Boston – Philadelphia 3:2 (kon.) | Tampa Bay – Vancouver 4:2 (kon.) | Carolina – Columbus 0:6 (kon.)
Detroit – Winnipeg 0:3 (kon.) | NY Islanders – NJ Devils 3:2 (kon.) | St. Louis – Seattle 2:1 (kon.)
Nashville – Buffalo 1:4 (kon.) | Chicago – Montreal 3:2 (po pr.) | Calgary – Ottawa 1:4 (kon.)
LA Kings – Pittsburgh 6:2 (kon.) | San Jose – NY Rangers 0:3 (kon.)
Boston Bruins
3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Philadelphia Flyers
cz Piatok 14.01.2022, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Skončilo nám utkání mezi Bostonem a Philadelphií. Zápas si podmanil David Pastrňák, který všechny tři branky svého celku vstřelil. První dva góly přišly velmi brzy, a to ve 2. a 6. minutě. Philadelphia sice ve druhé části díky Camu Atkinsonovi a Joelu Farabeemu srovnala, avšak hned následně se v přesilové hře pět na tři trefil znovu Pastrňák. Ve třetí třetině dlouho dominoval Boston, jenže závěr i díky přesilovkám patřil Flyers. Medvědi se štěstím a také díky výtečnému Raskovi vedení uhájili, Letce přemohli 3:2.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:53:43)

59:51
    Tohle už Boston přežije. Urho Vaakanainen posunul kotouč do bezpečné zóny, takže je rozhodnuto!

59:22
    David Pastrňák vysoko napadal po vyhození kotouče. Málem se mu podařilo vsítit čtvrtý gól.

58:57
    Teď už však Letci znovu kombinují v pásmu Bruins. Rask zatím odolává.

58:34
    Pro puk se musí dozadu vracet kapitán Claude Giroux. Philadelphia už nemá tolik potřebný tlak.

58:05
    Chytré vyhození Coyla tentokrát dopadlo tak, že icing se pískat nemusel.

57:38
    Rána Girouxe ze strany byla zastavena bruslemi domácích. Ani tentokrát Boston nevystřídá, poněvadž Bergeron vyhodil na icing. Kapitán Bostonu se snažil trefit odkrytou klec.

57:12
    Boston se dostal pod velký tlak, ale pomohl si vyhozením puku na zakázané uvolnění.

56:41
    Rask předvedl velmi důležitý zákrok, následně Smith vyhodil hrací předmět do neutrální zóny.

56:18
    Už teď to hosté zkouší bez brankáře. Podaří se jim vyrovnat?

56:00
    Do konce třetí třetiny už zbývají jen a pouze čtyři minuty. Čas se Letcům zatraceně krátí.

55:39
    Kupředu se tlačil DeBrusk, jenž ale proti dvěma zadákům Philadelphie neuspěl.

55:15
    Složité chvíle Boston přečkal bez inkasování. Domácí jsou v plném počtu!

54:35
    Tvrdá rána Provorova od modré čáry zapadla těsně nad břevno. Hned po ní přišel další odpal až k Hartovi.

54:13
    Domácí už jsou ve čtyřech. Vzápětí vyhodili puk přes všechny čáry.

54:02
    Čtyři sekundy před koncem přesilovky pět na tři se před brankovištěm nezorientoval James van Riemsdyk zrovna nejlépe. Tuukka Rask přikryl puk pod lapačkou.

53:46
    Přišla střela z pravého kruhu, která ale byla posunuta za bránu.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 2. Pastrňák (Haula, T. Hall), 6. Pastrňák (B. Marchand, McAvoy), 37. Pastrňák (McAvoy) – 29. Atkinson (Provorov, Yandle), 35. Farabee (Atkinson, Yandle)

Boston Bruins: T. Rask (Ullmark) – McAvoy, Vaakanainen, Carlo, M. Reilly, Lewington, Ahcan – Craig Smith, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák (A), Haula, T. Hall – O. Steen, Coyle, DeBrusk – Lazar, T. Nosek, Blidh.
    Tréner: Bruce Cassidy

Philadelphia Flyers: Hart (M. Jones) – Sanheim, Provorov, Braun, York, Seeler, Yandle – Atkinson, Giroux (C), Farabee – Konecny, K. Hayes (A), J. van Riemsdyk – Lindblom, Laughton, J. Cates – MacEwen, Frost, Willman.
    Tréner: Mike Yeo

Rozhodca: Mclsaac, Hanson – Nagy, Kelly

Diváci: 17 850