäť loviť puk spoza svojho chrbta a domáci vedú dvojgólovým rozdielom. ISTVÁN SOFRON prešiel od mantinelu medzi kruhy a odtiaľ šikovnou strelou pomedzi betóny prekonal popradského brankára.
  Asistencia: Tomáš Klempa, CJ Stretch.
   
  08:06
  Ulrych z obranného pásma neposunul presný puk Réwayovi, ktorý niečo ukazoval hokejkou, ale prihrávku si spracovať nedokázal.
   
  08:56
  Kreisz dostal podporu od svojich spoluhráčov a napokon to vyskúšal strelou spomedzi kruhov. Jeho zakončenie Kristín dokázal zachytiť.
   
  09:19
  Šikovne to teraz vyskúšali kamzíci. Od zadného mantinelu dokázal Richard Huna presunúť puk pred bránku, kde bol osamotený Matej Paločko, no zblízka bekhendom trafil iba do Bernardovho betónu.
   
  09:52
  Síce hostia teraz vyhrali vhadzovanie v útočnom pásme, dlho sa pri puku neohriali a opäť museli oň bojovať. Budapešť to zvládla a nepustila puk spod kontroly.
   
  10:20
  Dobre to teraz vymyslel Lapšanský, ktorý z pravého kruhu našiel Ervinga. Fínsky obranca si prekorčuľoval pred bránku a strieľal. Bernard bol úspešný.
   
  10:24
  Popradčania si vypýtali presilovú hru. Chris Carlisle dostáva dve minúty za hákovanie.
   
  10:52
  Vhadzovalo sa pred popradskou bránkou. Dopredu zamieril s pukom Pierre-Luc Mercier, ktorý nahadzoval na bránku a Bernard vyrážal až ponad plexisklo.
   
  11:06
  Popradčania to rozohrali zaujímavo v útočnom pásme. Z pravého kruhu posielal strelu na bránku Mercier, ale Bernard mal odkrytý výhľad a strelu bezpečne zachytil.
   
  11:41
  Poprad dal gól!
  Podtatranci využívajú presilovú hru a znižujú vedenie domácich. Matúš Paločko pri mantineli vydoloval puk, posunul ho medzi kruhy ADAMOVI LAPŠANSKÉMU, ktorý namieril a veľmi jednoznačne prekonal Bernarda.
  Asistencia: Matúš Paločko.
   
  12:08
  Kundrik z ľavého kruhu posúval puk medzi kruhy Bjalončíkovi, ktorý nepredviedol práve svoju najlepšiu strelu a len mierne ohrozil Bernarda.
   
  12:53
  Matej Paločko si to zaujímavo stiahol na forhend a strieľal spomedzi kruhov. K dorážke sa dostal Richard Huna, ale triafal iba ponad bránku.
   
  13:19
  Popradčania sa rozhodne po strelenom góle viac zobudili a snažia sa prebrať iniciatívu. Opäť boli nasťahovaní v útočnej tretine, nepresne však potom prihrával Erving.
   
  13:57
  Mercier v rohu klziska nepresunul puk na hokejku Patrika Svitanu. Situáciu sám zvládol Garát, ktorý vystihol prihrávku po mantineli.
   
  14:56
  Popradčania dokázali zvládnuť situáciu v obrannom pásme. Bjalončík zaviezol puk dopredu a posúval Ulrychovi na modrú čiaru. Jeho zakončenie Bernard jasne schoval do lapačky.
   
  15:36
  Larkin si začal niečo vysvetľovať počas hry s Kreiszom a skončilo sa to menšou strkanicou. Zapojiť sa chceli aj Dalhuisen a Pozsgai.
   
  16:14
  Domáci teraz nerozohrávali veľmi presvedčivo a puk smeroval von z obranného pásma bez dotyku iného hráča. Kamzíci rozohrávajú spoza Kristína.
   
  17:32
  Domáci otočili popradskú akciu a Terbócs smeroval dopredu po pravom krídle. Nepodarilo sa mu však dostať sa do zakončenia. Prekorčuľoval poza bránku.
   
  17:44
  Peter Kundrik si to namieril dopredu po krídle a z kruhu vystrelil. Mieril to priamo na hruď domáceho gólmana Bernarda.
   
