Anglicko – Chorvátsko 1:0 (kon.) | Rakúsko – S. Macedónsko 3:1 (kon.) | Holandsko – Ukrajina 3:2 (kon.)
Holandsko
3:2 (0:0)
Ukrajina
Nedeľa 13.06.2021, 21:00 • Johan Cruijff Arena, Amsterdam (Holandsko) • Majstrovstvá Európy • Skupina C

Zápas dvoch rozdielnych polčasov je úspešne za nami. Po bezgólovom prvom dejstve išli z ničoho nič domáci do dvojgólového vedenia. Už-už to vyzeralo, že si Holanďania udržia pohodlné vedenie, ale Ukrajina domácich dokonale zaskočila. Dumfries nepremenil v prvom polčase dve gólové šance, ale napokon sa tesne pred koncom riadneho hracieho času predsa dočkal. Dnes sme vo všeobecnosti sledovali azda najlepší zápas šampionátu. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (22:53:32)

90+5

90+4
    Holanďania zahrali priamy kop nakrátko, aby podržali loptu a získali tak sekundy.

90+3
    Žltú kartu dostáva Serhij Sydorčuk (Ukrajina).

90+2
    Luuk de Jong bol faulovaný zhruba desať metrov od šestnástky Ukrajiny.

90+1
    Striedanie v tíme Holandsko: z ihriska odchádza Memphis Depay, prichádza Donyell Malen.

90
    Nad rámec dnešného zápasu sa bude hrať ešte päť minút.

89
    Ukrajinci teraz z posledných síl predvádzajú vysoký pressing. Nemajú totižto už čo stratiť.

88
    Striedanie v tíme Holandsko: z ihriska odchádza Wout Weghorst, prichádza Luuk de Jong.
    Striedanie v tíme Holandsko: z ihriska odchádza Jurriën Timber, prichádza Joel Veltman.

87
    Frankie de Jong to spravil teraz šalamúnsky. Získal autové vhadzovanie a s ním aj cenné sekundy.

86
    Dámy a páni! Toto je zápas! Stále nie je koniec, a preto by som Ukrajinu ešte neodpisoval.
    85. Denzel Dumfries (NED) - 3:2

85
    Holandsko dalo gól!
    Gól strelil DENZEL DUMFRIES. Ten sa zavesil do vzduchu na hranici pokutového územia a zakončením k tyčke prinavracia svojmu tímu vedenie!

84
    Tlak Holandska sa zvyšuje. Čas je však neúprosný.

83
    Ťažisko hry sa presunulo na polovičku Ukrajiny, kde sú pri lopte domáci.

82
    Domáci sa dožadovali rohového kopu, ale ich prosby neboli vyslyšané.

81
    Pri lopte sú už domáci, ktorí kombinujú na polovičke súpera.

80
    Toto sú mi veci! Na ťahu sú opäť domáci, ktorí majú niečo cez desať minút na to, aby strhli vedenie opäť na svoju stranu.

Matúš Macháč

Góly: 52. Wijnaldum, 58. Weghorst, 85. Dumfries – 75. Jarmolenko, 79. Jaremčuk

Karty:   90+3. Sydorčuk (UKR)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:6.
    Holandsko: Stekelenburg – J. Timber (88. Veltman), de Vrij, Blind (64. N. Aké) – Dumfries, de Roon, Wijnaldum (C), F. de Jong, van Aanholt (64. Wijndal) – Weghorst (88. L. de Jong), Depay (90+1. Malen).
    Náhradníci: Krul, Bizot – Veltman, N. Aké, Wijndal, S. Berghuis, L. de Jong, Klaassen, Gravenberch, Malen, Koopmeiners, Gakpo.

Ukrajina: Buščan – O. Karavajev, Zabarnyj, Matvijenko, Mykolenko – Zinčenko – Jarmolenko (C), Sydorčuk, Malinovskyj, Zubkov (13. Marlos, 65. Šaparenko) – Jaremčuk.
    Náhradníci: Pjatov, Trubin – Sobol, Kryvcov, Stepanenko, Šaparenko, Marlos, Makarenko, Besedin, Tymčyk, Popov, Dovbyk.

Rozhodca: Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp (vš. GER) – Bartosz Frankowski (POL) – Marco Fritz (GER)