Den 2: Modrý tým (I.ČLTK) – Žlutý tým (Spoje) 16:8 (kon.) | Den 2: Červený tým (Sparta) – Bílý tým (Prostějov) 4:21 (kon.)
koniec udalosti
Den 2: Červený tým (Sparta) – Bílý tým (Prostějov)

4:21

cz Piatok 10.07.2020, 10:00 • TK Sparta Praha • Tenis – Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA

Pro dnešek už je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek dne. Na viděnou. (15:14:21)

Další díl TOP ligy Barvy pro budoucnost se uskuteční za dva týdny, konkrétně ve dnech 23. a 24. července. Červený tým bude hrát na Spojích se žlutým týmem, který dosud ještě nevyhrál. Dosud neporažený bílý tým pak bude v Prostějově hostit modrý tým.

Na závěr si shrňme ještě jednou všechny páteční výsledky.

Filip Apltauer (-) – Ondřej Válek (-) 3:6, 6:7(1)
    Matthew Donald (-) – Jiří Lehečka (617.) 4:6, 0:6
    Vít Kalina (-) – Dalibor Svrčina (858.) 6:3, 2:6, 2:6
    Kristýna Lavičková (-) – Anna Sisková (567.) 2:6, 4:6
    Barbora Palicová (-) – Brenda Fruhvirtová (-) 6:0, 2:6, 7:6(5)
    Patricie Kubíková (-) – Linda Nosková (1094.) 3:6, 3:6
    Martin Krumich (1089.) – Jiří Veselý (65.) 3:6, 5:7
    Marek Řeháček (-) – David Poljak (463.) 6:4, 2:6, 0:6
    Michael Vrbenský (405.) – Zdeněk Kolář (229.) 6:3, 4:6, 2:6
    Lucie Havlíčková (-) – Linda Fruhvirtová (809.) 1:6, 6:2, 4:6

Bílý tým povolil v pátek červenému týmu jen jediný bod a vyhrál suverénně 21:4 na zápasy! I po čtyřech dílech TOP ligy Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta je tak Prostějov v soutěži stoprocentní. Červený tým má na kontě dvě vítězství, stejně jako po dnešku modrý tým.

15:05
    Program druhého hracího dne v areálu TK Sparta Praha skončil.

15:05
    Hodně divoký třetí set mají za sebou Lucie Havlíčková s Lindou Fruhvirtovou. Obě dívky ztrácely jedno vlastní podání za druhým, až do stavu 5:4 pro Fruhvirtovou, která v posledním desátém gemu doservírovala zápas čistou hrou. Starší ze sester Fruhvirtových tak zvítězila 6:1, 2:6 a 6:4.

14:45
    Stejně jako na Štvanici se ani na Spartě v pátek žádné čtyřhry konat nebudou. Duel mezi Havlíčkovou a Fruhvirtovou je tak dnes tím posledním. Blíže k vítězství má ve třetím setu Fruhvirtová, jež vede 3:2 a podává.

14:20
    Hraje se tak už jen poslední dnešní dvouhra. A hrát se ještě nějakou chvíli bude. Lucie Havlíčková, jež v úvodním setu uhrála jen jediný gem, totiž zabrala a dostala Lindu Fruhvirtovou po výhře 6:2 do třetího dějství. To si obě patnáctileté dívky střihnou klasickým způsobem.

14:16
    Obratem se blýskl po prohrané první sadě rovněž David Poljak, jenž dorazil Marka Řeháčka kanárem. Po favoritově výhře 4:6, 6:2 a 6:0 získal bílý tým jubilejní dvacátý bod.

14:07
    U konce je rovněž dvou a půl hodiny trvající střetnutí mezi Michaelem Vrbenským a Zdeňkem Kolářem. Lépe do něj vstoupil domácí tenista, jenž před měsícem opanoval turnaj O pohár prezidenta ČTS, vedení ale neudržel. Kolář si vynutil třetí set, v němž držel Vrbenský krok pouze do stavu 2:2. Seniorský reprezentant nakonec zvítězil 3:6, 6:4 a 6:2.

13:54
    I za rozhodnutého stavu navyšují bílí svůj náskok, i když v tomto případě se ani nic jiného nečekalo. Jiří Veselý splnil úlohu jasného favorita a porazil srdnatě hrajícího Martina Krumicha za hodinu a 33 minut 6:3 a 7:5. Nutno říci, že sedmnáctiletý Krumich vedl ve druhém setu 5:4 a měl při podání Veselého dva setboly, česká jednička ale stav 15:40 otočila, aby v následujícím gemu sama "kradla" servis soupeře čistou hrou. Posléze už Veselý duel dopodával do zdárného konce. Krumich se za svůj výkon rozhodně stydět nemusí.

13:41
    Linda Fruhvirtová zatím svou sestru nenapodobuje a roli favoritky zvládá skvěle. V úvodním setu dopřála v souboji patnáctiletých tenistek Lucii Havlíčkové jeden získaný gem. Na servisu zatím nečelila hráčka Prostějova ani jednomu brejkbolu.

13:40
    Řeháček s Poljakem si střihnou třetí set, a to jeho klasickou verzi. Favorit v barvách bílého týmu ve druhé sadě zabral a povolil Řeháčkovi pouhé dva gemy.

13:21
    Marek Řeháček je zatím v souboji s Davidem Poljakem překvapivě lepším hráčem. Tenista červeného týmu získal první set za 51 minut poměrem 6:4. V tom druhém bude nicméně muset dotahovat manko rychlého brejku.

13:14
    Zdeněk Kolář si vynutil rozhodující set, který se bude hrát klasickým způsobem na šest vítězných gemů. Český reprezentant ve druhé sadě první brejk za stavu 3:1 nepotvrdil, Michaela Vrbenského ale zaskočil v desáté hře, kdy si na příjmu vypracoval náskok 40:0 a skrze druhý setbol dějství ukončil.

12:58
    Hodně zajímavou konfrontaci dnes podstupuje sedmnáctiletý Martin Krumich. Tenista červeného týmu vzdoruje české jedničce Jiřímu Veselému. V prvním setu se Krumich dokázal dotáhnout ze stavu 1:5 na 3:5 a 40:15, dvojici brejkbolů na příjmu ale mladík nevyužil, a tak putoval set po výsledku 6:3 na konto favorita.

12:47
    Téměř tři hodiny spolu zápasily v úmorném vedru šestnáctiletá Barbora Palicová a o tři roky mladší Brenda Fruhvirtová. Palicová vyhrála prvních osm gemů v řadě a vedla už 6:0 a 2:0, pak ale získala získala sedm her v řadě pro změnu favorizovaná Fruhvirtová. Ta vedla ve třetím setu 4:2, po dvou ztracených servisech v řadě ale za stavu 4:5 podávala na ukončení duelu protivnice. Ta neproměnila mečbol, a tak se se hrálo dále. Rozhodnout nakonec musel vyrovnaný tiebreak, v němž se z vydřeného vítězství 6:0, 2:6 a 7:6(5) nakonec radovala domácí Palicová. Třetí sada trvala hodinu a půl!

12:35
    Už 84 minut trvá třetí sada mezi Barborou Palicovou a Brendou Fruhvirtovou, která dospěla do rozhodujícího tiebreaku! To je boj!

12:33
    Michael Vrbenský získal poměrem 6:3 úvodní sadu nad Zdeňkem Kolářem. Stačil mu k tomu jediný brejk z šestého gemu. Kolář měl za stavu 5:3 brejkbol a možnost vrátit se do hry, ten ale nevyužil.