  18:10
  Matej Paločko posunul puk zaujímavo do jazdy Richardovi Hunovi, ktorý to nastrelil na bránku. Bernard vyrazil do vzduchu a Huna okamžite mieril za pukom.
   
  18:36
  Mercier za ľavým kruhom prenechával obrancovi Kozákovi, ktorý to okamžite napálil na bránku. Bernard vytiahol svoju lapačku a bezpečne zachytával.
   
  19:24
  Dalhuisen si spracoval puk na ľavom kruhu a okamžite strieľal. Bernard vytasil svoj pravý betón a ihneď zasiahol.
   
  19:59
  Puk opustil hraciu plochu, hra je prerušená a v závere tretiny sa bude vhadzovať v strednom pásme.
   
  20:00
  Prvá tretina sa skončila.
   
  Do zápasu vstúpili najlepšie, ako mohli. Hneď po 29 sekundách otvoril skóre Stretch, následne v 8. minúte na neho nadviazal Sofron. Popradčania sa zobudili a dokázali aspoň znížiť. V 12. minúte využil presilovku Lapšanský.
   
  20:01
  Začala sa druhá tretina.
   
  20:20
  Obranu hostí napádal Sofron a kamzíci mali mierne problémy s rozohrávkou.
   
  20:40
  Svitana to šikovne nastreľoval z pravého kruhu na Bernarda. Brankár Budapešti mal situáciu pod kontrolou a pokryl bezpečne puk.
   
  21:13
  Bodó z ľavého kruhu hľadal na opačnom kruhu Terbócsa, no táto spolupráca veľmi nevyšla a domáci prišli o útočné pásmo.
   
  22:27
  Nastrelenie Dalhuisena od modrej čiary veľmi nemalo zmysel, keďže jeho spoluhráči ešte boli v pásme a okamžite bol avizovaný ofsajd.
   
  23:01
  Richard Huna ešte stihol zaujímavo zachrániť útočné pásmo. Popradčania sú nasťahovaní v útočnom pásme.
   
  24:22
  Terbócs zaujímavo presunul puk pred bránku na Bodóa. Rýchly budapeštiansky útok napokon však nebol zakončený strelou na bránku.
   
  25:05
  Adam Lapšanský sa dostal do samostatného úniku a smeroval už sám na bránku. Zakončiť síce zakončil, ale bol faulovaný, a tak je z toho nariadené trestné strieľanie!
   
  25:05
  Adam Lapšanský sa pokúšal rozhýbať brankára Bernarda, následne si hokejku prehodil do pravej ruky a skúsil efektne zakončiť. Bernard však podržal betón na správnom mieste.
   
  25:45
  Peter Kundrik prekorčuľoval po pravom krídle a z kruhu vystrelil. Gólman MAC sa mierne vystrašil a nepredviedol istý zákrok, i keď dokázal vyraziť.
   
  26:47
  Arpád Loczi prekorčuľoval po ľavom krídle a spoza kruhu to vyskúšal strelou na bránku. Kristín mal pripravenú lapačku a bezpečne dokázal zakončiť.
   
  26:56
  Popradčania teraz nepredviedli veľmi presvedčivú rozohrávku. Ich pokus sa skončil zakázaným uvoľnením a hra sa teda znovu sťahuje pred Kristína.
   
  27:22
  Dalhuisen šikovnou prihrávkou dokázal posunúť puk Mercierovi medzi kruhy, odtiaľ chcel zakončovať, ale mieril to iba do Bernarda.
   
  27:35
  Presilovku si zahrajú hokejisti Popradu. István Sofron dostáva dve minúty za hákovanie.
   
  28:30
  Minúta popradskej presilovky je pomaly preč a domácim sa raz podarilo vyhodiť puk z pásma. Dalhuisen teraz pálil od modrej čiary a Bernard dokázal byť úspešný.
   
  28:55
  Svitana úspešne zatiahol puk do útočného pásma a potom ho posunul po mantineli na hokejku Merciera. Poprad sa však znovu dlho v tretine neudržal.
   
