Freiburg – Stuttgart 2:0 (kon.) | Fürth – Mainz 2:1 (kon.) | Hoffenheim – Dortmund 2:3 (kon.)
Leverkusen – Augsburg 5:1 (kon.) | Mönchengladbach – Union Berlín 1:2 (kon.) | Bochum – Kolín nad Rýnom 2:2 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
2:3 (1:1)
Borussia Dortmund
cz Sobota 22.01.2022, 15:30 • PreZero Arena (Sinsheim) • Nemecká Bundesliga • 20. kolo

Ze statistik je zřejmé, že Hoffenheim byl dnes směrem do ofenzívy aktivnějším týmem, ale nakonec to v jeho podání nestačilo ani na bod. Jako první se do střelecké listiny zapsal po krásné akci Borussie na jeden dotek Erling Haaland. Chvíli před pauzou, krátce po várce šancí domácích, udeřil Andrej Kramarić a zcela po zásluze to bylo 1:1. Také úvod druhé půle vyšel lépe domácím, ale v 58. minutě z brejku trestal hostující kapitán Marco Reus. O necelých deset minut později přišla vlastní branka Davida Rauma, takže Hoffenheim už to měl složité. Sice ještě snížil díky Georginiu Rutterovi, ale Dortmund v závěru nakonec uhájil těsnou výhru 3:2. V tabulce Bundesligy se tak na první Bayern dotáhl na tři body, Hoffenheim po dnešku klesl na šestou pozici.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (17:34:48)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 12:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 14:7.

90+6

90+5
    Jude Bellingham ještě viděl za nesportovní chování žlutou kartu. Na řadu přichází poslední nákop domácích.

90+5
    Dortmund ale vše přežil, míč zachytil do rukavic Gregor Kobel. Teď už oba celky mají před sebou jen a pouze 60 vteřin.

90+4
    Domácí vybojovali rohový kop. Fanoušci na tribunách teď hlasitě podporují svůj tým, přičemž na pomoc ofenzivním hráčům přišel i brankář Oliver Baumann.

90+3
    Sudí Deniz Aytekin ještě sečetl Munasi Dabburovi jeho předchozí nedovolené zákroky, takže teď vytáhl žlutou kartu.

90+2
    Zatím se hostům daří nepouštět Hoffenheim na útočnou polovinu. Do konce klání zbývají ještě tři minuty.

90+1
    Přišla velmi nepřesná přihrávka z nohy Vogta, tudíž hosté se zadarmo dostávají k zisku autového vhazování.

90
    Nad rámec řádné hrací doby se bude nastavovat pět minut. Pro domácí to je ještě hromada času.

89
    Andrej Kramarić sklepl míč pro Rudyho, jehož přízemní střela o pár centimetrů minula zadní tyč branky Borussie. Tohle rozhodně byla šance ke srovnání stavu.

89
    Georginio Rutter posouval míč do pokutového území, ale z branky vyběhl Gregor Kobel, který pohotově zakročil. Důležitý zásah brankáře Dortmundu.

88
    Tolik potřebný závěrečný tlak ale Hoffenheim prozatím nemá. Zdá se, že už pomalu ale jistě odchází fyzicky, ale nějaká gólová šance ještě určitě může přijít, zvlášť když se bude nastavovat.

87
    O dalekonosnou ránu se postaral Axel Witsel, který zhruba o metr přestřelil horní tyč branky Hoffenheimu.

86
    Ihlas Bebou si taktéž pomohl faulem, na zem nedovoleně dostal hostujícího Judeho Bellinghama. Dortmund to takticky nehraje vůbec špatně.

85
    Do hry se okamžitě zapojil Youssoufa Moukoko, jenž se ale k centru ani ke střele neprobil. Čas na rozehrávku tedy bude mít brankář Oliver Baumann.

84
    Raphaël Guerreiro si chtěl obhodit jednoho z domácích hráčů, který si ale pomohl rukou, takže hra musela být zastavena.

83
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází David Raum, přichází Jacob Bruun Larsen.
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Manuel Akanji, přichází Marin Pongračić.
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Youssoufa Moukoko.

82
    Munas Dabbur si pomohl zpracováním rukou. Na trávníku mimo jiné zůstává sedět Manuel Akanji, jenž má zřejmě křeče.

Daniel Fekets

Góly: 45+1. Kramarić (Bebou), 77. Rutter (Dabbur) – 6. Haaland (Malen), 58. Reus (Malen), 66. Raum (vla.)

Karty:   66. Rudy (HOF), 90+3. Dabbur (HOF) – 49. Hummels (DOR), 90+5. Bellingham (DOR)

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Ch. Richards, Vogt, Hübner (C) (62. Nordtveit), Raum (83. Bruun Larsen) – Baumgartner (9. Rutter), Stiller, Geiger (62. Rudy), Bebou – Kramarić, Dabbur.
    Náhradníci: Philipp – Nordtveit, S. Posch, Bischof, Rudy, Bruun Larsen, Adamjan, Asllani, Rutter.

Tréner: Sebastian Hoeneß

Borussia Dortmund: Kobel – M. Wolf (56. Zagadou), Akanji (83. Pongračić), Hummels, Guerreiro – Brandt (56. T. Hazard), Dahoud, Bellingham – Reus (C), Haaland (63. Witsel), Malen (83. Moukoko).
    Náhradníci: Hitz – Zagadou, N. Schulz, Pongračić, T. Hazard, Reinier, Witsel, Passlack, Moukoko.

Tréner: Marco Rose

Rozhodca: Deniz Aytekin