Skalica – Topoľčany 3:1 (kon.) | Spišská N. Ves – Bratislava Capitals 1:4 (kon.) | Trnava – Pov. Bystrica 1:2 (3:3 po s.n.)
Dubnica nad Váhom – Martin 1:2 (kon.) | Žilina – Levice 5:4 (kon.)
koniec
MAC Budapešť
2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
HK Poprad
Piatok 14.02.2020, 19:00Tipsport Liga (SR) • 49. kolo
Predzápasové kurzy
   
  59:37
  Macaulay nahodil puk do útočného pásma a hráči Budapešti už sú v šestici!
   
  57:12
  Budapešťania si situáciu výrazne komplikujú. István Terbócs odchádza za faul na Réwaya na dve minúty za podrazenie.
   
  50:37
  Popradčania vyrazili vo vlastnom oslabení do prečíslenia. Richard Huna prenechával medzi kruhmi Brejčákovi, ktorý však namieril iba do plexiskla.
   
  49:28
  Príležitosť na vyrovnanie dostávajú domáci. Zbytočne fauloval Adam Larkin, ktorý dostáva dve minúty za podrazenie.
   
  48:31
  Poprad dal gól!
  Kamzíci otáčajú skóre stretnutia a dostávajú sa po prvýkrát do vedenia v tomto zápase. Obrovský prehľad v hre ukázal Patrik Svitana, ktorý spomedzi kruhov vrátil puk takmer na úroveň bránkovej čiary PIERREOVI-LUCOVI MERCIEROVI a ten z ťažkého uhla dokázal gólovo zakončiť.
  Asistencie: Patrik Svitana, Marek Zagrapan.
   
  47:27
  Mike Dalhuisen zazmätkoval vo vlastnej rozohrávke. Puk sa odrazil od korčule CJa Stretcha, ktorý takmer zblízka zakončil. Bolo to naozaj tesné.
   
  45:02
  Opäť budeme zvedaví na presilovú hru Popradu. Chris Bodó dostáva dve minúty za podrazenie.
   
  43:43
  Poprad dal gól!
  Kamzíci predsa len dokázali využiť presilovku o jedného hráča. Strela od modrej čiary smerovala na zadný mantinel. Puk sa odrazil pred bránku, kde bol pripravený PETER BJALONČÍK, ktorý sa z dorážky ihneď presadil.
   
  40:44
  Popradskí hokejisti sú nasťahovaní v útočnom pásme, Réway dobre dával od zadného mantinelu na hokejku Matúša Paločka, ktorý bol pred bránkou, no z prvej namieril iba do betónu Bernarda.
   
  40:00
  Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Macaulay – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).
   
  38:52
  Poprad získava presilovú hru. Bruno Kreisz dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
   
  36:13
  Vylúčenie v tíme HK Poprad (Lapšanský – 2 min., hákovanie).
   
  35:34
  Matej Paločko dobre dokázal napadnúť domácu rozohrávku. Zmocnil sa puku, našiel medzi kruhmi Martina Réwaya, no ten z dobrej šance namieril iba na plexisklo.
   
  31:02
  Presilovku získava tím Budapešti. Petr Ulrych dostáva dve minúty za podrazenie.
   
  30:27
  Stretch posunul pekne do jazdy puk Istvánovi Sofronovi, ktorý sa individuálne prepracoval až pred bránku, ale Kristín vyšiel z bránky a eliminoval toto zakončenie.
   
  27:35
  Presilovku si zahrajú hokejisti Popradu. István Sofron dostáva dve minúty za hákovanie.
   
  25:05
  Adam Lapšanský sa pokúšal rozhýbať brankára Bernarda, následne si hokejku prehodil do pravej ruky a skúsil efektne zakončiť. Bernard však podržal betón na správnom mieste.
   
  25:05
  Adam Lapšanský sa dostal do samostatného úniku a smeroval už sám na bránku. Zakončiť síce zakončil, ale bol faulovaný, a tak je z toho nariadené trestné strieľanie!
   
  11:41
  Poprad dal gól!
  Podtatranci využívajú presilovú hru a znižujú vedenie domácich. Matúš Paločko pri mantineli vydoloval puk, posunul ho medzi kruhy ADAMOVI LAPŠANSKÉMU, ktorý namieril a veľmi jednoznačne prekonal Bernarda.
  Asistencia: Matúš Paločko.
   
  10:24
  Popradčania si vypýtali presilovú hru. Chris Carlisle dostáva dve minúty za hákovanie.
   
  09:19
  Šikovne to teraz vyskúšali kamzíci. Od zadného mantinelu dokázal Richard Huna presunúť puk pred bránku, kde bol osamotený Matej Paločko, no zblízka bekhendom trafil iba do Bernardovho betónu.
   
  07:24
  Budapešť dáva gól!
  Matej Kristín musí opäť loviť puk spoza svojho chrbta a domáci vedú dvojgólovým rozdielom. ISTVÁN SOFRON prešiel od mantinelu medzi kruhy a odtiaľ šikovnou strelou pomedzi betóny prekonal popradského brankára.
  Asistencia: Tomáš Klempa, CJ Stretch.
   
  04:38
  Presilovku získava MAC Budapešť. Matúš Paločko dostáva dve minúty za seknutie.
   
  00:29
  Budapešť dáva gól!
  Tak toto je úspešný štart pre domáci tím. Situáciu sme poriadne nevideli, ale gól sa zrodil po strele CJa STRETCHA. Stretch prešiel z rohu klziska na ľavý kruh a pomerne zblízka šikovnou prízemnou strelou prekvapil Kristína.
  Asistenciu si pripisuje Tomáš Klempa.

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Góly a asistencie: 1. Stretch (Klempa), 8. Sofron (Klempa, Stretch) – 12. Lapšanský (Matúš Paločko), 44. Bjalončík, 49. Mercier (P. Svitana, Zagrapan)


  MAC Budapešť: Bernard (Halász) – Garát, Macaulay, Carlisle, Bugár, Pozsgai, Orbán, Szücs – Orban, Terbócs, Bodó – Klempa, Stretch, Sofron – Kreisz, Majoross, Szigeti – Lakatos, Nagy, Loczi
  HK Poprad: Kristín (Vošvrda) – Brejčák, Kozák, Larkin, Dalhuisen, Erving, Ulrych, Česánek – P. Svitana, Zagrapan, Králik – Kundrik, Réway, Lapšanský – Mercier, Bjalončík, Matúš Paločko – Ri. Huna, Ró. Huna, Matej Paločko – R. Svitana

  Rozhodca: Tvrdoň, Snášel – Kacej, Rojík

  Diváci: 895