Poľsko – Rumunsko 24:28 (kon.) | Česko – Rusko 22:24 (kon.) | Nemecko – Nórsko 23:42 (kon.)
Španielsko – Švédsko 23:23 (kon.) | Holandsko – Srbsko 25:29 (kon.)
Holandsko
25:29 (15:9)
Srbsko
cz Sobota 05.12.2020, 20:30Majstrovstvá Európy žien • Skupina C

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (22:04:45)

Nizozemsko – Srbsko 25:29 (15:9)
    Nejvíce branek: Snelderová 5, Van Der Heijdenová 4, Abbinghová 4/2 – Krpezová-Slezaková 10/5, Janjuševićová 4, Stoiljkovićová 3. Rozhodčí: Alpaidzeová, Berezkinová (obě RUS). Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/6. Vyloučení: 4:1.

Takový výsledek nikdo nečekal. Srbsko prohrávalo po poločase o šest branek, nakonec vyhrálo o čtyři. Nizozemsko v poslední čtvrtině zápasu úplně odpadlo, dostalo se pod těžkou deku a již se z bahna nevyhrabalo. A to navíc balkánský celek před začátkem turnaje musel řešit potíže s koronavirem.

Konec zápasu. (25:29)
    60
    Nikolićová (SRB) zaznamenala devětadvacátou srbskou branku. Srbsko bude brát vítězství z tohoto souboje, ve kterém Nizozemsko plnilo roli jasného favorita. (25:29)
    59
    Tohle je zřejmě poslední hřebíček do rakve Nizozemek, o kterou se teď postarala Stoiljkovićová (SRB). Parádní obrat, opravdu parádní! (25:28)

59
    Nizozemsko mizerně rozehrálo! Srbsko tak bude u míče, a to zhruba jen minutu a půl před koncem. (25:27)
    58
    Lavková (SRB) se s pomočí teče gólově prosadila! Že by tohle byl klíčový moment utkání? (25:27)

58
    Oddechový čas pro hosty. (25:26)
    57
    Zužitkovaný brejk. Na jejím konci byla van Weteringová (NED). (25:26)

57
    Brankářky Srbska, hlavně Risovićová (SRB), doslova září. Právě ona dopomohla Srbkám k tomuhle obratu. (24:26)
    56
    Radosavljevićová (SRB) navyšuje náskok Srbska na dva góly. Čas se krátí, Nizozemsko musí zabrat, aby manko ještě dohnalo. (24:26)

56
    Abbinghová (NED) nepoměnila sedmičku! Nizozemsko je i nadále pod dekou. (24:25)
    56
    Lavková (SRB) navrací vedení na stranu Srbek. (24:25)
    55
    Van Der Heijdenová (NED) bleskově odpověděla na proměněnou sedmičku soupeřek. (24:24)
    55
    Krpezová-Slezaková (SRB), to je jistota na poli sedmiček. Srbky jdou opět do vedení. (23:24)
    54
    Konečně! Nizozemsko skórovalo. Z křídla zacílila přesně van Weteringová (NED). (23:23)

53
    Oddechový čas pro hosty. (22:23)

51
    Nizozemsku se vůbec nedaří. Ztroskotává jak v útoku, tak v obraně. Hodně dlouho nevsítilo gól. A je pod hodně těžkou a chlupatou dekou. Téměř vyhraný zápas má opravdu pořádně dramatickou zápletku. (22:23)