Trenčín – Senica 3:3 (kon.) | L. Mikuláš – Pohronie 5:1 (kon.) | Michalovce – Zlaté Moravce 2:1 (kon.)
Ružomberok – Dunajská Streda 1:2 (kon.)
MFK Ružomberok
1:2 (0:1)
DAC 1904 Dunajská Streda
Sobota 18.09.2021, 18:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga • 8. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

V centre dolného Liptova budeme sledovať zápas ôsmeho kola Fortuna ligy medzi Ružomberkom a Dunajskou Stredou.

Hostia z Dunajskej Stredy minulý víkend privítali na svojom štadióne Slovan Bratislava. Skóre zaujímavého súboja otvoril v 72. minúte peknou strelou z väčšej vzdialenosti András Schäfer a poslal DAC do vedenia. Belasí však nenechali domácich dlho čakať na svoju odpoveď a už po dvoch minútach vyrovnal Jaromír Zmrhal na konečných 1:1. Za zmienku stojí aj skutočnosť, že duel v dnešnej dobe, kedy organizátori podujatí musia dodržiavať prísne protipandemické opatrenia, sledovala priamo na štadióne veľmi pekná návšteva 7 144 divákov.

Dunajská Streda doteraz získala deväť bodov a v neúplnej tabuľke Fortuna ligy jej patrí priebežná šiesta pozícia. Má o bod viac ako siedmy Ružomberok a ôsma Sereď. Naopak, na piatu Senicu a štvrtý Trenčín stráca tri body.

Domáci Ružomberok sa v uplynulom kole najvyššej súťaže predstavil v Zlatých Moravciach. Stretnutie sa pre Liptákov vyvíjalo priam ideálne. Od úvodu mali hernú prevahu, ktorú korunovali gólmi v 39. minúte Martin Regáli a v 56. minúte Dalibor Takáč. ViOn sa však napriek dvojgólovému náskoku súpera nevzdal. V 71. minúte znížil Karol Mondek a po dvanástich minútach vyrovnal Matúš Čonka na konečných 2:2. Liptáci sa tak po nevydarenom závere stretnutia museli uspokojiť s bodom. Chuť si mohli aspoň čiastočne napraviť v stredu, kedy postúpili cez Kysucké Nové Mesto do štvrtého kola Slovnaft Cupu. Ruža po dvoch góloch Adama Brenkusa a jednom presnom zásahu Alexandra Mojžiša, Tihomira Kostadinova, Martina Rymarenka a Tomáša Kubíka zvíťazila na Kysuciach 6:0.

Ružomberok si na svoje konto doteraz pripísal osem bodov a nachádza sa na priebežnej siedmej priečke. Rovnaký bodový zisk patrí aj ôsmej Seredi. Na šiestu Dunajskú Stredu stráca jeden bod. Oproti spomínaným tímom má stále k dobru preložený domáci zápas tretieho kola so Slovanom Bratislava.

Aktuálni tabuľkoví susedia sa v minulej sezóne stretli trikrát, pričom spokojnejší mohli byť hráči Dunajskej Stredy. Futbalisti zo Žitného ostrova počas uplynulej jesene najskôr doma zvíťazili nad Liptákmi 3:2 a následne remizovali pod Čebraťom 1:1. Zatiaľ posledné vzájomné meranie síl sa uskutočnilo v Slovnaft Cupe, keď v jarnom štvrťfinále na neutrálnej pôde vo Zvolene vyhrala Dunajská Streda nad Ružomberkom 3:1, čím mu oplatila vyradenie v semifinále pohárovej súťaže z ročníka 2019/20.

-9
    Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo (C), Mojžiš, Madleňák – Luterán, Kochan – Rymarenko, Takáč, Regáli – Gerec.

Náhradníci: Frühwald – Tancík, Kostadinov, Zsigmund, Múdry, Selecký, Brenkus, Ďungel, Luka.

DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Brunetti, Beskorovajnyj, Davis (C) – Andzouana, Schäfer, Dimun, Lamkel Zé – Hahn, Sharani.

Náhradníci: Vantruba – Muhamedbegovic, Fábry, Cigaņiks, Szendrei, Njie, Verlinden, Krstović, Nebyla.

Rozhodca: Prešinský – Pozor, Ádám.

-5
    Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v žlto-modrých a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

-4
    Predstavitelia domáceho klubu odovzdávajú pamätný dres s číslom tristo Jánovi Maslovi za jubilejný počet štartov vo Fortuna lige.

-2
    Žiaľ prichádza aj smutná informácia o úmrtí bývalého ružomberského brankára Alojza Melichera, ktorého si všetci prítomní uctili minútou ticha. Rodine aj pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Po faule v strede ihriska majú loptu hostia.

2
    Lamkel Ze našiel centrom z ľavej strany v šestnástke Andzouana, ktorého hlavičku Maslo riskantne odvrátil na žrď vlastnej brány a následne ju odkopáva na rohový kop.

