Boston – Philadelphia 3:2 (kon.) | Tampa Bay – Vancouver 4:2 (kon.) | Carolina – Columbus 0:6 (kon.)
Detroit – Winnipeg 0:3 (kon.) | NY Islanders – NJ Devils 3:2 (kon.) | St. Louis – Seattle 2:1 (kon.)
Nashville – Buffalo 1:4 (kon.) | Chicago – Montreal 3:2 (po pr.) | Calgary – Ottawa 1:4 (kon.)
LA Kings – Pittsburgh 6:2 (kon.) | San Jose – NY Rangers 0:3 (kon.)

3. Patrick Kane (CHI) 1+0. (05:29:34)

Sudí nakonec Kurashevův kontroverzní gól uznali. A to přestože ho nakonec přezkoumávali ještě jednou a z jiného důvodu. Když se totiž shodli, že situace v brankovišti byla v pořádku, začali zkoumat, zda nepředcházel gólu ofsajd, což bylo taktéž dost sporné. Nakonec je ale gól uznán a v prodloužení tak Chicago otáčí zápas zase na svou stranu a vyhrává utkání.

62:24
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je PHILIPP KURASHEV.
    62:24 Sporný gól Kurasheva

62:24
    Kurashev jel sám na brankáře, soupeř ho srazil a poslal do branky. Chicago ale začalo slavit vítězný gól, protože kotouč dle jejich názoru přešel brankovou čáru dřív, než do branky vletěl hráč Montrealu i s Kurashevem a brankářem Montembeaultem. Branka přitom vyletěla z ukotvení a sudí tak musí k videu.

62:14
    Suzuki máchal s kotoučem před Montembeaultem, ovšem následnou kličkou do bekhendu ho jen roztáhl a brankáře Montrealu vytáhl kotouč betonem.

61:45
    Montreal má stále kotouč na svých hokejkách. Chicago se k němu ještě nedostalo.

60:54
    Pitlick se dostal před přes dva hráče na pravé straně až k tyči, odkud pálil, ale už z úhlu, takže pálil jen do boční síťky.

60:01
    Prvotní buly v prodloužení vyhrál Montreal Canadiens.

60:01

Třetí třetina přinesla rychlé srovnání Chicaga Blackhawks, o což se postaral Patrick Kane, pro něhož to byla teprve sedmá branka v sezóně. A jelikož je tedy stav po třetí třetině 2:2, bude se prodlužovat.

60:00

59:40
    Drouin zavezl puk za branku Montrealu, kde mu ale utekl a soupeřův brankář u něj byl dříve, takže ho rozehrál na hole svých spoluhráčů.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá jedna minuta.

58:50

58:41
    Chicago vyslalo několik střel, ale skvělý Montembeault všechny pochytal, nyní se skvěle přesunul a zlikvidoval kotouč hrudí.

57:54
    Hagel vypálil, ovšem trefil prvního hráče Montrealu, který byl u něj. Ten pak kotouč vyvezl do středního pásma a vyhodil až k brance soupeře.

57:15
    Chicago se už dostalo do pásma, ale Montreal dokázal dvakrát kotouč odebrat a nakonec vyvézt.

Jiří Polášek

Góly a asistencie: 8. D. Kubalík (J. Toews, R. Stillman), 43. P. Kane (E. Gustafsson, de Haan), 63. Kurashev – 33. Petry (A. Romanov), 39. M. Hoffman (Caufield, Chiarot)

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Lankinen) – C. Murphy, de Haan, J. Galvas, R. Stillman, C. Jones, E. Gustafsson – P. Kane, L. Reichel, D. Strome – D. Kubalík, J. Toews, DeBrincat – Kurashev, Dach, Borgström – Entwistle, R. Carpenter, Khaira.
    Tréner: D. King

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – D. Savard, Chiarot, Petry, Kulak, Schueneman, A. Romanov – Lehkonen, Suzuki, M. Hoffman – Armia, Dvorak, Drouin – Caufield, Poehling, Dauphin – Pezzetta, Vejdemo, C. Paquette.
    Tréner: D. Ducharme

Rozhodca: D. Morton, B. Pochmara – K. Flemington, C.J. Murray