Den 2: Bílý tým (Prostějov) – Žlutý tým (Spoje) 16:8 (kon.) | Den 2: Modrý tým (I.ČLTK) – Červený tým (Sparta) 13:15 (kon.)
koniec udalosti
Den 2: Modrý tým (I.ČLTK) – Červený tým (Sparta)

13:15

cz Piatok 03.07.2020, 10:00 • Tenisový areál Štvanice, Praha • Tenis – Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA

14:15
    Od nás je to pro tuto chvíli vše. Děkujeme za pozornost a u tenisu zase někdy na viděnou. (14:15:58)

14:15
    Čtvrtý díl TOP ligy Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta je na programu zase příští týden, konkrétně ve dnech 9. a 10. července. Modrý tým bude na Štvanici hostit tentokrát žlutý tým ze Spojů, jenž stále čeká na první výhru. Červení přivítají na Spartě bílý Prostějov, jenž je v soutěži stoprocentní.

14:13
    Červený tým si tak v Barvách pro budoucnost připisuje druhou výhru, modrý tým zůstává na jedné.

14:11
    Na závěr si tedy zrekapitulujme duely, které se dnes odehrály.

14:10
    Je to skutečně tak. K závěrečným čtyřhrám už nedošlo, stejně jako nenastoupil ke dvouhře Filip Hanzelín. V oficiálním zápise je uveden jako vítěz červený tým Sparty, a to při skóre 15:13 na zápasy.

14:07
    Program druhého hracího dne na pražské Štvanici skončil.

13:57
    Podle posledních informací je ve hře možnost, že se kapitáni obou výběrů Petr Vaníček a Daniel Vacek dohodnou už další zápasy nehrát a sérii předčasně ukončit. Čekáme na potvrzení z místa konání.
    Bližší informace o Barvách pro budoucnost i s ohlasy vybraných aktérů na webu Tenisového světa.

13:15
    Jonáš Forejtek po výhře nad Markem Řeháčkem: „Po včerejšku jsem byl unavenější. První set jsem hrál dobře. Marek mě nechal hrát forhend, takže jsem ho tlačil. Ve druhém setu jsem měl brejk, pak jsem ale dělal zbytečné chyby a začal jsem kazit. On se rozehrál, ale naštěstí jsem to zvládl uhrát na 7:5.“

13:07
    Šestnáctiletá Barbora Palicová potvrdila roli velké papírové favoritky a dopřála o rok mladší krajance Viktorii Hažmukové jen tři gemy (6:0, 6:3). Červenému týmu v tuto chvíli schází k celkovému vítězství už jen jeden vyhraný mač.

13:04
    A další bod pro I.ČLTK! Jonáš Forejtek porazil Marka Řeháčka 6:0 a 7:5. Druhý set byl o poznání vyrovnanější, Řeháček se zvedl na servisu a vedl 5:4. Pak ale prohrál tři gemy v řadě.

12:51
    Červený tým se k pomyslnému mečbolu nedostává. Vítek Horák (modrý tým) dokonal v supertiebreaku obrat proti Filipu Apltauerovi a snížil po výhře 4:6, 6:4 a 10:6 na 8:13.

12:40
    Supertiebreak se bude hrát také v utkání mezi Vítkem Horákem a Filipem Apltauerem. Apltauer dokázal dvakrát na ztracená podání ihned odpovědět, po brejku za stavu 4:5 už ale možnost nedostal. I Horák tak vyhrál set poměrem 6:4.

12:36
    Viktor Sklenka zvládl přetahovanou s Josefem Truhlářem. Ten měl za stavu 9:8 v rozhodujícím supertiebreaku mečbol, pak ale vyhrál tři body v řadě "červený" Sklenka. Sparta je velmi blízko výhře v celé sérii.

12:25
    Jonáš Forejtek nedal v úvodní sadě Marku Řeháčkovi šanci. Tenista z páté stovky světového žebříčku nadělil protivníkovi kanára.

11:55
    Další bod by mohl na konto Sparty přidat Filip Apltauer, jenž získal první sadu proti Vítku Horákovi poměrem 6:4.

11:55
    Po včerejší výhře nad Hažmukovou uspěla Tereza Valentová také dnes. Vítězka nedávného áčkového turnaje starších žaček v Karlových Varech porazila Katrin Pávkovou 7:6 a 6:1. Červený tým jde do pětibodového trháku.

11:46
    Barbora Miklová po vydřeném vítězství před televizními kamerami: „Necítila jsem se moc dobře, a to po zdravotní stránce, ani z toho, že se hraje na centru. Kurt byl po včerejším dešti hrbatý, skákalo to. Celý zápas jsem se do toho dostávala, lépe jsem se cítila až v tom supertiebreaku. Jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo.“

11:44
    Darja Vidmanová vedla v supertiebreaku 6:5, pak ale prohrála pět výměn v řadě. Z výhry 3:6, 6:3 a 10:6 se tak na malém centrálním dvorci raduje Barbora Miklová, resp. červený tým. Ten tak rázem opět vede o čtyři body.