3
    Roh si hostia zopakovali, poslali loptu na bližšiu žrď a Liptáci ju odvrátili na ďalší roh, po ktorom sa už ubránili.

5
    Andzouana chcel centrovať z pravej strany, Kochan blokuje jeho center na ďalší rohový kop.

6
    Davis poslal loptu od rohovej zástavky na vzdialenejšiu žrď, kde ju berie do náručia Krajčírik.

7
    Takáč si vylepšil pozíciu a vystrelil k bližšej žrdi. Jedlička vyráža jeho strelu na rohový kop.

7
    Na center najlepšie vyskočil Maslo, ale loptu nezasiahol podľa svojich predstáv a tak neohrozil bránu.

9
    Blackman sa šikovne zvŕtal v pravom rohu útočnej polovice, kde sa snažil vyškoliť dvoch ružomberských obrancov a dostať sa do veľkého vápna, čo sa mu napokon napriek veľkému úsiliu nedarí.

12
    Sharani sa snažil preniknúť stredom ihriska do veľkého vápna, to sa mu nedarí, ale nakoniec získava rohový kop.

13
    Dunajská Streda dala gól!
    Po rohovom kope sa lopty napokon zmocnil YHOAN ANDZOUANA , ktorý namieril k žrdi a prepálil všetko čo mu stálo v ceste. DAC vyhráva v Ružomberku 1:0!

14
    Balckman v strede ihriska fauluje Regáliho, loptu budú mať Ružomberčania.

16
    Ružomberok krátko na to získal priamy kop. Na Takáčov strieľaný center vyskakovali dvaja jeho spoluhráči a lopta napokon zapadla tesne vedľa vzdialenejšej žrde.

18
    Od úvodu stretnutia o sebe dávajú vedieť fanúšikovia obidvoch klubov, ktorí vytvárajú výbornú atmosféru. Spokojnejší zatiaľ môže byť sektor hostí.

20
    Po faule v strede ihriska budú mať loptu na svojich kopačkách domáci hráči.

21
    Regáli sa snažil niečo vymyslieť po ľavej strane ihriska, ale jeho ofenzívnu snahu zastavuje ofsajdový verdikt.

21
    Sharani strieľa z vnútra veľkého vápna vysoko nad brvno.

23
    Mojžiš sa pekne uvoľnil na ľavej strane a po peknom prieniku našiel spoluhráča pred bránou, tomu však zakončenie vôbec nevychádza.

25
    Regáli to skúsil z ľavej strany z veľmi ťažkého uhla, ale jeho strela si nenachádza cestu medzi žrde.

26
    Schäfer poslal center do domáceho veľkého vápna. S pred brány ho však odhlavičkoval Madleňák.

28
    Blackman sa opäť snažil presadiť cez domácu defenzívu v pravom rohu veľkého vápna domáceho celku, ale Liptáci ho nepustili k ohrozeniu brány.

30
    Takáč preniesol hru na ľavú stranu, kde jeho center zachytil Rymarenko a chcel prihrávať pred bránu, lenže jeho prihrávku hostia blokujú na rohový kop.

31
    Ružomberčanom sa po rohovom kope nepodarilo ohroziť bránu.

31
    Sharani sa teraz dostával do veľmi zaujímavej šance, ale stál mimo hry.

32
    Na opačnej strane sa Regáli rútil na Jedličku, ktorý vyrazil jeho strelu.

33
    Hostia posielajú center z pravej strany do veľkého vápna Ružomberka a Hahn len tesne míňa loptu úplne voľný pred Krajčírikom. Domáci gólman ju následne ukryl v náručí.

35
    Regáli teraz bojovnosťou v ľavom rohu útočnej polovice vybojoval zdanlivo stretnú loptu, ktorú posunul ďalej, no jeho spoluhráčom sa nedarí prekvapiť pripravenú defenzívu hostí presnejšou prihrávkou.

38
    Lamkel Ze sa preštrikoval cez domácu defenzívu až k strele z vnútra veľkého vápna, lenže namieril nad brvno.

39
    Luterán vystrelil spoza veľkého vápna a jeho pokus letí vysoko nad brvno.

40
    Takáč vystrelil z hranice veľkého vápna tesne nad brvno.

41
    Gerec išiel z ľavej strany na bránu, ale celý rozruch na štadión bol zbytočný, pretože akciu zastavuje ofsajdový verdikt.

43
    Na pravej strane bol znova aktívny Blackman, domáci si ho aj tentokrát postrážili.

45
    Po súboji potreboval Maslo ošetrenie, v hre by mal pokračovať.

45
    Madleňák našiel v šestnástke Regáliho, ktorého strelu vo veľkej šanci vyráža Jedlička.

45
    Prvý polčas sa skončil.

V prvom polčase sme videli šance na obidvoch stranách, ale gól padol zatiaľ len jeden a postaral sa oň v 13. minúte po rohovom kop Yhoan Andzouana. Dunajská Streda tak po prvom polčase vyhráva nad Ružomberkom 1:0.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Zuberu Sharani, prichádza Nikola Krstović.