  29:21
  Zdalo sa, že Lukáš Kozák po prihrávke Merciera ešte zachytil puk v útočnom pásme, ale podľa očí čiarového rozhodcu to tak nebolo. Je z toho ofsajd.
   
  29:56
  Matej Paločko dával od zadného mantinelu zaujímavý puk pred bránku, kde bol pripravený Richard Huna, ale presnú prihrávku nakoniec nedostal.
   
  30:27
  Stretch posunul pekne do jazdy puk Istvánovi Sofronovi, ktorý sa individuálne prepracoval až pred bránku, ale Kristín vyšiel z bránky a eliminoval toto zakončenie.
   
  31:02
  Presilovku získava tím Budapešti. Petr Ulrych dostáva dve minúty za podrazenie.
   
  31:31
  Brance Orban chcel ešte vyšperkovať akciu z pravého kruhu prihrávkou na Terbócsa, no mierilo to iba na popradské hokejky.
   
  32:02
  Terbócs zaujímavou prihrávkou hľadal Brancea Orbána. Napokon však v poslednej chvíli nesiahol na hokejku.
   
  32:32
  Popradu sa podarilo získať puk na svoje hokejky a bezpečne ho poslať preč cez všetky čiary.
   
  33:24
  Popradčania prečkali toto oslabenie bez problémov a dokázali neinkasovať. Od vlastnej bránky znovu hostia rozbiehajú novú akciu.
   
  34:04
  Ulrych si urobil menší ofenzívny výlet. Prekorčuľoval po pravom krídle, dostal sa na úroveň bránkovej čiary. Nahadzoval na Bernarda, k dorážke sa už nik nedostal.
   
  34:28
  Mercier ponúkol puk na modrú čiaru Dalhuisenovi, ktorý predviedol svoju typickú delovku. Bernard však bol opäť pripravený a bezpečne zasiahol.
   
  35:14
  Svitana prenechával puk na pravom kruhu Zagrapanovi, ktorý dával na modrú čiaru Brejčákovi, ktorý bol v pohybe. Strela popradského obrancu zamierila priamo do Bernardovej lapačky.
   
  35:34
  Matej Paločko dobre dokázal napadnúť domácu rozohrávku. Zmocnil sa puku, našiel medzi kruhmi Martina Réwaya, no ten z dobrej šance namieril iba na plexisklo.
   
  36:13
  Vylúčenie v tíme HK Poprad (Lapšanský – 2 min., hákovanie).
   
  36:47
  Klempovu krížnu prihrávku vystihol v strednom pásme Marke Zagrapan, ktorý zakončoval z ľavého kruhu. Jeho pokus však nebol presný, puk letel na zadný mantinel.
   
  37:44
  Petr Ulrych sa dostal do dobrej streleckej pozície spomedzi kruhov, no namieril to iba do Bernardovej vyrážačky. Bol to dôležitý zákrok maďarského brankára.
   
  38:52
  Poprad získava presilovú hru. Bruno Kreisz dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
   
  39:15
  Poprad okamžite vyhral vhadzovanie a rozbehol presilovku. Od modrej čiary sa podarilo vystreliť Dalhuisenovi, ale Bernard bol v zákroku jednoznačný.
   
  39:50
  Hostia mohli rozbiehať ďalšiu útočnú akciu, ale veľmi sa im to nepodarilo. Spoza Kristína začínali, skončili však na modrej čiare.
   
  40:00
  Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Macaulay – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).
   
  40:00
  Druhá tretina sa skončila.
   
  V prostrednej tretine rozhodne kamzíci prestrieľali svojho súpera a boli oveľa aktívnejší. Vyrovnať mohol Lapšanský, ale nepremenil trestné strieľanie. Stav je teda po 40 minútach rovnaký ako po 20 a je to 2:1 pre Budapešť.
   
  40:01
  Začala sa tretia tretina.
   
  40:01
  Popradčanov v úvode tretej tretiny čaká 52-sekundová dvojnásobná presilovka, keďže v závere tretiny dostal 2+2 Scott Macaulay.
   
  40:44
  Popradskí hokejisti sú nasťahovaní v útočnom pásme, Réway dobre dával od zadného mantinelu na hokejku Matúša Paločka, ktorý bol pred bránkou, no z prvej namieril iba do betónu Bernarda.
   