48
    Hostia zahrali na útočnej polovici rukou a tak sa končí ich ofenzívna snaha.

49
    Dunajská Streda získala priamy kop z väčšej vzdialenosti.

50
    Center napokon doplachtil až k Schäferovi, ktorý zoči-voči Krajčírikovi poslal loptu tesne vedľa bližšej žrde.

52
    Regáli prebral prihrávku na ľavom krídle a poslal loptu do šestnástky, kde ju však zachytáva Schäfer.

53
    Po faule v strede ihriska budú mať loptu domáci hráči.

54
    Fabišov center z pravej strany nenašiel adresáta a preletel celým pokutovým územím hostí.

55
    Takáč v šanci vystrelil z vnútra šestnástky na bránu, jeho strelu vyráža Jedlička.

56
    Gerec teraz prenechal loptu Takáčovi a ten strieľa z vnútra veľkého vápna spoza obrancov mimo brány.

57
    Regáli svojou aktivitou vybojoval rohový kop pre Ružu.

58
    Po tejto štandardnej situácii sa hostia ubránili.

58
    Lamkle Ze vystrelil z vnútra domácej šestnástky spoza obrancov mimo vzdialenejšieho horného rohu ružomberskej brány.

59
    Ružomberok získal priamy kop.

61
    Takáč zvolil prihrávku na voľného Mojžiša, ktorého strela tesne míňa žrď.

61

62
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Dalibor Takáč, prichádza Tihomir Kostadinov.

62
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Oliver Luterán, prichádza Marek Zsigmund.

63
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza János Hahn, prichádza Andrejs Cigaņiks.

63
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Yhoan Andzouana, prichádza Sainey Njie.

63
    Center Kostadinova z priameho kopu odvracia obrana.

64
    Z následného protiútoku dáva gól DIDIER LAMKEL ZÉ a mužstvo z juhu Slovenska vyhráva pod Čebraťom 2:0!

66

67
    Ružomberok dal gól!
    Po priamom kope nastal obrovský závar v šestnástke hostí a loptu upratal do siete JÁN MASLO!

71
    Domáci po góle opäť cítia šancu niečo spraviť s výsledkom. Ich ofenzívna aktivita sa teraz končí strelou Kochana spoza šestnástky. Tá však letí mimo brány.

73
    Krstović sa snažil domácim znepríjemniť rozohrávku, ale domáci hráči si dali pozor.

74
    Liptáci si teraz vpredu počínajú nedovolene a loptu bude mať Dunajská Streda.

75
    Domáci hráči sa dopúšťajú ďalšieho nedovoleného zákroku, teraz v strede ihriska.

75
    Regáli potiahol domáci útok po pravom krídle, hostia ho ale nepustili do šance.

77
    Lamkel Ze išiel na bránu, no jeho útok zastavuje ofsajdový verdikt, čo sa hráčovi hostí veľmi nevidí.

78
    Žltú kartu dostáva Cesar Rodolfo Blackman (DAC 1904 Dunajská Streda).

79

79
    Center Kostadinova končí v Jedličkovom náručí.

80
    Dunajská Streda si po súboji na kraji domácej šestnástky pýtala jedenástku, nasleduje rohový kop hostí.

81
    Po rohovom kope si hostia počínajú nedovolene a strácajú loptu.

81
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Didier Lamkel Zé, prichádza Ákos Szendrei.

83
    Dnešné stretnutie sleduje 785 divákov.

86
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Matej Kochan, prichádza Adam Brenkus.

87
    Ružomberok získal rohový kop.

88
    Brenkusov center preletel šestnástkou, ale nenašiel adresáta.

88
    Kostadinov vnikol do veľkého vápana a pohotovo vystrelil, lenže z uhla vo veľkej šanci míňa bránu.

89
    Na opačnej strane Szendrei mohol definitívne uzavrieť zápas, lenže strieľa tesne vedľa vzdialenejšej žrde.

90
    Hostia držia hru v ľavom rohu útočnej polovice a čas hrá teraz v ich prospech.

90+1
    Nadstavovať sa budú ešte tri minúty.

90+1
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda: z ihriska odchádza Nikola Krstović, prichádza Ahmet Muhamedbegovic.

90+2
    Hostia si postrážili domácu dlhú prihrávku na ľavom krídle a nasleduje Jedličkov odkop.

90+3

V druhom polčase najskôr Lamkel Zé zvýšil náskok Dunajskej Stredy, krátko na to síce Ján Maslo znížil, ale jednogólový náskok už hostia nepustili z rúk a Dunajská Streda víťazí v Ružomberku 2:1.

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch. (20:11:29)