  41:24
  Dalhuisen nabíjal za ľavý kruh svojmu kolegovi z obrany Larkinovi, ktorý to skúsil one-timerom. Jeho delovka však bola absolútne nepresná.
   
  42:18
  Mercier čakal na prihrávku medzi kruhmi, Zagrapan sa rozhodol pre strelu z kruhu a Bernard dokázal úspešne vyraziť.
   
  42:33
  Budapeštianski hokejisti sa dokázali oslobodiť a navyše sa píska aj hra vysokou hokejkou v podaní hráčov HK Poprad.
   
  43:03
  Poprad sa opäť z obranného pásma dostal dopredu a hráči sa rozostavili v útočnej tretine
   
  43:18
  Bjalončík mierne zaváhal v obrannom pásme, Bodó dokázal zadržať rozohrávku Popradu a nazbierať zopár cenných sekúnd.
   
  43:43
  Poprad dal gól!
  Kamzíci predsa len dokázali využiť presilovku o jedného hráča. Strela od modrej čiary smerovala na zadný mantinel. Puk sa odrazil pred bránku, kde bol pripravený PETER BJALONČÍK, ktorý sa z dorážky ihneď presadil.
   
  Dnešné stretnutie sleduje 895 divákov.
   
  45:02
  Patrik Svitana opäť naštartoval novú popradskú akciu. Chcel si to prehodiť pomedzi dvoch obrancov, čo mu však veľmi nevyšlo.
   
  45:02
  Opäť budeme zvedaví na presilovú hru Popradu. Chris Bodó dostáva dve minúty za podrazenie.
   
  45:47
  Popradčania museli začínať novú akciu spoza Kristína. Kozák teraz nahadzoval puk od modrej čiary, Bernard vyrážal od seba, pri puku opäť hostia.
   
  46:22
  Réway zamieril do útočného pásma spolu s Matúšom Paločkom. V rohu klziska sa im puk nepodarilo získať a Budapešťania sa oslobodili.
   
  46:45
  Popradskí hokejisti sa nedokážu v tejto presilovke poriadne usadiť v útočnom pásme. Ďalší pokus o zisk pásma sa neskončil úspešne.
   
  47:27
  Mike Dalhuisen zazmätkoval vo vlastnej rozohrávke. Puk sa odrazil od korčule CJa Stretcha, ktorý takmer zblízka zakončil. Bolo to naozaj tesné.
   
  47:54
  Po zakázanom uvoľnení MAC Budapešť sa buly presťahuje pred zrak gólmana Andreasa Bernarda.
   
  48:17
  Daniel Brejčák to skúsil individuálne. Natlačil sa popri mantineli, namieril si to pred bránku, ale zakončil iba do Bernarda.
   
  48:31
  Poprad dal gól!
  Kamzíci otáčajú skóre stretnutia a dostávajú sa po prvýkrát do vedenia v tomto zápase. Obrovský prehľad v hre ukázal Patrik Svitana, ktorý spomedzi kruhov vrátil puk takmer na úroveň bránkovej čiary PIERREOVI-LUCOVI MERCIEROVI a ten z ťažkého uhla dokázal gólovo zakončiť.
  Asistencie: Patrik Svitana, Marek Zagrapan.
   
  49:28
  Príležitosť na vyrovnanie dostávajú domáci. Zbytočne fauloval Adam Larkin, ktorý dostáva dve minúty za podrazenie.
   
  50:14
  Prechod do útočného pásma domácich nebol bezproblémový. Matúš Paločko dokázal zastaviť puk a okamžite ho vyhodiť preč.
   
  50:37
  Popradčania vyrazili vo vlastnom oslabení do prečíslenia. Richard Huna prenechával medzi kruhmi Brejčákovi, ktorý však namieril iba do plexiskla.
   
  51:13
  Kamzíci úspešne bránia toto oslabenie. Terbócs sa nepresadil proti Ulrychovi a popradský obranca ihneď oslobodil svoj tím.
   
  51:37
  Svitana v obrannom pásme zachytil puk na svoju hokejku a počkal na čerstvých spoluhráčov zo striedačky, keďže sa už skončilo popradské oslabenie.
   
  52:38
  Dalhuisen tiež ukázal prehľad v hre a poradil si s dvojicou napádajúcich hráčov. Prehadzoval puk na krídlo Réwayovi, ktorý však už krížnou prihrávkou nikoho nenašiel.
   
  53:16
  Róbert Huna sa k puku z hokejky Bjalončíka nedostal a Poprad teda neukázal ďalšie zakončenie. Hra bola potom prerušená v strednom pásme.
   
  53:54
  Trojica Popradčanov napádala rozohrávku Budapešti a podarilo sa im pozdržať hráčov súpera.
   
  54:18
  Matej Kristín sa už zrejme rozchytal. Teraz dokázal výborne betónmi pokryť dve strely. Najprv ľavým vyrazil strelu Sofrona spoza pravého kruhu a potom aj pokus Stretcha z opačnej strany.
   
  55:28
  Popradčania sa už veľmi nemusia ponáhľať. Kamzíci teraz čakajú vo vlastnom obrannom pásme na čerstvé sily zo striedačky.
   
  55:46
  Bodó zachytil puk v strednom pásme, dostal sa po krídle do útočného pásma a strieľal spoza kruhu. Jeho pokus však nebol presný.
   
  56:14
  Macaulay v útočnom pásme bol zastavený Brejčákom. Brejčák ihneď krížom posúval puk na Zagrapan, ktorý iba jemne nahodil do pásma.
   
  56:49
  Matúš Paločko to urobil jednoducho. Presunul sa medzi kruhy a odtiaľ nahodil na Bernarda, ktorý pokryl lapačkou. Uvidíme buly v obrannom pásme MAC.
   
  57:12
  Budapešťania si situáciu výrazne komplikujú. István Terbócs odchádza za faul na Réwaya na dve minúty za podrazenie.
   
  57:54
  Popradčania vyhrali vhadzovanie v pásme a kombinujú. Svitana nastreľoval puk z pravého kruhu, o dorážku sa snažil Brejčák, ale gólman Bernard bol pripravený.
   
  58:31
  Dalhuisen posunul puk Larkinovi za ľavý kruh. Odtiaľ jeho koncovka vôbec presná nebola, Poprad však získal puk opäť.
   
  58:46
  Chris Bodó sa dostal k puku v pásme a okamžite vyhadzoval preč z obrannej tretiny. Popradu takáto hra vyhovuje.
   
  59:14
  Presilová hra Popradu sa skončila, hostia majú puk pod kontrolou v útočnom pásme a zbierajú čas.
   
  59:37
  Macaulay nahodil puk do útočného pásma a hráči Budapešti už sú v šestici!
   
  Koniec zápasu.
   
  Posledná dvadsaťminútovka napokon jasne rozhodla v prospech kamzíkov. Poprad nezačal stretnutie vôbec dobre, inkasoval dvakrát, v poslednej tretine však predviedol úspešnú hru. V 44. minúte vyrovnával Bjalončík a o zisku troch bodov pre Poprad rozhodol v 49. minúte Mercier. (21:24:50)

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Góly a asistencie: 1. Stretch (Klempa), 8. Sofron (Klempa, Stretch) – 12. Lapšanský (Matúš Paločko), 44. Bjalončík, 49. Mercier (P. Svitana, Zagrapan)


  MAC Budapešť: Bernard (Halász) – Garát, Macaulay, Carlisle, Bugár, Pozsgai, Orbán, Szücs – Orban, Terbócs, Bodó – Klempa, Stretch, Sofron – Kreisz, Majoross, Szigeti – Lakatos, Nagy, Loczi
  HK Poprad: Kristín (Vošvrda) – Brejčák, Kozák, Larkin, Dalhuisen, Erving, Ulrych, Česánek – P. Svitana, Zagrapan, Králik – Kundrik, Réway, Lapšanský – Mercier, Bjalončík, Matúš Paločko – Ri. Huna, Ró. Huna, Matej Paločko – R. Svitana

  Rozhodca: Tvrdoň, Snášel – Kacej, Rojík

  Diváci: 895